Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Margalef () Re: Dárek pro kamar ... () Dibona () Furka ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 251 nalezených)

0-50 | 50-100 | 100-150 | 150-200 | 200-250 | 250-251 | 
Nassereith: Tieftal
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 22.10.2021)


Sportovní vicedélky poblíž Imstu

Prázninový region Imst nabízí spoustu zajímavého lezení v ne příliš veliké vzdálenosti z Čech a určitě stojí za to se tam porozhlédnout. Jako první se podíváme do Nassereithu, který má už na příjezdové ceduli heslo Kletter & Seendorf. Najdeme zde celkem pět horo- a lezeckých lokalit, čtyři jednodélkové sportovní a jedna sportovně vícedélková.


Ewige Wand
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 23.07.2021)


Lezení nad Bad Goisern

Ewige Wand je rozlehlá stěna o výšce kolem 100 metrů v nadmořské výšce 800 až 1100 m s velkým množstvím cest jak sportovních, tak sportovně alpinistických. Leží v oblasti Salzkammergut a kraji blízkém Dachsteinu. Pokud vás baví rakouské vápno a nechce se vám do velkých stěn, může Ewige Wand přijít k chuti.


Za saskými lahůdkami VIII - Papststein
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 21.07.2021)
JZ stěna Grosse Hunskirche, Südkante je zcela vpravo, lezec v červeném pod převisemPapst a Große Hunskirche

Gebiet der Steine je zvláštní velká oblast převážně na levém břehu Labe, ve které jsou všelijaké ty štajny. Když jsme s Jiřím mudrovali, kam to pojedeme v Sasku objevit, padla volba na Papststein, kde nás lákalo velké množství jedno i dvouhvězdičkových cest na Papstu.


Za saskými lahůdkami XIV - Bielatal, Bielagrund
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 13.03.2021)


Vpravo od Nymphenbadu

V tomto díle se vracím k dalším zajímavým věžím a cestám v Bielatalu. Tentokrát se jedná o věže podél potoka Dürre Biela, počínaje lákavou jehlou Dürrebielenadel směrem k Falkenwandu a oblasti Nymphenbad, která je popisovaná v X dílu seriálu.


Ilegální ferraty v Českém Středohoří
(Božena Valentová, tajemnice ČHS, Lezecké oblasti, 09.02.2021)
Kdopak to asi byl, Karle?

V Českém středohoří se objevily dvě nelegální ferraty - jedna již v loňském roce na Vrabinci, nyní nová na Kozím vrchu. Aktualizace: Ferrata na Vrabinci byla vytlučena


Dárek pro moravské pískaře
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 05.01.2021)
Čertovy skály u Lidečka Průvodce na Čertovy skály

Vladimír Skýpala dal k dispozici k volnému stažení PDF průvodce na Čertovy skály u Lidečka. Průvodce je optimalizovaný na displeje mobilních telefonů. Aktualizace: změněn odkaz na stahování z horosvazu místo facebooku. Ve stejném stylu je ještě průvodce na Havranku.


Pražské kvaky: Vinořské písky
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 03.11.2020)


Bývalá pískovna u rybníka

Covidová uzávěra mne ponoukla k prozkoumání různých pražských kvaků. Po Hostivařské skalce jsem zamířil na kole do Vinoře zjistit, jaké jsou pískovcové skály na Praze 9. Znamenalo to vyjet do kopce z úrovně Vltavy podél Podvinného mlýna a Vysočanského nádraží nahoru do Letňan, podél letiště Kbely a pak přes Ctěnice do Vinoře kolem rybníka s leklými rybami dozadu, kde jsem v lese objevil první zamešené stěnky bývalého pískovcového lomu.


Hostivařská skalka
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 27.10.2020)


Velký článek o malém kvaku, aneb v čase locku každý kvak dobrý

Covid nám zavřel překližku a tak jsem se zahloubal do databáze skal a v rámci jejího zkvalitňování narazil na Hostivařskou skalku a vydal se ji prozkoumat. O svá zjištění se teď podělím abyste věděli, jestli vám stojí za to tam zajít.


