Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku

Google+

Počet zobrazených článků: 40 (z celkem 40 nalezených)

Aljaška krásná a ledová
(Aneta Loužecká, Cestování, 29.12.2018)


Ledové hrátky

Plán vyrazit na Aljašku je už vlastně daný, podařilo se nám a dalším několika projektům vyhrát soutěž „Užvím“. Děkujeme všem, kteří nám po celou dobu pomáhali nejen sbírat „lajky“, ale i se sbíráním a stříháním videí a všech potřebných věcí.


Cesta začíná pod Huascaránem
(redakce, Cestování, 09.02.2018)


Motorkářská expedice

V lednu proběhla motocyklová expedice PERU-BOLÍVIE-ARGENTINA-CHILE, která chtěla připomenout tragickou horolezeckou expedici Peru 1970. O jejím průběhu píše Martin Trojan.


Tři vrcholy nad královským městem Kyjovem
(redakce, Cestování, 05.05.2016)
ChřibyProcházka po Chřibech

Opět po roce krásný květnový měsíc, všechno začíná kvést, a lesy krásně voní. Chceme vás pozvat na malou velkou procházku do našeho nádherného pohoří Chřiby na jižní Moravě. Jako horolezecký klub vyznáváme nejen lezení vertikální, ale i to horizontální, a někdy i takové může být stejně tak hluboké a kouzelné.


Promítání Cross clubu: Jednoduše Nepál - Neznámé a obyčejně hezké Himálaje
(Tomáš Obtulovič, Cestování, 28.02.2016)


25. 2. ve 20.00

Přednáška lékaře, spisovatele, cestovatele a horolezce Tomáše Obtuloviče o první české návštěvě do neznámé oblasti mezi Makalu a Kanchenjungou ve východním Nepálu. Cross club Praha 7, plynární. Aktuálně: záznam online.


Odlet na expedici metodou kulového blesku
(Tomáš Haničinec, Cestování, 07.12.2015)
Óda na českou poštu

Pokusím se popsat způsob, jakým jsem odlítal na svou úplně první vysokohorskou expedici v roce 2012. Protože občas se můžete snažit sebevíc, ale některé příběhy prostě nevymyslíte…


Promítání v Cross clubu: Peru bez cestovky
(Vladimír Horák, Cestování, 26.05.2015)


Čtvrtek 21. 5. 2015 19 hodin

Přednáška o třítýdenním cestování po Peru formou individuální turistiky (bez cestovních kanceláří): z hlavního města Lima na pobřeží Tichého oceánu přes národní park Paracas, kaňon Colca (přezdívaný Grand Canyon Jižní Ameriky), Arequipu (zelené město pod sopkami) k jezeru Titicaca v nadmořské výšce 3812 m s umělými plovoucími ostrovy z rákosu a do centra incké říše v Andách - města Cusco s posvátným údolím Inků a Machu Picchu. Lamy a kondoři nebudou chybět. Aktuálně: Záznam přednášky.


Óóh Samila a ta ohnivá lýtka Abdulova
(Marek Holeček, Cestování, 02.02.2014)


NEVER STOP EXPLORING 2014

Expedice NEVER STOP EXPLORING 2014 Antarktida má za sebou parádní prvovýstup na do té doby neslezený vrchol, kde jsme měli štěstí udělat první lidské otisky.


Kočování po Islandu
(Petr Kodytek, Cestování, 21.01.2014)
Vatnajokull... aneb skromné podpoření skomírající ostrovní ekonomiky.

„Éééé, letenka Düsseldorf – Keflavík za pět litrů. Jede Šabaťák, Jirka i můj brácha. Dokonce i jedna bábovka,“ haleká Pavel jednoho březnového dne. „Pojeď taky néé,“ hned to zkouší. Sakra to je situace. Jel bych hned, ale dcerka ještě ani nechodí a uštvaná manželka mi určitě vysvětlí, že se mi vlastně nikam nechce. No nic, jeďte beze mne.Chočské vrchy
(Jozef Terem, Cestování, 17.04.2013)
Chočské vrchy Menej známe slovenské pohorie

Chočské vrchy patria podľa názvu medzi menej známe slovenské pohoria. Kde teda môžme Chočské vrchy hľadať? Na veľmi atraktívnom mieste… Sú akýmsi spojovacím článkom medzi Veľkou a Malou Fatrou so Západnými Tatrami. Vyčnievajú vysoko nad Liptovskou dolinou, pri pohlade od Liptovskej Mary na sever je ich dobre vidno na ľavej strane. Nepochybne patria medzi vizuálne najkrajšie pohorie na Slovensku vôbec. Len pripomeňme, že turisticky najzaujímavejšie časti Chočských vrchov sú Prosiecka a Kvačianska dolina, výstup na Veľký Choč ale aj historické pamiatky Likavský, či Liptovský hrad - najvyššie položená hradná zrúcanina na Slovensku.


