Barunka, nová skála v Řeži

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: FB Tomáš Lisý, Vydáno dne: 27. 04. 2020

Bubák na BarunceSportovka nad Vltavou

Tomáš Lisý zveřejnil na Facebooku novou skálu Barunka v Řeži u Prahy. Čeká tam na vás 16 cest v obtížnosti 5 až 8+ s převažující klasifikací okolo sedmého stupně. Délka cest je cca 12 až 15 metrů.

Materiál je buližník, stejně jako jinde v Řeži a okolí. Všechny cesty jsou osazeny nýty nebo borháky v komfortních rozestupech, ve slaňácích je vždy mailona.
Skála je bohužel v nástupech cest lámavá, tak dávejte prosím pod prvním jištěním VELKÝ pozor. Cesty stále nejsou úplně olezené a lze narazit na lokr. PŘILBY pro jističe i lezce nutnost!!! Za odměnu vás ale čeká, překvapivě atletické lezení v kolmé i převislé skále.
Rozhodně nedoporučuji návštěvu s menšími dětmi, přístup do sektoru není zcela snadný - částečně po fixních lanech, pod stěnou samotnou je také kam spadnout.

Nejlepší jet vlakem do Řeže (z Prahy 20 minut) a od zastávky cca 10min pěšky až ke skále. Pokud jedete autem, ideálně zaparkovat v Řeži u hotelu a přejít lávku. Přístup do sektoru je možný také pěšinou od posledních klasických cest 4. sektoru.