Premiéra Free Solo - soutěž o vstupenky

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce ve spolupráci s National Geographic, Vydáno dne: 15. 03. 2019


17. března ve 22:00 exkluzivně na National Geographic

Dokumentární snímek FREE SOLO, oceněný Americkou filmovou akademií a BAFTA, jejž The New York Times označily za “výjimečný dar všem, kteří věří, že hranice lidských možností je stále v nedohlednu”, bude v české premiéře uveden 17. března na National Geographic.

Free Solo - Alex Honold
Free Solo - Alex Honold

 

Dokumentární snímek FREE SOLO, oceněný Americkou filmovou akademií a BAFTA, jejž The New York Times označily za “výjimečný dar všem, kteří věří, že hranice lidských možností je stále v nedohlednu”, bude v české premiéře uveden 17. března ve 22:00 na National Geographic TV. - natgeotv.com

Free Solo - Alex Honold

Free Solo - Alex Honold  
 
FREE SOLO je směsicí napínavého thrilleru a inspirativního životního příběhu sportovce, který si klade fyzicky i psychicky náročné cíle a snaží se dosáhnout hranice nemožného. Tvůrci Vasarhelyiová a Chin umně a s citem zachycují hluboce lidské okamžiky stejně jako životu nebezpečný výkon, to vše s excelentní, místy až závrať způsobující kamerou. Výsledkem je triumf lidského ducha.
 
Snímek získal mimo jiné Oscara, cenu BAFTA, 3 ceny amerických filmových kritiků Critics Choice Awards, tři ocenění Cinema Eye Awards, cenu organizace amerických filmových střihačů ACE pro nejlepší dokument i nominaci na ocenění sdružení amerických producentů (PGA) a sdružení amerických režisérů (DGA).
Free Solo - Alex Honold
Free Solo - Alex Honold

 

Během příprav a natáčení tohoto snímku jsme si ani nedokázali představit odezvu, která následovala po jeho uvedení,”vyjádřili se režiséři Elisabeth Chai Vasarhelyiová a Jimmy Chin. „Většina z nás by rozhodně nesnila o sólovém zdolání 900 metrů vysoké skalní stěny, ale Alexův příběh odvahy, odhodlání a naprostého odevzdání se tomuto snu je velmi nakažlivý a musíte jej prožívat s ním. Jsme vděční za spolupráci s National Geographic a Fox Home Entertainment a těší nás, že Alexova výprava bude nadále inspirovat ostatní k tomu mít odvahu a snít.”

Americký týdeník Entertainment Weekly zařadil snímek mezi 10 nejlepších filmových počinů roku. Kritici po celém světě jej komentují slovy “jeden z nejvíce strhujících filmů roku”, “naprosto jedinečný”, “úchvatný” či “obrazově ohromující”.
 
Stránka filmu: https://www.natgeotv.com/cz/specialy/free-solo
 
 
Soutěž:
Ve spolupráci s National Geographic přinášíme čtenářskou sotěž. Kdo nejrychleji zodpoví správně mailem na redakce@horyinfo.cz otázku jestli je při lezení stylem Free Solo přípustné použít "šáhlo" více než jednou v cestě, obdrží dvě vstupenky na premiéru.

 

Alex šťastně na vrcholu
Alex šťastně na vrcholu

 

 

Jimmy Chin
Jimmy Chin a Elisabeth Chai Vasarhelyiová tvůrci filmu

  

Z natáčení
Z natáčení