Maara TOUR 2019: Pozvánka a soutěž o 4lístky

Autor: Marek Holeček <maraholecku(at)atlas.cz>, Zdroj: Mára Holeček, Vydáno dne: 06. 04. 2019


10.4. kino Dlabačov

Jedná se o premiéru filmového dokumentu z expedice na Antarktidu, včetně přednášky, která proběhne již příští středu 10tého dubna v Kině Dlabačov, Bělohorská 24, Praha 6 od 18hodin. Lístky jsou již v předprodeji na https://www.facebook.com/MarekHolecek.cz/ Kdo rychle a správně odpoví na soutěžní otázky, vyhrává lístek na premiéru.

 

Maara Tour plakát
Maara Tour plakát

 

Jednoduše byl to kalup! Křižoval jsem vzduchem mezi kontinenty a horstvy této malebné planety, jak stěhovavý dravec bez hnízda. Přitom můj deník se rychle zaplňoval řádky, zachycujícími pestrost dnů. Právě a o tom, je má přednáška, která zaznamená nikoliv kalendářní rok, ale dvanáct měsíců úpisu s ďáblem. Jsou v nich obsaženy čtyři horolezecké expedice. Jak na Antarktidu, tak do Karakoramu, nebo centrálního i západního Himálaje. Je v nich obsaženo balancování na ostré hraně, mezi životem a krůčkem k věčnosti, ale i běžný rodinný život, mediální prostituce, či šedá všednost. To vše tam je…

Premiéra

Premiéra, foto: Mára HolečekSoučástí mé přednášky, bude i premiéra filmového dokumentu z Antarktidy z dílny AlternativeNow. Příběh se začíná v Ohnivé zemi na nejjižnějším cípu Ameriky, kde malá jachta zmítající se v bouřlivých vodách Drakeova průlivu mne a mé parťáky převezla, až k antarktickým břehům. Tam se nám povedl parádní prvovýstup v království ledu, stínů a pohádek, na do té doby bezejmenný kopec.

 

 


 

 

Bloody Nose
Bloody Nose, foto: Mára Holeček

 

Po ukončení proběhne pokec a autogramiáda knih Dotknout se nebe….
Těším se na setkání Maara

Soutěžní otázka:
Jak pojmenovali Mára a Míra svůj prvovýstup, na do té doby bezejmenný kopec v Antarktidě?

Odpověď pošli na redakce@horyinfo.cz

 Plakát ke stažení zde