SP Champany-en-Vanoise: Tolokonina a Kuzovlev

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 09. 02. 2019

Nikolaj Kuzovlev5. kolo Světového poháru v drytoolingu

Pátým kolem pokračuje seriál závodů v ledolezení/drytoolingu ve francouzském Champany. Podívejte se na přímé přenosy, nebo později záznamy. Aktualizováno.

Finále obtížnosti: Jako skoro vždycky v letošním SP vyhráli Kuzovlev a Tolokonina. Top nedal nikdo. Ostatní se snažili. Korejec Hee Yong Park byl na mezičasech rycvhlejší, než Kuzovlev, ale nevydrželo mu to. Na konci spěchal víc, než si mohl dovolit a kvůli nepřesnému zatížení spoďáku vyletěl. Tolokonině se nejvíc přiblížila Korejka Woonseon Shin. Velký boj předvedl Yannick Glatthard. Stále byl na mezičasech o několik sekund za Kuzovlevem. Pod topovou deskou mu vypadl cepín, Velký hup zpočátku ustál, ale při pokusu zkoupnout se zpátky mu vyletěl ten druhý cepín a bylo po žížalkách..

Rychlost: Vítězem v rychlosti je Němov a Savickaja. Rychlost byla jako obvykle ruským závodem. Mezi posledními čtyřmi byli jen Rusové, mezi posledních 8 mužů se dostali jen dva Iránci. Podobné to bylo u žen. Mezi posledních 8 se dostaly kromě Rusek ještě Kendra Stritch z USA a Franzouzka Marion Thomas. Poslední čtyři u byly jen Rusky.

O specifikách stavění cest na tomto SP nám napsal jeden ze stavěčů Radek Lienerth: "V lehkych kvalifikackach dala jen jedna dva topy a v ledu byly jak sneci, tak jsme semi zlehcili a přidali jim 30 sekund proti planu, topů devet. Tak jsme jim ve finale zase proti planu 30 sekund ubrali. Před finále jsme pak jeste skoro hoďku doladovali vršek a nakonec mi do nej dolezla jen Tolokonina a pred kruxem ji došel čas. Kdyby semi bylo 5:00 tak bylo sedm topu, takze super. No a ve finale o 30 sekund vic a byl by mozna top a jeden dolez tesne pod top."

 

 

Maria Tolokonina
Maria Tolokonina, foto: IFSC

 

 

Nikolaj Kuzovlev
Nikolaj Kuzovlev, foto: IFSC

 

 

Semifinále obtížnosti:

Semifinálové cesty mužů i žen byly poměrně lehké, takže se topovalo až hanba. Skoro to byly víc závody na rychlost. U mužů bylo topů 6, u žen nebyl ani top zárukou postupu do finále. Rychlolezbu do topu vyhráli Švýcaři Yannick Glatthard a Petra Klingler.

Kvalifikace obtížnost:

Startovalo 26 žen, vyhrála Maria Tolokonina dvěma topy. Sedm dalších závodnic dalo jeden top, do večerního semifinále postoupilo 18 závodnic.

Mezi 38 muži dalo prvních 15 oba topy. Alespoň jeden top na dvou kvalifikačních cestách dalo prvních 21, do semifinále postoupilo 18, takže top na jedné cestě ještě nebyl vstupenkou do dalšího kola.

Aneta Loužecká mezi startujícími není. Na minulém závodě lezla s horečkou a skončila na antibiotikách. Mezi startujícmí se po delší době objevila kamarádka Lucky Hrozové Bulharka Radka Petkova.

 

 Obtížnost semifinále: pátek 8.2. 20:30

 

Finále rychlosti, Sobota 9.2. 10:30

 

Obtížnost finále, Sobota 9.2. 16:00

 

Hee Yong Park
Hee Yong Park, foto: IFSC

 

 

Petra Klingler
Petra Klingler, foto: IFSC

 

 

Yannick Glatthard
Yannick Glatthard, foto: IFSC