MČR v drytoolingu

Autor: Aneta Loužecká <19alouzecka(zavináč)dgkralupy.eu>, Zdroj: Aneta Loužecká, Vydáno dne: 01. 12. 2018


Jak to viděla Aneta

Na závody v Brně jsem se hodně těšila a byla jsem i hodně zvědavá. Když jsem ale viděla první fotky kolmého betonového pilíře, nedokázala jsem si představit, že by se na něm pořádné závody daly uspořádat.

 


Pilíř se závodními cestami

Pilíř se závodními cestami

 

 

Pořadatelé ale na pilíři stihli pořádně zapracovat. V den závodu už na všechny soutěžící čekala pěkná stěnka s převisy, deskou na paragány a hlavně s pořádně dlouhými cestami. V kvalifikaci se musel každý závodník poprat s pěti cestami. Muži i ženy lezli stejné cesty. 4 cesty byly lehčí, aby si zalezl každý. Vzhledem k délce cest tak museli závodníci bojovat spíše s časem. Pátá cesta už byla o něco těžší, s traverzem s paragány a výlezem do malého převísku. V ní už se pěkně rozřadilo, kdo se podívá do finále a kdo ne. 
Pilíř se závodními cestami
Pilíř se závodními cestami

 

Poté, co chvilku po setmění dobojovali poslední muži, vypuklo finále. I přes poměrně silný déšť se sešlo poměrně dost diváků a atmosféra byla parádní. První se lezlo ženské finále. Nejlépe se na poměrně dlouhé cestě s převisy zadařilo Máje Šoltésové ze Slovenska. 

Vitězka Mária Šoltésová
Vitězka Mária Šoltésová

 

Aneta Loužecká
Aneta Loužecká

 

Muži měli cestu vytrvalostnější a náročnější na čas. Zhruba v půlce cesty totiž museli pomocí paragánů opět traverzovat až na druhý sloup.
 
Drytoolcup 2018
Drytoolcup 2018, foto: Pavel Nesvadba

 

Vítěz kvalifikace, Ďuri Švingál v cestě nešťastně vyklouzl z chytu a obsadil tak 8. pozici. Nejlépe naopak zabojoval Mirek Matějec, který se tak stal mistrem ČR. 
 
Veselo po závodě
Veselo po závodě
 
 
Závody se z mého úhlu pohledu velmi vydařily. Cesty byly dlouhé, lehčí, ale moc pěkné a atmosféra parádní. Už se těším na příští rok.