Smrt na Kružberku

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 16. 07. 2020

Vršek cesty KGPád z 20 metrů

Podle zprávy serveru polar.cz došlo v sobotu k tragickému pádu na skalách pod přehradou Kružberk. 44letý muž pád nepřežil.

 

Plotna ve spodní části
Plotna ve spodní části, ilustrační foto: Eva Jandíková

 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "K tragické události došlo na cvičné horolezecké skále. Muž (44) při výstupu na horolezeckou skálu se zřítil z výšky přibližně 20 metrů. Lezec byl jištěn horolezeckým lanem a sedákem. Po pádu jeho vážná zranění nebyla slučitelná se životem a na místě zemřel. Okolnostmi a příčinami události se zabývají policisté kriminální služby Územního odboru Opava."

Muž byl po pádu v bezvědomí, podle telefonických instrukcí Záchranky ho začali přitomní oživovat pomocí nepřímé srdeční masáže. "Posádky ZZS MSK ihned zahájily rozšířenou resuscitaci s použitím přístrojů, léků a zajištěním dýchacích cest. S ohledem na rozsáhlé poranění v oblasti hrudníku a páteře však oživovací pokusy nebyly úspěšné a zasahující lékař byl nucen konstatovat u muže smrt," řekl mluvčí záchranářů.

Co přesně se stalo a proč lezec spadl na zem i přes jištění, je předmětem vyšetřování policie. Vice viz polar.cz

 

Vršek cesty KG
Vršek cesty KG, foto: Petr Jandík

Kružberské skály jsou tradičním terénem severomoravských lezců. Hlavní masiv má až 45 metrů, menší je vedle Žabí kůň. Kružberk je součástí Nízkého Jeseníku.