Rock Empire stahuje preventivně z trhu ferratové sety Dynamax

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Redakce, Vydáno dne: 17. 01. 2019

Rock EmpireDobrovolná výměna

Na základě nezávislého festu, který si zadalo chorvatské Ministerstvo hospodářství, podnikání a živností v nezávislé zkušebně ve Stuttgartu, se firm Rock Empire rozhodla stáhnout z trhu jednu šarži ferratového setu Dynamax.

Podle dokumentu uveřejněného na stránkách Rock Empire nesplnil ferratový set Dynamax šarže 170292 dvě hodnoty z osmi Prohlášení výrobce k případu uvádí, že šlo o dynamickou zkoušku zachycení pádu železného závaží 40 Kg, při kterém norma vyžaduje maximální sílu 3,5 kN a zjištěna byla hodnota 3,8 kN, tedy zachycení bylo o 10% tvrdší.

Další nesplněná hodnota je statická pevnost celého systému, která má být větší, než 12 kN. Naměřená hodnota byla 10,6 kN, tedy opět o 10% nižší. Výrobce ale roporuje správnost měření, protože podle normy má být měření provedeno na novém vzorku, ale laboratoř udala jen jedno výrobní číslo a měla tedy pravděpodobně jen jedenzorek, který dotrhávala po provedení dynamického pádu závaží 120 Kg. Ferratový set Dynamax požadavky normy splnil při cerifikaci v roce 2018.

"Odvolání se týká pouze výrobní šarže 170292. Výrobek není život ohrožující, nicméně dle nové normy nevyhovuje, proto Rock Empire preventivně pozastavuje prodej všech produktů Dynamax, aby mohl ověřit výsledky zmiňované šarže. Jakmile bude kontrola ukončena, budeme vás informovat.", píše Rock Empire.

 

 

Ferratové sety Dynamax - jak zjistit výrobní šarži
Ferratové sety Dynamax - jak zjistit výrobní šarži, foto: Rock Empire