Finice 2019: Aneta bronzová

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 02. 03. 2019


MS mládeže a finále Evropského poháru

O víkendu 1-3. března s koná ve finském Oulu kombinovaná soutěž - MS mládeže v ledolezení a finále Evroipského poháru. Podle zprávy na Facebooku tam vyrazila a úspěšně i dorazila Aneta Loužecká. Podívejte se na přenosy/záznamy ze závodů. Aktuálně: Aneta na 3. místě.

Finále rychlosti U22: Aneta postoupila do finále ze třetího místa v kvalifikaci. Ve finále se závodilo vylučvacím způsobem na dvou rozdílně těžkých cestách, které si závodníci vždy vyměnili. Ve finálové čtvrtce porazila Aneta Finku Salonurmi Taru. V první cestě ji přelezla o 10 sekund a pro jistotu plácla do koncolého vypínače třikrát., ve druhé Finka spadla, takže Aneta v klidu dolezla na jistotu do topu.

Ve finálové půlce se Aneta proti raketové Rusce Valerii Bogdan držela v kontaktu, ale na závěr jí Valerija utekla o nějakých 7 sekund. Ve druhé cestě Valerija přidala na rychlosti a Aneta se dokázala držet v závěsu opět do půlky cesty a pak šla opatrněšji, protože se na té lehčí cestě, co jí neseděla, bála aby nevypadla.. Druhý půlkový soubor vy\hrála Lea Beck nad Viven Labarille, která po prohrané první cestě byla na vítězství ve druhé ale ujely jí mačky zrovna při bouchání do vypínače, takže prohrála i druhou cestu. Ve velkém foinále se o zlato se praly Valria Bogdan s Leou Beck a o bronz Aneta Loužecká s Vivien Labarille.

V bronzovém souboji byla v první - pro ni těžší pravé cestě Aneta rychlejší. Sice jí při plácání do vypínače taky ujely nohy, ale stihla to opravit dřív, než plácla Vivien. V levé cetě byla Aneta taky rychlejší. Vivien zariskovala a spadla, takže si Aneta dolezla pro bronz na jistotu v klidu a pohodě.

 Tady se můžete podívat na sumář ze záznamu:

 


V kvalifikaci obtížnosti se Anetě Loužecké příliš nedařilo. Lezla pomalu a vypršel jí čas, takže do finále nepostoupila, zůstala na 9., předposledním místě ve své kategorii. Zato v lezení na rychlost to bylo o něčem jiném. Do finále postupuje z třetího místa, když porazila o sekundu známou Švýcarku Vivien Labarille. Takže zítra držte palce.

Aktuální výsledky: results.theuiaa.org


Jak vyplývá z příspěvku Radka Lienertha, zúčastnila se zahajovacího ceremoniálu, kterého se už nemohla dočkat.

 

Finále rychlosti pro všechny kategorie, snad tam Anetu uvidíme: 2.3. v 7:00

 

Finále obtížnosti pod 16 let: 2.3. v 9:30

 

Tady bychom měli vidět Anetu v kategorii U19: Finále  U19 a U22 2.3. 13:00

 

Finále EP v obtížnosti: 3.3. 15:00