MČR v drytoolingu 2018 bude na Hitlerově pilíři

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 26. 10. 2018

Drytooling cup, Gutovka - ZobanLokomotiva křísí drytooling

Na betonovém dálničním pilíři z druhé světové války se bude letos po několika letech pauzy konat 24. 11. Mistrovství České republiky v drytoolingu.

Hlavní osobou, která se ve znovuvzkříšení MČR angažuje a řídí celý projekt je bývalý šéf ledolezecké komise a mezinárodní stavěč Radek Lienerth, jehož spory s Hrozovými před lety dovedly až před disciplinární komisi a drytooling, ve kterém měla Lucka Hrozová velké úspěchy, následně do kytek, když odstoupil a jeho nástupce Čálek kromě slibů neudělal nic. Nová naděje pro drytooling se objevila když do čela ledolezecké komise nastoupil Slávek Matuška a to, že je MČR letos v Brně je jeho zásluha.

Nyní se Radek Lienerthangažoval v nápravě a po pěti letech pauzy je vyhlášeno MČR v drytoolingu 2018. Průběh příprav lze sledovat na stránkách drytoolcup.eu, kde je také uveden transparentní účet HO Loko Brno, na který lze organizátorům přispět na vylepšení stěny. Lokomotiva slibuje, že veškeré prostředky vygenerované stěnou půjdou zpátky do jejího vylepšování.

Propozice závodu jsou zde. Kromě MČR v obtížnosti proběhnou dva ledolezecké závody na rychlost a v jednání je další závod v obtížnosti na rok 2018 a MČR 2019 na více vylepšené stěně.

Betonový pilíř již v minulosti k závodům posloužil, (Závodili na betóně) a dnes prochází zásadní rekonstrukcí celé okolí. Více o plánu na Facebooku: