Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 28. 11. 2019

Kvalifikační kolo

Dnes začíná v Toulouse kvalifikační závod na Olympijské hry 2020 v Tokyu. Poté co by Adam diskvalifikovnám na MS kvůli ne úplně prokázanému šlápnutí na nýt, má nyní v Toulouse druhou šanci se kvalifikovat mezi dvacet olympioniků. Podívejte se na přímé přenosy na Youtube. Aktuálně: Adam vyhrál kvalifikaci kombinace.

Adam Ondra vyhrál kvalifikační kolo závodu v kombinaci v Toulouse. Zítra mají kvalifikační kolo ženy. Finále, kdy opět polezou finalisté všechny disciplíny, bude v sobotu, finálové kolo kombinace žen bude v neděli. Ať už to v neděli dopadne jakkoliv, podle zprávy na FB ČHS se Adam už kvalifikoval na olympiádu: "Z finále postupuje na olympiádu 6 mužů. Do finále postoupilo 8 lezců, z nichž jsou 2 Japonci. Japonsko již naplnilo kvótu pro svoji zemi na Mistrovství světa v Hachioji, což znamená že se Adam úspěšně kvalifikoval na olympiádu!"
Gratulujeme a držíme palce do finále!

Výsledky jsou zde.

Adam si vedl slibně, měl malý náskok před Ginésem Lópezem, ale zakopnul, 9,38 sekundy, Krucinál .... špatný začátek, průběžné 20. místo. Druhý pokus byl lepší 7.464, osobní rekord a 14. místo. Celkově vyhrál kvalifikaci rychlosti Bassa Mawem (F) časem 5,687 s.

 

Kvalifikaci boulderingu vyhrál Číňan YuFei Pan výsledkem 3T 4z 5-6, to jest 3 topy na 5 pokusů a 4 zóny na 6 pokusů. Druhé místo získal Adam Ondra se stejným výsledkem, ale měl o jeden pokus na zónu víc. V celkovém pořadí po rychlosti a boulderu je Adam Ondra na 4. místě a to je slibný startovací bod pro jeho nejlepší disciplínu. Podívejte se na Adama v záznamu:

M1: na 3. pokus1:51:20 

M2: FLASH 2:01:30

M3: FLASH 2:11:30

M4: zóna na 2. pokus 2:21.10

 

V obtížnosti padly celkem čtyři topy: Nejprve topnul Ital Stefano Ghisolfi, další topy přidali Alberto Ginés Lópes (ESP) a Sascha Lehmann (SUI). Jako poslední přišel Adam Ondra, který nijak nezaváhal a topnul taky a v nejratším čase. Tím si odnesl první místo jak v obtížnosti, tak celkově v kvalifikaci kombinace. Doufejme, že zas nenapadne někoho trvdit, že šlápl na nýt :-)