Vojtěch Trojan - první 9a

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 09. 01. 2019


Nováček v klubu

Na španělském zájezdě se svého prvního 9a dočkal také čerstvý mistr ČR v boulderingu Vojtěch Trojan. Aktualizace: video z přelezu

I když sám Trojan hodnotí cestu jako lehčí 9a na na 8a.nu ji někteří považují spíše za 8c+, klasifikaci potvrdil už dříve Adam Ondra. Můžeme proto zařadit Vojtu do českého klubu 9a, do kterého kromě Adama Ondry patří ještě Jakub Konečný, Tomáš Mrázek, Petr Bláha, Ondra Beneš a Rosťa Štefánek, jak se dá vyhledat na 8a.nu, případně v žebříčku Lezce.

Vojtěch Trojan se vloni stal mistrem ČR v boulderingu, na MČR v obtížnosti skončil čtvrtý. V reprezentaci se objevil v kategorii mládeže B v roce 2014, v roce 2016 postoupil do mládeže B. V roce 2017 z reprezentace vypadl a objevil se znovu o rok později již v kategorii juniorů.

Vojta píše na Instagramu: "A Muerte (9a) je doma! "Nemám slov... Vždycky byl můj sem už od dětství vylézt někdy 9a ... nechce se mi uvěřit, že jsem se dostal tak daleko."

Dodává, že tato cesta je lehčí 9a a někteří ji za 9a ani nepovažují. Myslí si, že se cesta "zlehčuje" s moderním silovým způsobem lezení, ale to je jedno, cesta je nádherná!

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Vojtěch Trojan (@vtrojan_),

Podívejte se na čerstvě vydané video z přelezu