Risoul -PR-
(redakce, Cestování, 10.12.2012)
krajina sněhu a slunce

Když se řekne Provence nebo Azurové pobřeží, mnoha lidem se vybaví především přístav v Marseille a pláže při pobřeží Středozemního moře. Ovšem do tohoto celku při hranicích s Itálií spadá i úpatí Alp. Vítejte ve francouzských horách.


Promítání v Cross Clubu 15. 11. 2012: Brazílie
(Veronika Dušánková, Cestování, 07.11.2012)
Děvče z Sao PaulaBrazílie bez cestovních kanceláří

Brazílie, původní portugalská kolonie, je největší zemí Jižní Ameriky. Má 200 milionů obyvatel a rozlohou je větší, než Spojené státy americké (nepočítá-li se Aljaška). Zabírá velkou část rovníkové Amazonie a přes subtropické oblasti zasahuje až do mírného podnebního pásu na jihu, kam se Brazilci jezdí o dovolené dívat na sníh.


Vylepšené mapy.cz
(Petr Jandík, Cestování, 13.07.2012)
Nové turistické mapy

mapový portál mapy.cz spustil novou turistickou mapu v měřítku až 1:5000 doplněnou vylepšeným plánovačem tras.


Horské chaty se otevírají
(redakce, Cestování, 28.05.2012)
Chata CouvercleZačíná horská sezóna

Německý Alpenverein zveřejnil aktuální tabulku, kdy se otevírají jeho chaty. Podívejte se, jestli tam je i ta vaše oblíbená.


Promítání v Cross Clubu 19.1.2012 od 20hodin
(Veronika Dušánková, Cestování, 11.01.2012)
Námáskard - sirné poleISLAND aneb taková normální rodinná dovolená

Island je země rozmanité a téměř nedotčené přírodní krásy. Žádné jiné místo vám nenabídne takovou různorodost krajiny - od ledovců, sopek, gejzírů přes fjordy, vodopády, pastviny, vysoké nedostupné hory až k dalekosáhlým lávovým pustinám.


Promítání v Cross clubu 10. listopadu 2011 od 20 hodin
(Veronika Dušánková, Cestování, 01.11.2011)
Cestování napříč Íránem

Írán je největší stát blízkého východu. Počtem 71 milionů obyvatel a rozlohou cca 1,6 milionu km² náleží Írán mezi 20 nejlidnatějších a nejrozlehlejších zemí světa. Zaujímá strategickou pozici v Perském zálivu. Svou polohou byl od počátku svých dějin předurčen k tomu, aby ovlivňoval a spoluvytvářel dějiny celého světa. Írán je pro turisty doposud neobjevenou lokalitou, přestože nabízí ohromné množství památek, nekonečné pouště i nádherné hory, ale také velmi pohostinné a zvědavé obyvatelstvo.


15 500 m v ledu s jediným šroubem
(Petr Kolouch, Cestování, 28.02.2011)
Bruslení na Orlíku - Jištění je jistotaPovltavské lední rozkoše

Krásný počasí a deset dní trvající mrazy v České kotlině, kombinace která nechá málokoho doma. No a při těchhle podmínkách kam jinam, než na ledy?


Kapadocie – země „pohádkových komínů“ – Promítání v Cross Clubu 23. 9. 2010
(Jan Polák, Cestování, 12.09.2010)
Kapadocie -země pohádkových 'komínů' Do Střední Anatolie nejen za tajemstvím skalních věží
Cross Club – 23. září od 19:00 hod.


Bizardní skalní věže, pohádkově neskutečná údolí, skalní chrámy a současný svět turistického průmyslu. To jsou jen některé artefakty části Turecka se jménem Kapadocie.


Radovánky na pevnosti
(Pavel Fajgl, Cestování, 27.07.2010)
Highlajna, Heinz ZakFestung Königstein - highlajna i komínování

O minulém víkendu se návštěvníkům saské pevnosti Königstein nabízela zajímavá a lákavá akce pod názvem „Festung aktiv!“. Pevnost Königstein patří mezi atraktivní turistické cíle a najdeme ji na silnici z Bad Schandu do Pirny naproti známému masivu Lilienstein, pěkný výhled je na ni také s Pfaffensteinu.


Alpspitze: ZugspitzCard a co s ní lze podniknout
(Petr Jandík, Cestování, 23.07.2010)
ZugspitzCardJak zlevnit lanovku

Lanovky v oblasti Zugspitze významně zkracují přístup do hor v této oblasti, ale nejsou právě levné. ZugspitzCard je poměrně vychytaná možnost jak cenu lanovek trochu srazit a dopřát si i další příjemnosti.


Mára Holeček: Buenos Argentina I.
(Marek Holeček, Cestování, 01.04.2010)
Zápisník z II. výpravy expedice Klättermusen New DecisionVýsledky 7. kola soutěže Expedičního fondu
(Jan Polák, Cestování, 14.03.2010)
Expediční fondExpediční fond opět podpořil zajímavé projekty

Do 7. kola soutěže Expedičního fondu se přihlásilo 26 expedic. Dohromady na ně čekalo 215 000,- Kč a to jak ve finanční tak i v materiální podpoře. Měli jste mezi přihlášenými projekty svého favorita? Podívejte se, jak dopadl!


Ekvádor - země vulkánů – promítání v Cross Clubu
(Jan Polák, Cestování, 17.02.2010)
Nejvyšší hora Ecuadoru - Chimboraso ( 6 310 m) - od chaty Refugio Whymper Vulkány, lidé a historie v zážitcích z cesty do Jižní Ameriky
v Cross Clubu - 25. února od 19:00 hod.


Bezpočet sopek různých velikostí a výšek, pustá Sierra, nedozírné prostory páramos, incká minulost a zajímaví lidé přítomnosti. Takový byl pro mne Ekvádor při cestě v roce 2002.


Na skok v Kapadocii II.
(Jan Polák, Cestování, 03.12.2009)
Vítejte v Kapadocii Open air museum Göreme

Přestože je Kapadocie plná bizarních skalních věží, lezeckým rájem se nikdy nestane. Materiál věží je totiž natolik nekompaktní, že je nemožné strmými stěnami „pohádkových komínů“ vystoupat na jejich vrcholky. To ovšem neznamená, že tady není nic k vidění. Jedním z takových míst, které si zaslouží pozornost je shluk byzantských kostelů, kaplí, klášterů a obytných místností, které se nachází asi kilometr od městečka Göreme - Open air museum.


Příběh dvou nohou
(Jirka Bouda, Cestování, 02.12.2009)
Nohy, po návratu z túry O tom jak se místo lezení v horách dá chodit třeba v pouštích

Tak to jsme my. JEHO nohy. A teď vypadáme takhle. Prý budeme hezčí. To možná ano, ale teď nemůžeme nic dělat a to je asi nejhorší. Zato ale máme spoustu času, tak alespoň zavzpomínáme:


Na skok v Kapadocii I.
(Jan Polák, Cestování, 16.09.2009)
Kapadocie Za bizarními věžemi a dalekou historií do Střední Anatolie.

Květnové svátky již tradičně kladou otázku, jak s nimi naložit a co nejlépe využít volno, které přinášejí. Arco? Nějaké vzdálenější skalky? Nebo snad výlet do hor? Všechny možnosti znějí skvěle a o to těžší je se rozhodnout. My se však pro letošní rok vzdáváme lezení a necháváme volný průchod cestovatelským choutkám. Listujeme atlasem a prstem po mapě projíždíme pomalu celý svět. Zadání není nikterak jednoduché: Mělo by tam být teplo, slunečno a musí to být „opravdová cizina“. Ne, že zase skončíme někde pod Vídní!


S Krysou na Lofoty
(Markéta Syllová, Cestování, 09.07.2009)
Krysa nad Svolvaeremskialpy alá rattatouile

Krysa, neboli poněkud neforemné zavazadlo, které s sebou člověk musí vláčet stěnou. Vyznačuje se především tím, že se neustále někde zadrhává a působí značné potíže, obzvláště ve ztížených klimatických podmínkách.


Nové kolo expedičního fondu
(redakce, Cestování, 30.06.2009)
Zpod klobouku Ladackých žen - Projekt podpořený Expedičním fondemPeníze pro expediční projekty

Chystáte dobrodružnou či sportovní expedici? Máte vědecký či charitativní projekt v odlehlém koutě světa? Pošlete ho Expedičnímu fondu. Na dobré projekty je připraveno 250 000 Kč. AKTUALIZACE: uzávěrka dnes večer


Tisíc a šedesát kilometrů bílou pustinou
(Petr Jandík, Cestování, 20.05.2009)
Sibiřský Husky má uhrančivý pohledExtrémní závod psích spřežení v Norsku

Jana Henychová je první Češkou a zároveň první cizinkou, která se postavila na start závodu psích spřežení Finnmarkslopet a dokončila ho. Se svými čtrnácti sibiřskými husky, ze kterých dokončilo závod osm, jela na saních osm dní a šestnáct hodin, kdy překonávala nepřízeň počasí, mráz, těžký terén, ale i samotu, únavu a ztrátu důvěry ve své schopnosti.


Deník expedice Argut 2008 - 3
(Petr Jandík, Cestování, 18.04.2009)
Oblíbené místo, kafé Üč SümerKonečně u řeky

Zápas s devítihlavou vojenskoúřední saní jsme nakonec vyhráli a po cestě vytřeseni na máslo ulehli u kýžené řeky Argut.


Deník expedice Argut 2008 - 2
(Petr Jandík, Cestování, 13.04.2009)
Seminskij perevalNáklaďák a ouřad

Přistání v Barnaulu, přesun do Gronoaltajsku, boj s formuláři i vlastním břichem jsou náplní tohoto dílu.


Deník expedice Argut 2008 - 1
(Petr Jandík, Cestování, 05.04.2009)
Mořeplavecký pomník Petra Velikého od monumentalisty Cereteliho. Proč je na něm tolik Skotských vlajek je mi záhadou, jestli to neměly být vlajky Ruské admirality, která má tmavý kříž na bílém pozadí.Déšť a galerie

V prvním díle seriálku jsem neodolal pokušení se zabývat Moskvou, ve které jsme strávili polovinu noci a den. Tento díl není ani o řece, ani o lezení, ale o courání v dešti mezi památkami a galeriemi.


A pak že nerostou!!
(Jan Polák, Cestování, 01.04.2009)
To je úlovek! Pozvánka do Gór Stolowych

Do Polska se jezdí v první řadě za nákupy. Najdou se ale i jiné důvody proč sem zajet. Jedním z takových důvodů je bezesporu Park Narodowy Gór Stolowych, jakési pokračování Broumovských stěn. Kromě hlavního lákadla v podobě tabulové hory Szczeliniec Wielki (919 m) stojí za návštěvu i skalní bludiště Bledne Skaly, Biale Skaly a v neposlední řadě i oblast se jménem Skalne Grzyby.


Do Alp za loňské ceny
(Petr Jandík, Cestování, 17.02.2009)
Cima Paganellacestovky zdražovat nebudou

Lyžaři mohou zajásat – největší lyžařské cestovní kanceláře nezdražily své lyžařské zájezdy a ani zdražení neplánují!


Noční přechod Brd
(Veronika Dušánková, Cestování, 10.12.2008)
Pozvánka aneb jak strávit netradičně mikulášskou noc

Je neděle 16,50h odpoledne a já teprve vstávám. Ne, není to důsledek žádného bujarého řádění v nočním podniku. Je to pouze reakce mého organismu na jednu mikulášskou akci našeho kamaráda nevinně nazvanou „Noční přechod Brd“


Chcete peníze? Řekněte si o ně!
(redakce, Cestování, 03.12.2008)
Expediční fond Nové kolo soutěže Expedičního fondu začíná

Chystáte dobrodružnou či sportovní expedici? Máte vědecký či charitativní projekt v odlehlém koutě světa? Pošlete ho Expedičnímu fondu. Na dobré projekty je připraveno 300 000 Kč.


Sysli v Číně
(Michal Sylla, Cestování, 23.10.2008)
YangshuoDíl šestý

Šestý - závěrečný příspěvek od Sysla o lezení v Yangshuo.


Expediční fond podpořil celkem třináct projektů
(Jan Polák, Cestování, 16.02.2008)
Expediční fond Peníze na podporu cestovatelů jsou rozdány!

Pro někoho je to možná zklamání, pro jiného radost…
Jisté je ale to, že peníze jsou pro tentokrát rozdány a pomohou celkem třinácti projektům, které se ucházely o podporu Expedičního fondu.


HOLIDAY WORLD 2008
(Jan Polák, Cestování, 14.02.2008)
HOLIDAY WORLD 2008 Svět turistiky na pražském výstavišti.

Po čtyři únorové dny bude Praha patřit profesionálům z oblasti cestovního ruchu. Vše podstatné kolem turistiky se bude odvíjet právě na pražském Výstavišti. Sedmnáctý ročník veletrhu Holiday World 2008 je jednou z nejdůležitějších akcí svého druhu ve středoevropském regionu.


Expediční fond vybírá vítězné projekty
(Jan Polák, Cestování, 11.02.2008)
Expediční fond O podporu fondu soutěží 54 projektů.

Rekordních padesát čtyři cestovatelských projektů se uchází v 3. kole soutěže Expedičního fondu o finanční a materiální podporu. Nyní má komise čas na jejich vyhodnocení. Mezi vítěze má rozdělit celkem 224 tisíc korun.


Chcete peníze na výlet?
(redakce, Cestování, 04.01.2008)
Odpočinek u ruin budov z období incké říšeExpediční fond rozdává ve třetím kole 224 tisíc korun

Pro dobrodruhy a cestovatele začíná rok 2008 velkou výzvou. Expediční fond v lednu vypisuje 3. kolo soutěže, v němž mezi zajímavé cestovatelské projekty rozdělí 224 tisíc korun.horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (519 hl.)
 
letní (446 hl.)
 
je mi to jedno (359 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1324