kampermauer, Hermeline, klíčová poslední délka
****

foto: 13    topo: 1
Hermeline
Autor: Petr Jandík - V, jedna délka V+/VI-, 175 m
Kampermauer (1050 m), Kampermauer, Reichraminger Hinterberge, Rakousko
parkoviště
pod skalou

výstup nástup období orientace
2 h  / 175 m 15 min I - XII J, JV
chata východisko sestup útvar, výška stěny
  parkoviště
pod skalou
 (700 m)
2 h 5 min Vegetarierkante, 380 m
jištění - druh, kvalita lano vybavení další vybavení
staré borháky, malé bühlery, vklíněnce
kvalita: dobrá
2 x 50 m poloviční expresky: 12
vklíněnce: sada
friendy: sada
smyčky: pár kusů neuškodí.
helma
charakter cesty
Plotny, částečně zarostlé. Nejlepší je lézt na jaře, nebo na podzim. Na jaře pozor na laviny z vršku.
popis nástupu
start:  Z chaty u lípy je přesun jednoduchý, stále za nosem okolo parkoviště a lesní cestou nahoru do kopce kolem sektoru Palatchinke k sektoru Hinkelstein. Vpravo od stezky je obrovský puklý balvan balvan (Jausenstein - viditelný i na satelitní mapě). Cesta začíná vlevo od Vegetarierkante. Z parkoviště k patě skály přibližně 15minut.
čas:  15 min
popis sestupu
Sestup slaněním, 3x 50 metrů
čas:  2 h 5 min
východisko
parkoviště
pod skalou, 700 m
popis příjezdu
Praha - Linz - Windischgarsten. Z Windischgarstenu na sedlo Hengstpass. Kampermauer je cca. 2 km východně(směr Altenmarkt) od sedlem. Parkoviště u odbočky na Laussabaueralm.
prvovýstupci
popis cesty
1. 40m, III+, 2. 25m IV+, 3. 20m IV+, 4. 20m V, 5. 30m V-, 6.40m V+/VI-Lezecká oblast Kampermauer se nachází asi 5h cesty od Prahy pod Linzem. Z dálnice u Windischgarstenu je to už jen kousek. Nachází se zde desítky cest od lehkých dětských 4, těžkých sportovních cest třeba do 10-, ale také cesty horského charakteru kolem 300m. Zaleze si tu opravdu každý, ať ten, co chce lézt po dírkách, hladké rajbasy, madlovité převisy či dlouhé spáry. dominantou této oblasti a nejnavštěvovanější cestou je Superdiagonale, která je svými 320metry i nejdelší. Na jaře mohou hrozit laviny z travnatých úbočí nad stěnami. V celé oblasti není mobilní signál, telefonovat pro pomoc lze z chaty Lausabauernalm, nebo vyjet autem nahoru do sedla směrem na Rosenau.


Chata: Laussabauernalm - 9 Euro za noc, 4 Eura snídaně, 300 m od parkoviště. Oblast je chráněným národním parkem, táboření a stanování není povoleno. Voda z potoka vedle silnice (převařit), bivak v nouzi pod silničním mostem.
Zvětšit mapu