SP Chongqing - bouldering a rychlost

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 28. 04. 2019

Chongqing20193. kolo Světového poháru

V Číně v Chongqingu se koná za účasti jediného našeho reprezentanta Jana Kříže třetí kolo Světového poháru v boulderingu a rychlosti. Vítězství v boulderingu si odnášejí Manuel Cornu a Janja Garnbret.

Adam Ondra ternto závod vynechal kvůli nemoci, kterou si přivezl z Moskvy. Jan Kříž dosáhl časem 6.42 v kvalifikaci 18. místa a do finále o chlup nepostoupil. Kvalifikaci vyhrál časem 5.618 Číňan Čuisin Čong (Quixin Zhong), finále vyhrál Indonésan Muhammad Alfian, stříbro má Ukrajinec Konstantin Pavlenko a bronzový je Rus Sergej Rukin. Ženskou rychlost vyhrála Číňanka Jiling Song před Polkou Rudziňskou a Ruskou Kaplinou. 

Jan Kříž v kvalifikaci rychlosti 

Kvalifikace boulderingu byla v sobotu od 4 ráno našeho času a zúčastnil se jí i rychlostní reprezentant Jan Kříž, zatímco Adam Ondra vynechává kvůli již výše zmíněné nemoci. Pro specialisty boulderingu nebyla kvalifikace příliš těžká. 15 závodníků dalo všech 5 topů. Někteří favorité však zářného výsledku nedosáhli. Vítěz minulého závodu Jernej Kruder nepostoupil do semifinále, stejně jako Japonec Tomoaki Takata, nebo Němec Alex Megos.V kvalifikaci se zúčastnili i specialisté na rychlost. Pro ně byla kvalifikace pochopitelně velmi těžká. Nejvýše se dostal Francouz Bassa Mawem na 82 místě (2t, 4z). Číňan Čong (Zhong) dal dvě zóny, Janu Křížovi se žádnou zónu zdolat nepodařilo, stejně jako v rychlosti exceletnímu Polákovi Marcinovi Dzienskému.

Jan Kříž v kvalifikaci boulderingu
 

V ženské kvalifikaci vyhrály své skupiny Slovinky Katja Kadić a Janja Garnbret, která jako jediná dala 5+5. Do semifinále se dostala také Číňanka Yue Tong Zhang a Taiwanka Hung Jing Lee, jinak je sestava semifinále celkem tradiční.

Semifinále vyhráli Slovinci Anze Peharc (2+3) a Janja Garnbret (4+4) následovaná Katjou Kadić (4+4 na více pokusů). Špatně dopadla známá Korejka Jain Kim, která skončila na 20. místě a o finále si může nechat jen zdát. Stejně tak se nedařilo Jakobu Schubertovi. V kvalifikaci dal 5+5, v semifinále 18. místo. Neuspěl ani finalista z Meiringenu Korejec Jongwon Chon.

V dramatickém finále mužů zdolal Francouz Manuel Cornu první tři bouldery, na čtvrtém dal jen zónu. Totéž dosáhl Japonec Tomoa Narasaki, ale jeden pokus o zónu navíc mu přiřadil druhé místo. Vítěz semifinále Slovinec Anze Peharc po slibném flashi na jedničce dvojku nedal, trojku utrápil na šest pokusů a nevypadalo to s ním dobře, ale překvalivě topnul čtyřku jako jediný z finalistů a dosáhl tak bronzobé medaile.

Ženská soutěž se stala kořistí Slovinky Janji Garnbret. Topla všechno, jedničku a trojku na flash, nejvíc pokusů - 4 - potřebovala na dvojku. Na prvních dvou s ní držela krok nestárnoucí Japonka Akijo Noguči. Na trojce však potřebovala o pokus víc a na čtyřce o tři, takže stříbro. Tři topy dala bronzová Rakušanka Jessica Pilz. Podívejte se na záznam.

 

 

Záznam finále v rychlosti: 

Finále boulderingu

 

Semifinále boulderingu: