Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Davos jak na jare () Davos () Re: P. Pesciora () P. Pesciora ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

ROCK MASTER      -PR-


italská legenda horolezeckého závodění

Městečko ARCO u slavného severoitalského jezera Lago di Garda je mekkou a zároveň i kolébkou sportovního lezení v Evropě. V legendárním závodu Rock Master poměřuje své síly už pětadvacet let světová lezecká elita.


Trentino je zemí sportu a sportovců obecně. Své síly tu každý rok poměřují přeborníci, slavné týmy i amatérští milovníci sportu z celého světa. I letošní letní sezóna je plná sportovních akcí. Jednou z nich je i legendární ROCK MASTER, jeden z hlavních evropských horolezeckých závodů spojený s tématickým festivalem.Je v podstatě nejstarším lezeckým závodem na světě.

Velké popularitě se těší i kvůli neopakovatelné atmosféře, stabilnímu počasí i možnosti osvěžit se v nedalekém jezeře Garda.
Letošní ročník se odehraje v období 31. srpna - 8. září 2013. Městečko Arco se oblékne do svátečního horolezeckého šatu a stane se místem setkání spousty lezců různých národností. Závodí se ve čtyřech disciplínách - boulder (lezení bez jištění do výšky 4,5m), lead (závod zaměřený na obtížnost, soutěží se v tom, kdo vyleze na dané cestě výš), speed (rychlostní závod) a duel. Duel je opravdovou specialitou Rock Master. Jedná se o vyřazovací kombinaci disciplín lezení na obtížnost a rychlost, kdy dva závodníci lezou na vedle sebe na totožných cestách. V každé disciplíně se utká již tradičně deset závodníků, šest je kvalifikováno podle umístění ve světovém žebříčku a čtyři se nominují kvalifikačním závodem.

Diváci nemusí jen fandit, ale mohou se díky projektu “Experience” i aktivně zapojit a vyrazit na pěší nebo horolezecký výlet či ferratu v doprovodu horských vůdců za zvýhodněnou cenu. Součástí festivalu je také Climbing Village s programem, hudbou a stánky s horolezeckou tématikou. Bude otevřen od čtvrtka 5. 9. do neděle 8. 9. v čase 17-24 hod. Nejslavnější český horolezec Adam Ondra je samozřejmě pravidelným závodníkem Rock Master. Výborných umístění dosahoval už v Rock Junior. Jeho cíl je jasný: “Už jako malý kluk jsem snil o vítězství v Rock Master. Zatím se to nepodařilo, ale kdo ví, snad jednou...” Třeba se jeho sen promění v realitu právě letos. A vy můžete být při tom.

 

San Martino - Gruppo delle Pale - Trekking 
San Martino - Gruppo delle Pale - Trekking, foto: Thilo Brunner

 

 

Další sportovní události v Trentinu
Na své s v Trentinu přijdou i příznivci cyklistiky. Milovníci silniční cyklistiky by si neměli nechat ujít legendární maratón v silniční cyklistice La Leggendaria Charly Gaul (Trento/Monte Bondone, 21.července 2013) a světový pohár v cyklistice amatérských kategoriíUCI World Cycling Tour (Trento/Monte Bondone, 19. -22. září 2013). Fanouškům tlustých pneumatik horského kola jsou zase určeny šestikolové závody Trentino MTB Tour (Trentino, květen/říjen 2013). Trénovaní běžci se mohou zúčastnit mezinárodního maratónu u jezera Garda International Lake Garda Marathon.

 

Val di Fiemme - Rifugio Passo Feudo - Ciclisti si rilassano in rifugio 
Val di Fiemme - Rifugio Passo Feudo - Ciclisti si rilassano in rifugio, foto: rkiaulehn@mac.com

 

Kdo rád sleduje závody v jachtingu, v Trentinu si může užít na Gardě Regaty - poháru mistrů Star Class až do října 2013.

 

Fototrekking Obiettivo Trentino 2008
Fototrekking Obiettivo Trentino 2008, foto: Omero Rossi

 

 

 

Více info na www.visittrentino.it/letobalicky

 

 

 

 

 | Autor: redakce | Vydáno dne 18. 07. 2013 | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: visittrentino.it
horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty

Neexistuji vhodna data!

komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (538 hl.)
 
Levou a listuju pravou (152 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (155 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 845