LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 29. 03. 2019

IFSC 6Dvě soutěže a dvě sady medailí

Jak oznámil na dnešní tiskové konferenci organizační výbor OH 2024 v Paříži, předpokládá se, že bude lezení i na této Olympiádě spolu s dalšími novými sporty. Aktualizace: Exekutiva MOV schválila návrh.

Předpoklad byl prezentován exekutivnímu výboru MOV na zasedání 26. - 28- března a byl přijat. Proto postoupí ke schválení na 134. zasedání OV v Lausanne 24. června. Pokud projde i tam, bude sportovní lezení na LOH 2024 v Paříži. Prezident IFSC Marco Scolaris o tom říká: "Lezení po Tokyu pokračuje a formují se nové výzvy. Rádi vidíme, že Paříž podoruje novou vlnu, která sílí v olympijském hnutí. Jsme vděčni za předpokládané uznání hodnoty sportovního lezení a velké práce, kterou udělal IFSC. Jsme pyšní, že jsme součástí tohoto procesu a těšíme se na další kroky v příštích měsících".

Podle předpokladů bude sportovní lezení soutěžit, na rozdíl od Tokya, již o dvě sady medailí a místo 40 závodníků jich bude 72. 16 mužů a 16 žen bude závodit v lezení na rychlost, 20 můžů a 20 žen v kombinaci lezení na obtížnost a boulderingu. Adam Ondra se tak nebude muset trápit tréninkem rychlosti, kterou nemiluje. 

Adam Ondra
Adam Ondra, foto: Petr Jandík