Schůze VV: odvolání Tomáše Bintera st.

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Zpráva ČHS, Vydáno dne: 04. 09. 2019

<!-- ČHS logo 200-->Prohlášení ČHS

Český horolezecký svaz dnes vydal prohlášení k odvolání Tomáše Bintera staršího z funkce předsedy Komise soutěžního lezení dospělých. Tomáš Binter nadále zůstává ve funkci hlavního trenéra reprezentace a VSCM. Aktualizace4

 

Rozhodčí a diváci. Hlavní rozhodčí Jura Čermák vpravo, vedle něj Tomáš Binter
Rozhodčí a diváci. Hlavní rozhodčí Jura Čermák vpravo, vedle něj Tomáš Binter, foto: Petr Jandík

 

V Prohlášení se uvádí, že důvodem odvolání byl konfliktní systém komunikace, neschopnost dohody s vedením ČHS, stížnost Adama Ondry a nesystémovost obsazení funkcí předsedy KSL a hlavního trenéra reprezentace jednou osobou.

Celé prohlášení najdete zde.

Následkem odvolání Tomáše Bintera odstoupil z funkce člena VV David Urbášek, jak uvádí zápis ze schůze VV. Kromě řešení v zápisu blíže nepopsané situace vyvolané KSL, se VV zabýval změnou stanov, která povede k tomu, že na Valné hromadě se budou účastnit delegáti s počtem hlasů odpovidajícím počtu členů zastupovaného oddílu bez ohledu na jejich věk. Tím se pro členy oddílů asi mnoho nezmění, individuální členové už nebudou mít možnost se na VH zúčastnit, větší sílu dostanou oddíly s větším počtem mládeže. Pro individuály se tím mnoho nezmění, protože mínění zvláště pak velkých oddílů stejně nemohl přehlasovat ani v současnosti. Celý návrh by měl být ještě diskutován na setkání s oddíly.

Jednalo se o mechanismu zacházení s rozpočtovými přebytky, přebytek 800 tisíc  z roku 2019 bude věnován do závodů ČP v boulderingu a MČR v boulderingu a obtížnosti. 

Aktualizace: Tomáš Binter v návaznosti na odvolání z předsednictvcí Komise soutěžního lezení dospělých odstoupil i z postu šéftrenéra reprezentace a trenéra VSCM. Funkce dosud nejsou obsazené, jak informuje web ČHS.