Plombergstein
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 24.09.2020)


Vícedélky i sportovky

Softmoverský kopec u jezera Wolfgangsee v blízkém dosahu z Čech nad městečkem Sankt Gilgen. Poskytuje spoustu sportovních jednodélek od dvojky do 9a+ a několik softmoverských vícedélek o délce kolem 150 až 200 metrů. Přestože jsou stěny kopce s předvrcholem o výšce 830 n.m. zarostlé, cesty na Plombergsteinu vedou zpravidla v pevné skále a zarostlým místům se vyýbají.


Frankenjura: Leupoldsteiner Wand
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 25.08.2020)


Populární a Kinderfreundlich.

Při hledání, kam se letos schovat před vedrem, jsme zavítali také na Leupoldsteiner Wand. Stěna vysoká dvacet metrů stojí na okraji obce Leupoldstein, přístup k ní je dvě minuty. Na parkovišti je zakázáno spát a kempovat. Je tam hodně lehkých cest, ale něco pro osmičkáře a devítkáře. Hodí se i za horkého léta, ale může tam být i dost plno.


Vyhledávání v databázi ČHS
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 24.07.2020)
Zkušební provoz

Databázi Skály ČR dosud chyběla odpovídající možnost vyhledávání skal, lezeckých cest a objektů. Univerzální hledání na webu ČHS, které dává výsledky z celého webu, je pro vyhledávání v databázi nedostačující, mj. i proto, že fulltextové vyhledávání omezuje počet vyhledaných objektů na 500 výskytů, což např. při hledání Údolní cesty, kterých evidujeme 1155, nestačí.


KOLEM skal očima manželky
(Zuzana Háková, Lezecké oblasti, 25.06.2020)


S miminem za Háčkem

Když Háčkovi zavřeli Nepál, vzal to statečně a liboval si, jak bude mít aspoň spoustu času udělat fasádu a lézt na Zbirohu. Po dvou měsících mu to ale nedalo a po testovací jízdě Českým rájem, kdy za 15hod ujel 120km na mém 20 let starém kole a vylezl sólo na 32 věží, přičemž půlku bos, protože ztratil lezečky, hledal větší výzvu. Jeho nápad, rozšířit tuto myšlenku na celou republiku, přidat rozhovory a natočit o tom dokument, se mi hned líbil. Co lepšího vymyslet, když se do velkých hor dostat nedá?


Geniální únik z Alcatrazu, ale bacha na bachaře!
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 04.06.2020)


Lehké cesty na Levém břehu

O únicích z legendami opředené věznice Alcatraz na ostrově u San Francisca už se toho napsalo a natočilo až hanba. Ne každý ale ví, že Alcatraz je taky masiv na Levém břehu Labe, v sektoru u Zloděje a Atlantidy. Blízko sebe je tu několik skal s nabídkou velepěkných, povětšinou slušně odjištěných cest od šestek po desítky. I když je Labák doménou výkonnějších lezců a slušný výběr cest je většinou od osmičky výš, je zrovna v tom kousku kolem Alcatrazu i větší množství lehčích cest a minimálně na jeden den tam má co dělat i softmover.


Road to Tokyo #66: Flash It
(redakce, Lezecké oblasti, 19.05.2020)


Pokusy o flash boulderů v Česku

V česku nejsou těžké sportovní cesty, které bych ještě nezkoušel, ale je tu spousta těžkých boulderů, protože už mnoho let zanedbávám venkovní bouldering. Kdykoli mám možnost dát boulderproblém na flash, vždy to vyzkouším! Další epizoda zahrnuje pokusy o flash na 8B + a 8A +. Zejména 8A + je bouldering na světové úrovni, píše Adam Ondra v úvodu k další epizodě videa.


