SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 29. 09. 2019

IFSC Kranj 2019Tradiční podzimní závod

Za účasti dvou úřadujících Mistrů světa, Adama Ondry a Janji Garnbret se odehrál v sobotu v Kranji tradiční závod Světového poháru v obtížosti. Aktuálně: Ondra vyhrál, Stráník 8.

 

 Finále: Martin Stráníka zastavil technický krok, kdy bylo třeba se za rajbasový chyt zvedat podél stěny. Martin se trochu odklonil a byl dole. Ještě hůř šlo tohle místo Jakobu Schubertovi, ale kvůli lepšími semifinále skončil před Martinem. Ti nejlepší z ostatních končili na sérii čtyř "vajec" ve stropě pod topovou stěnou, přesněji druhému vejci nedal nikdo víc, než babu. No a pak přišel Adam, přelezl vejde a skončil v topu o nějakých 1é chytů dál. Zajímavostí bylo i to, že ve finálové cestě dali stavěči i jednu žábu. No a bylo vidět, že se japonštzí boulderisti užý po zkuišenosti z boulderového WC žábu naučili. jak Kai Harada, tak Kokoro Fujii ji sekli s přehledem. Takže Adam Top, Japonec Kai Harada 32, Španěl Alberto Ginés López 31.5+.
 
SP Kranj vítězové
SP Kranj vítězové

 

 

Ženské finále se stalo kořistí Korejky Chahyun Seo, stříbro patří Jessice Pilz (Rak), bronz má Slovinka Lucka Rakovec.
 
 SP Kranj, vítězky
SP Kranj, vítězky

 

 

Semifinále: Skvěle zalezl Adam Ondra a semifinále vyhrál. Velmi pěkný výkon podal také Martin Stráník a z pátého místa postupuje také do finále. Kubovi Konečnému se nepodařilo vymyslet sekvenci kolem 12 chytu a s výsledkem 12+ spadl oproti kvalifikaci o jedno místo. 

Paralelně lezly také ženy. Smolně spadla Janja Garnbret a skončila na 13 místě. Vyhrála Japonka Ai Mori a stejný výsledek 38+ měla Lucka Rakovec. 

Kvalifikace: Adam Ondra TOP TOP, dělené 1. místo. Martin Stráník 9., Jakub Konečný 24., všichni tři postupují do semifinále. Další pořadí: Šimon Potůček 64., Jan Kříž 72.

Michaela Smetanová 41.

Podívejte se na fotky od Lukáše Bíby na Facebooku:

 


Průběžný žebříček SP vedou Němec Alex Megos a Korejka Chaehyun Seo. V první desítce mužů najdeme ještě Adama Ondru na 7. a Martina Stráníka na 10. místě.

Česká účast v Kranji je tradičně silná. Na startovní lisitně najdeme kromě Adama Ondry i Martina Stráníka, Kubu Konečného, Šimona Potůčka a rychlostního reprezentanta Honzu Kříže. Z děvčat je napsaná Michaela Smetanová a Iva Vejmolová, ale Iva je momentálně nemocná, takže asi nebude startovat. Kouči jsou Pavel Blažek a Saša Gendová, cesty stavěli pod vedením šéfstavěče Christiana Bindhammera (GER) Martin Hammerer (AUT) a Yan Genoux (GBR)

Kvalifikace probíhá v sobotu od 8 ráno, přímé přenosy/záznamy jsou ze semifinále a finále.

Semifinále v neděli od 8:00:

Finále neděle 17:30 muži, pak ženy