Vyšla Ročenka ČHS 2018

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 14. 03. 2019

Ročenka ČHS  140 stran zajímavého čtení

Český horolezecký svaz vydává v elektronické podobě ročenka za rok 2018 již nyní, papírová verze se tiskne a měla být k dispozici na Valné hromadě. Nedočkavci si tak mohou ročenku pročíst již teď.

 

Ročenka ČHS 1
Ročenka ČHS 1, foto: repro horyinfo

 

Ročenka shrnuje horolezecké události roku 2018 jak v oblasti výkonnostního lezení, tak v oblasti horolezeckého úřadu. 
Na vnitřní straně obálky je stručný přehled oceněných Výstupů roku. V úvodu se Honza Bloudek zamýšlí nad tím, k čemu horolezec potřebuje něco takového, jako je horolezecký svaz. V bloku událostí jsou zmíněna výjimečná ocenění českých lezců Máry Holečka, Zdeňka Háčka Háka a Adama Ondry. Pak už se odvíjí přehled významných výstupů, které se udály ve velehorách, na skalách, boulderech, nechybí ani skialpinismus, ledolezení a výsledky závodního lezení.

 

Ročenka ČHS 4
Ročenka ČHS 4, foto: repro horyinfo

 

 

Ročenka ČHS 6
Ročenka ČHS 6, foto: repro horyinfo

 

 
Po souhrnu bafuňařiny za minulý rok a přehledu mezinárodních aktivit ČHS následuje blok rozhovorů, který uvádí povídání s Tomášem Binterem o úspěších reprezentace.
 

 

Ročenka ČHS 12
Ročenka ČHS 12, foto: repro horyinfo

 

Velký čtyřstránkový rozhovor se stále se lepšícím Kubou Konečným uvozuje jeho parádní fotka přes dvě stránky a na to navazuje osvětlení činnosti fyzioterapeuta Patrika Chovana. Tak se dozvíte, jak pracuje s reprezentany, že Adamu Ondrovi zahříval lezečky na Mistrovství světa a na co si máte dát při lezení nejvíc pozor.
 

 

Ročenka ČHS 15
Ročenka ČHS 15, foto: repro horyinfo

 

Do života opeřenců, zejména sokolů stěhovavých nás zavede pozoruhodný rozhovor s ornitologem Národního parku České Švýcarsko Václavem Sojkou. Dozvíme se o soutěži Mladí horalové, která připravuje horolezecký potěr na činnost v horách.
 
Na konec se ročenka zmiňuje o výhodách pojištění ČHS ve spolupráci se silným partnerem, pojišťovnou UNIQUA. Na elegantním vzhledu ročenky se podíleli fotografie Moniky Brkalové, Pepe Piechowicze, Máry Holečka, Petra Pavlíčka, Bernardo Gimeneze, pěknými fotkami přispěly i Eliška Adamovská a Petra Růžičková, fotky tu má Lukáš Bíba, Ondra Beneš i Petr Jandík a další, autorkou grafiky je již poněkolikáté Eva Jandíková. 
 
Ročenka ČHS v elektronické podobě je zde (různé rozlišení): 
Ročenka ČHS 2018 nízké rozlišení, jednostránky
Ročenka ČHS 2018, nízké rozlišení, dvojstránky
Ročenka ČHS 2018, střední rozlišení, dvojstránky
Ročenka ČHS 2018, plné rozlišení, dvojstránky
 
Nízké rolišení má obrázky na 100 dpi, střední rozlišení 150 dpi a plné rozlišení 300 dpi. Dvojstránky znamená, že kromě přední a zadní obálky je vždycky dohromady levá a pravá stránka.
 
Ročenka v tištěné podobě bude k dispozici po. 20. březnu na Valné hromadě ČHS, na sekretariátu a následně na desítkách lezeckých stěn.