Lama, Auer a Roskelley pravděpodobně obětí laviny

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 18. 04. 2019


Lavinové neštěstí v Kanadě

Jak napsal Tiroler Tageszeitung, přišla lezecké scéna o dvě tyrolské hvězdy první velikosti, Davida Lamu a Hansjorga Auera, kterí jsou nezvěstní po pádu velké laviny v kanadských Rocky Mountains, stejně jako americký horolezec Jess Roskelley.

28letý David Lama a 35letý Hansjorg Auer nedávno přijeli do kanadských Rocky Montains, kde spolu s 36letým špičkovým americkým horolezcem Jessem Roskelleyem zopakovali Andromeda Strain, obtížnou cestu v severovýchodní stěně Mount Andromeda. - Podle Tiroler Tageszeitung se chystali na těžkou sestu na Howse Peak v Banff National parku. Podle italské agentury ANSA byl s nimi při výstupu lavinou zasažen i Roskelley. Nebyli objeveni při průzkumech vrtuníkem, které vyvolal Jessův otec John Roskelley poté, co se mu syn v dohodném čase neozval. Správa Národnío parku pokládá všechny tři za mrtvé. 

David Lama při autogramiádě
David Lama při autogramiádě, foto: Petr Jandík

 

David Lama, sym Nepálce a Rakušanky, se nejprve věnoval závodění, má zlatou medaili z ME roku 2006 z lezení na obtížnost a z roku 2007 z boulderingu. Paralelně se věnoval alpinismu, známý je jeho vplný výstup Maestriho cestou na Cerro Torre v Patagonii. Vloni vylezl prvovýstupem na dosud panenský vrchol Lunag Ri v Nepálu.

Hansjorg Auer je známý volným sólovýstupem Ryby na Marmoladě, přečtěte si exkluzivní rozhovor zde. Nedávno vystoupil na panenský 7157 m vysoký Zápaní Lupghar Sar v Pákistánu západní stěnou.

 

Hansjorg Auer v cestě Arctandria (8b+)
Hansjorg Auer v cestě Arctandria (8b+), foto: (c) Marten Blixt

 Jess Roskelley se svým otcem Johnem

 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jess Roskelley (@jessroskelley),