Amazonia  - klíčová devátá délka
****

foto: 21    topo: 2
Amazonia
Autor: Jiří Binder - 5c, 340 m
Picolo Dain (971 m), údolí Sarca, okolí Arca, Itálie
Sarche

výstup nástup období orientace
2 h 30 min / 340 m 10 min celoročně J
chata východisko sestup útvar, výška stěny
  Sarche  (100 m) 22 min Parrete Limaro`, 340 m
jištění - druh, kvalita lano vybavení další vybavení
nýty, na štandech dva nýty a řetěz
kvalita: dobrá
2 x 50 m poloviční expresky: 14
vklíněnce: ne
friendy: ne
smyčky: 3
helma
charakter cesty
stěnky
popis nástupu
start:  Zaparkovat nejlépe u supermarketu ve středu Sarche v blízkosti křižovatky mezi Madonna di Campiglio a Trento. Vydat se směrem Madonna di Campiglio a při první příležitosti po cca 200m sejít doprava po cestě vedoucí k jezu pod stěnou. Vylezete na vrata jezu a cvakáte první nýt.
čas:  10 min
popis sestupu
Zřetelnou stezkou vzhůru, po cca 5 minutách se stezka napojí na sestupovou cestu z Picolo Dain a po ní doprava zpět do Sarche.
čas:  22 min
východisko
Sarche, 100 m
popis příjezdu
Jedete-li od Breneru, vyjeďte z dálnice ve Trentu a odtud směr Riva del Garda a Madonna di Campiglio do Sarche. Do Arca jako každé velikonoce. Odtud směrem na Dro jako na Sluneční stěnu. Tu minete a dorazíte do Sarche, z Arca je to něco přes 15km. Po vjezdu do Sarche je po pravé straně supermarket, u něho můžete zaparkovat.
prvovýstupci
Andrea Zanetti  -  4. 5. 2005
popis cesty

První délky jsou pěšky a traverzují doleva pod vlastní nástup. Po druhé z nich odbočuje šikmo vlevo nahoru cesta Orizzonti Dolomitici. My pokračujeme v traverzu ještě jednu délku vodorovně (mírně dolů) stěnou doleva. Odtud již stále vzhůru vyrovnaným lezením V až V+. Cestou obloukem zprava obcházíme převísek. V oblouku se naše cesta dotýká zmíněné sousední Orizzonti Dolomitici a vrací se zpět. Následuje nejhezčí devátá délka a krátká desátá délka jde doprava kde končí společně s Orrizonti. Moc pěkná cesta. Dobře odjištěná, snadná orientace podle nýtů, neolezená, pevná skála, vyrovnané lezení a ani nejtěžší uváděné místo v deváté délce nijak moc nevybočuje. Je vhodné si přivstat, cesta je hodně oblíbená a jako bonus se tolik neopečete. Slunce je ve stěně cca od půl desáté do dvou.
Zobrazit místo Sarche-Piccolo Dain na větší mapě


popis cesty
www.bergsteigen.at

Průvodce Hohe Wände im Sarcatal, "