Leonidio
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 17.04.2020)


Pohádka z červeného vápence

Hornatý poloostrov Peloponés, spojený s pevninou jen úzkou Korintskou šíjí, má v sobě znatelný potenciál pro sportovní i vícedélkové lezení. Hlavním centrem je okolí města Leonidio a sekunduje mu nedaleké Kyparissi.


Skály u Židovy strouhy
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 17.03.2020)


Skály podél Lužnice poblíž Bechyně

Podél Lužnice od Tábora po proudu je řada lezeckých terénů. Jedním z nejnověji objevených jsou skalní masivy U židovy strouhy. Židova strouha je levostranný přítok Lužnice. Skály jsou kolem jeho ústí a proti proudu.


Údolí Kačáku
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 18.02.2020)


Nové povolení NPR Karlštejn

Po různých peripetiích začalo vloni konečně platit nové Opatření obecné povahy pro NPR Karlštejn, na základě kterého je zde povoleno lezení do roku 2029.


Vážný úraz na Rovišti
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 30.08.2019)


Vypadlý blok i s lezcem

S lezcem vypadl blok na Rovišti na Dračí stěně, pravděpodobně v populární cestě Poslední kovboj. Aktualizováno: Vyjádření postiženého


Hornorakouské Quacky
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 07.08.2019)


Žula v okolí Lince

V Horních Rakousích je kromě jiných věcí taky docela dost lezeckých skalek. Ne, že by stálo za to na ně cíleně jezdit, pokud nejste zrovna z Budějovic, Krumlova nebo Kaplice, ale když už se člověk ocitne někde u Lince a má čas, tak proč nezajet na místní žulu.


Frankenjura: Hartensteiner Wand
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 02.07.2019)
Vpravo Grufty, 7-, vlevo Igor, 6Zavřeno

Hartensteiner Wand i hospůdka "Zum goldenen Lamm" jsou zavřené. Majitel pozemku se skálou využil bouře, která vyvrátila stromy nad skalou a v jejím okolí, celou stěnu zapáskoval a z důvodu nebezpečí zakázal vstup. Protože horolezce nemiluje, do sanace okolí skály se nijak nehrne. Jedna z nejhezčích skal je tak již půl roku zavřená. Zavřená je i kdysi skvělá hospoda v Hartensteinu "Zum goldenen Lamm", kde měli skvělé buřtíky Drei mit Kraut i masovou bombu - vepřovou lopatku Schäufele, za na mistmí poměry velmi mírné ceny. Paní hospodská už to neutáhne a její syn má jiné priority, než lidovou hospůdku. Při této příležitosti obnovujeme článek starý 9 let, kde si můžete přečíst, o co jsme tím přišli. Soutěž na konci už samozřejmě nefunguje, ale necháváme ji tam.


Nové cesty na severu
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 16.01.2019)
Vysoká hraBouřlivý rozvoj Klokoček

V databázi skal ČHS byly zkompletovány pískovcové severní oblasti Českého Ráje. Jen za uplynulý rok tu přibylo 145 nových cest, zejména v Klokočských skalách a sice rovných 118 kousků po 64 prvovýstupech v roce 2017.


Průvodce Moravské skály II - Severní Morava
(Vladimír Skýpala, Lezecké oblasti, 17.12.2018)
Severní Morava titulII. díl moravského lezeckého průvodce

Vyšel nový průvodce Jeseníků a Rychlebských hor.


Za saskými lahůdkami XVII: Bielatal, Johanniswacht
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 16.08.2018)


Více stínu než slunce

Menší okrsek věží Johanniswacht je na severním svahu hned naproti asi nejslavnějším skalám Bielatalu, Herkulovým sloupům. Údolní stěny věží jsou natočené zhruba k severu a hlavně v letním horku poskytují příjemný chládek. Příchod je krátký, tato skupina je nejblíž parkovišti v Ottomühle.


Řecko v Bielatalu, Bloßstock a spící Růženka
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 01.08.2018)
Stumpfe Kante, tři kruhyPracovní skupina Dornrösenschlaf

Saský horolezecký svaz SBB (Sächsischer Bergsteigerbund), který nyní funguje jako jedna ze sekcí Alpenvereinu, má v rámci Konceptu vývoje horského sportu 2014-2017 šest pracovních skupin, s nichž dvě mají docela podobný cíl. Najít cesty, které se nelezou kvůli špatnému odjištění, i když by jinak byly pěkné.


Frankenjura: Weiße Wand a Habichtfels
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 31.07.2018)


Kde se schovat před vedrem, nebo se i zahřát

Údolí Jeleního potoka, neboli Hirschbachtal je v částí Severní Frankenjury, která je blíž k Čechám. Skalní terény jsou tam na svazích údolí potoka Hirschbach mezi městy Fischbrunn a Unterklausen a další jsou v náhorní planině mezi městy Neutras a Hirschbach. Jinak řečeno jsou skály v trojúhelníku Fischbrunn - Neutras - Unterklausen. Dnes se podíváme ne dvě z nich.


Wadi Rum topos
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 27.06.2018)


ke stažení

Kvůli nadcházejícímu výletu do Wadi Rum v Jordánsku si připravujeme materiál. Verča našla link, kde jsou ofocená topa z knihy výstupů v Resthausu ve vesnici Rum. Stáhl jsem je a pokusil se upravit do lepší čitelnosti. Aktualizace: Doplnění posledních zápisů.


Je libo Houstičku?
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 21.06.2018)


Ale nekřupe

Dubské skály jsou rozsáhlý region, o kterém pověstí říkají všelicos ohledně kvality skály. Zajímavým kousíčkem Dubských skal je sektor Skály u Dolní Housky, který je pojmenován podle nedalekého zámku Houska. Aktuální průvodce Dubské skály z roku 2005 píše, že skupina skal u Dolní Housky je pozůstatkem dvojitého skalního hřebene, jehož kolmé až převislé vnitřní stěny jsou pokryty tvrdým, železitým pískovcem.


Nepovolené kácení v Labáku
(Božena Valentová, tajemnice ČHS, Lezecké oblasti, 13.06.2018)


Paseka pod Titanicem

Letos v dubnu bylo zjištěno na pravém břehu Labe na území NPR Kaňon Labe pod masivem Titanic nepovolené vykácení stromového porostu. Pachatel znám není, nicméně správa NP dává kácení do souvislosti s horolezeckou činností, se snahou horolezců usnadnit si přístup ke skalám a pohyb pod nimi.


Jen si tak trochu klofnout
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 05.03.2018)


U Kozy na ledu

Už jsem si pár let neklofl to ledu, až mi to přišlo moc dlouho. A tak po týdnu pocení a opalování v Chorru, jsme s Kóďou vyrazili po mrazivém období asi na poslední možnost si u nás trochu klofnout do domácího ledu. Kam jinam, než do lomu U Kozy v Oldřichovském sedle.


Lezení v teple: Mussara
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 14.01.2018)


Vápencový sen v Katalánsku

Mussara je populární španělská lezecká oblast v okolí Tarragony. Od pobřeží je vzdálena cca 35 km a má všechno, co perfektní lezecká oblast potřebuje. Skvělá skála, jižní orientace, pěkné umístění v přírodě Sierry de Prades. Pás skal Mussary je z příjezdové silnice impozantní. Skála se většinou příliš neodchyluje od kolmice a je tu na výběr velké množství pětek a šestek, takže se dá nazvat Mekkou lehkých a středně těžkých cest.


Podzim
(Jiří Vodsloň, Lezecké oblasti, 09.01.2018)


Inspirace FranciíNové povolení na Labák
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 04.01.2018)


Pravý břeh Labe

V Novém roce přibylo na pravém břehu Labe povícero novinek. NPR Kaňon Labe jednak přešla pod Správu NP české Švýcarsko, jednak se vyjednávalo nové povolení.


Red Rocks III - Calico Basin
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 02.01.2018)


Červený pískovcový ráj

V dalším díle z pouštní pískovcové perly se podíváme na Calico Basin. Je to volně přístupné velké široké údolí na východní straně Calico Hills a je nejblíž z Las Vegas i z kempu. Nádhera z červeného pískovce je dobrá i na jen několikahodinovou zastávku díky blízkému přístupu. Na Cannibal Crag můžete lézt už za méně než 10 minut po zaparkování.


Red Rocks II - Mescalito
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 16.12.2017)


Cat in the Hat

Kočka v klobouku je jedna z nejpopulárnějších tradičních cest v Red Rocks u Las Vegas a průvodce ji doporučuje jako vhodnou k seznámení s terénem.


Tarragona
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 10.12.2017)


Průvodce do telefonu

V průvodcovské aplikaci Vertical-life přibývají stále nové průvodce. Jedním z velmi zajímavých a lákavých kousků z poslední doby je Tarragona, obsahující skalní oblasti patřící ke španělským klenotům, jako je Siurana, Margalef nebo Mussara.


Celva
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 20.11.2017)


Tradiční skály u Trenta

První naší zastávkou na cestě do oblasti kolem Arca byla Celva, jedna ze tří tradičních skalkařských oblastí trentských horolezců. Jde o vápencové masivy vysoko nad městem s hodně rozmanitými cestami od 5a do 8c. Přijeli jsme tam až odpoletne a stihli jen čtyři cesty a tak tu ještě máme něco napříště.


Brigáda Panteon
(Božena Valentová, tajemnice ČHS, Lezecké oblasti, 26.10.2017)
Panteón, Kouzelné prsty, IXc25.11.2017

OVK Jizerské a Lužické hory svolává na 25.11. brigádu na Panťák


Dojištění v Sasku
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 13.10.2017)
JohanniskegelProjekt Johanniswacht

Johanniswacht je část Bielatalu ve svahu naproti Herkulovým sloupům. Cesty jsou spíše ve stínu a je tam dost populárních cest včetně pro Sasko typické kombinace hvězda-vykřičník signalizující "krásnou vraždu".


Il Bersaglio
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 05.10.2017)


Medvědí eldorádo nad Sarche

S novým rozšířeným průvodcem na okolí Arca od Vertical Life jsme si řekli, že budeme objevovat něco, kde jsme dosud nebyli. Samozřejmě je výběr oblastí omezen tím, že 6a vylezeme jen pokud je příznivě ergonomické, nebo milostivě klasifikované. V tom asi nejsme sami, jak ukazuje statistika zapsaných zlagů na stránkách Vertical Life, kde je 6a vůbec nejlezenější obtížnost.


Skály u Velké - upozornění pro lezce
(Fantišek Mezera, Lezecké oblasti, 18.08.2017)


Neparkujte na soukromých pozemcích

Správce Velké František "Algena" Mezera vydal upozornění ohledně parkování lezců přicházejících do skalní oblasti Velká


Nové cesty v Banátu
(Pepa Nestler, Lezecké oblasti, 15.08.2017)


Nové cesty v Banátu

V rámci výpravy teplických studentů za českými krajany do rumunského Banátu tam působila také skupina horolezců, kteří v tamním písčitém slepenci udělali desítky cest. Podívejte se, co tam nad Dunajem navrtali za cesty.


Frankenjura: Sprungstein
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 15.07.2017)
Východní stěna v celé krásePětihvězda pro devítkáře

Letní vedro se dá ve Frankenjuře přežít celkem dobře, když si vyberete skálu v lese, a že jich tam je. Jedna z nich je Sprungstein s pěti hvězdičkami v průvodci a třeba vám tenhle článek pomůže se rozhodnout, jestli ho navštívit.


