Finále olympijské kombinace - bouldering muži

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 05. 08. 2021


Jeden lehký, jeden těžký

Druhou disciplínou kombinace na OH Tokio 2020 je bouldering. Adam s jedním topem na 6. místě.

Boulderový nervák vyhrál Američan Nathaniel Coleman jako jediný se dvěma topy, druhý Mickael Mawem, třetí Tomoa Narasaki. 

 

Boulder 1
Boulder 1

 

První boulder byl lehčí údajně pro případ, že by postpoupil nějaký specialista na rychlost, aby tam mohl přededvést alespoň něco. Boulder s položeným traverzem doprava nakonec dali všichni kromě Lópeze, Adam bohužel až na druhý pokus, protože mu uklouzla patička při přehmatu do topu. Na druhý pokus už to šlo, nicméně po prvním boulderu má šesté místo.

 

Boulder 2
Boulder 2

 

Druhý boulder začíná dynamickým skokem po rozběhu, vybrat hup a zastavit ho backhandovým minichytem v zóně. Adam Ondra zůstal na tomhle boiulderu s nulou, neustál skok. Topoval ho jen Coleman, zónu dali všichni kromě Adama, který zůstává zatím šestý.

 

Boulder 3
Boulder 3

 

Trojka ve tvaru vějíře převislá o 35 stupňů dává možnost relativně dobře dojít do zóny, ale pak to nastává. Zónu dali všichni, ale nikdo se nedostal dál. Všichni padali když neudrželi levačkou sklopený chyt v dalším kroku. Adam se na něj dostal staticky a udržel ho sice nejdéle ze všech, ale i tak z něj spadl. Trojka zůstala bez topu a Adam zůstam na šestém místě. Celkově je Adam také šestý a jedině vítězství v obtížnosti mu může přinést medaili.

Je trochu tristní, že stavěči promarnili šanci na rozřazení účastníků. První boulder příliš lehký, třetí přiliš těžký. Nezbývá, než držet Adamovi palce do obtížnosti.

 

Adam ve trojce
Adam ve trojce

 

 

Adam se levou rukou udržel na tomhle chytu nejdéle
Adam se levou rukou udržel na tomhle chytu nejdéle

 

 

výsledky
výsledky

 

 

bouldery
bouldery