Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, TZ IFSC, Vydáno dne: 19. 08. 2020


První je Briancon

21. a 22. srpna přivítá Briançon (FRA) desátý rok po sobě světový pohár IFSC. Poprvé za posledních deset let zde bude výjimečně úvodní závod sezóny. Více než 170 dní po skončení Panamerických mistrovství IFSC v Los Angeles (USA) bude mít komunita sportovního lezení opět možnost vidět vedle sebe některé ze svých nejlepších sportovců. Finále bude vysílat ČT Sport.

IFSC a FFME zvážily národní předpisy, celkově posoudily všechna rizik spojená s pořádáním soutěže ve sportovním lezení za současných okolností a určila řadu pokynů týkajících se hygieny, sociální distancea používání osobních ochranných prostředků.V týdnech před soutěží konala řada přípravných telekonferencí a 11. srpna se konalo první technické setkání, jehož jediným účelem bylo informovat funkcionáře týmů o všech postupech a bezpečnostních opatřeních, která budou v Briançonu zavedena do praxe.

Adam Ondra topuje
Adam Ondra topuje, foto: IFSC

 

 

Kvalifikační kolo bude zahájeno v pátek 21. v 9:00, zatímco semifinále mají začít ve stejný den v 19:30. V sobotu 22. srpna začne ženské finále v 19:30, následuje finále mužů ve 20:45. Finále bude vysílat v sobotu ČT Sport. Vzhledem k tomu, že cestovní omezení nemusí umožňovat účast sportovců pocházejících z některých oblastí světa, nebudou v Briançonu uděleny žádné body do světových žebříčků a světových pohárů roku 2020. Semifinále a finále budou vysílány živě na webu IFSC a na kanálu YouTube a připravíme vám je i na webu horyinfo.cz.

Jak to dopadne?
Jak to dopadne?, foto: IFSC

 

První závod sezóny ukáže, kdo se jak dokázal v době omezení daných COVIDem-19 vyrovnat se ztíženými podmínkami a kdo našel nejlepší model tréninku. Také se naznačí, jak jsou rozdány karty před nastávajícím olympijským rokem. Z našich závodníků jsou na startovní listině Adam Ondra, Martin Stránik, Jakub Konečný, Šimon Potůček, Štěpán Potůček, Eliška Adamovská, Michaela Smetanová, Markéta Janošová, Tereza Širůčková a Nikola Králíková. 
Slovinská reprezentantka Mia Krampl
Slovinská reprezentantka Mia Krampl, foto: IFSC