Čedičová skála u Arnultovic
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 28.06.2017)


Další vyvřelinový plezír na severozápadě.

Je potřeba rozbíjet stereotypy. Třeba ten, že když je horko, pojedu na Kašparák. Ne, že by se mi tam nelíbilo, ale z kolem šestnácti tisíc skal evidovaných v databázi ČHS jich znám vlastně docela málo. A tak jsme s Evou místo Kašparáku jeli objevit Čedičovou skálu u Arnultovic.


Za saskými lahůdkami XVI: Schmilka, Schwarzes Horn.
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 11.05.2017)
Schwarzes Horn, Gedenkweg 67, IXaNěco pro tvrďáky

Když vyjdeme krpál ze Schmilky k rozcestí u lovecké chaty, ještě kousek dál můžeme jít už víceméně po rovině směrem k Heilige Stiege, když dorazíme na odbočku doprava, která vede do dalšího z velkých bivaků ve Schmilce pod věží Schwarzes Horn.


Skalka u přívozu
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 05.04.2017)


Na břehu Vltavy

Cyklista jedoucí po stezce, no spíš většinou asfaltce, na pravém břehu Vltavy z Prahy k Řeži natrefí u Husince na tuhle skalku. Nebudu nic předstírat, je to kvak, ke kterému by se člověk extra nevypravil. Hodí se když už jedete okolo, nebo když bydlíte v Husinci, a nebo když máte výrazné kvakologické sklony.


Finale Ligure - Monte Cucco
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 24.03.2017)


Lezení v teple

V prvním článku z Finale Ligure jsme navštívili skály Capo Noli přímo u moře. Teď se podíváme na nejklasičtější terén sportovního lezení v celé oblasti, na kterém to všechno začalo. Aktualizace: Kemp


Mařenka
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 18.03.2017)


Bašta tradice nad Vltavou

Stěna Mařenka je opředena bájemi. O tom, jak se nešťastná dívka vrhla z vrcholu dolů, zdrcená nešťastou láskou, ale taky horolezecké báje o zarostlých stěnách plných lokrů a s mizerným jištěním...


Chulilla medium
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 28.02.2017)


Kaňon Turie

Španělsko je pro lezce zemí zaslíbenou. Skály jsou tam kam se podíváte a jedny hezčí než druhé. Jedním z takových pěkných koutů Špáňa je romantické městečko Chulilla s neopakovatelným geniem loci přilepené ke hradu na skalním ostrohu nad působivým skalním kaňonem řeky Turia, ležící 60 km severozápadně od Valencie.


Zákazy na levé straně v Maltatalu
(Bóža Vlček, Lezecké oblasti, 30.01.2017)
Lovecký zákazOficiální i neoficiální informace o zákazu lezení v oblasti levé strany údolí v Maltatalu

V posledních měsících proběhly mezi horolezci zvěsti o zákazu ledového lezení v rakouském Maltatalu. Následující článek poskytuje konkrétní informace o této situaci.


Red Rocks I.
(Petr Jandík, Lezecké oblasti, 11.01.2017)


Opravdové pískovcové hory.

Obrázky pestrobarevného pískovce v horách na dohled z Las Vegas mne lákaly dlouho. Chtěl jsem tam už přede dvěma roky, ale nějak se to zhatilo. Rok na to taky, ale tentokrát už se dala dohromady parta v potřebném počtu a sen se splnil. Moc se nám tam líbilo a těch 14 dní uteklo jak nic.


0-50 | 50-100 | 100-150 | 150-200 | 200-250 | 250-251 | 


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
04.12.2021 - 04.12.2021
ICEC Brno Evropský pohár v ledolezení (Lead)
11.12.2021 - 11.12.2021
ICEC Utrecht Evropský pohár v ledolezení dospělých a mládeže
14.01.2022 - 16.01.2022
ICWC Cheongsong Světový pohár v ledolezení (L,S)

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Co budeš dělat na Vánoce?


Celkem hlasovalo: 57