SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9.

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 04. 01. 2020


1. závod seriálu 3. - 5. 1.

Letošní Světový pohár začne závodem v Číně, za účasti české reprezentantky Anety Loužecké. Aktuálně: Loužecká 21. v obtížnosti, 9. v rychlosti.

V kvalifikaci obtížnosti obsadila Aneta Loužecká jednadvacáté místo s jednatřiceti účastníků takže potvrdila svůj výkonnostní zastup oproti loňsku ale na semifinále do kterého postupovalo 18 závodnic to nestačilo. V kvalifikaci padlo 6 dvojitých topů, Aneta zapnula v první kvalifikační cestě 8 expresek a ve druhé 10.
Komentovala to slovy: "Obtížnost fakt byla o vlásek, neměla jsem natečeno jen mám problém, že pořád ještě lezu pomalu a v obou cestách mí došel čas. Potřebuji to dostat ještě víc do ruky, abych zrychlila."
Lépe se Anetě dařilo v rychlosti.  Z kvalifikace se dostala na 9. místo. Bohužel rozhodnutím Pavla Šabalina nebylo do semifinále vpuštěno 16, ale jen prvních 8, takže už neměla možnost se zlepšit.
"Časy z tréninků jsem měla na 6 místo. Při závodě jsem o kus propadla, ale stihla jsem ještě zaseknout a dolézt obě cesty.Proč Šabalin rozhodl, že nepůjde do finále 16, ale pouze finálová 8 nikdo nechápeme. Závodilo ženských 27 a chlapů ještě víc, takže kvůli nedostatku závodníků to není. Z první desítky mám fakt radost. Škoda, že nemám možnost to zkusit ještě vylepšit.
 

 
 
Aneta se zúčastnila SP již vloni, ale víceméně v pozici sběratele zkušeností. Letos by to měla být už trochu jiná káva. Na podzim absolvovala vydatný tréninkový kemp v ruském Kirově a na Mistrovství Ruska v Ťumeni obsadila krásné 5. místo v kombinaci obtížnosti, blouderingu a rychlosti, takže by se letos již měla odpoutat od posledních míst a spíš bojovat a seifinále a finále. Uvidíme, jak se jí bude dařit a budeme držet palce.
 
Přímé přenosy semifinále obtížnosti v sobotu 10:00 místního času (03:00 SEČ)
 
a v neděli finále rychlosti i obtížnosti.
 
 
 
Program závodu:
 
FRIDAY 3 JANUARY
10:30 Opening Ceremony
12:00 Qualification – Women’s Lead
15:00 Qualification – Men’s Lead
SATURDAY 4 JANUARY
10:00 Semi-Final – Lead
15:30 Qualification – Speed
SUNDAY 5 JANUARY
10:00 Finals – Speed (Round Of 16 And Finals)
13:15 Finals – Lead
+10 Mins Post Competition – Award Ceremony