Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Re: rada () Re: rada () Re: Třídí se zrno ... () Re: rada ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesiPhone v outdooru - pouzdro Defender Case


Defender Case - zepředuKdyž už jsem začal iPhone tahat na výlety a na hory (neboli do toho outdooru, jak se dnes říká), začal jsem přemýšlet jak ho dostatečně ochránit – hlavně před pískem, vodou a před mechanickým poškozením. Postupně jsem si prošel několika fázemi vývoje....

Aktualizace: Otterbox pro iPhone 4


Fáze 1 – igelitový pytlík

Vložit telefon do igeliťáku a zauzlovat, to je to co udělám na horách s každým mobilem. Cena a dostupnost tohoto způsobu ochrany je bezkonkurenční. Odolnost proti vlhkosti a prachu je dokonalá. Horší je to s čitelností displeje (ale jde to) a s telefonováním (hodně tlumí a šustí). Po stránce mechanické odolnosti to telefonu moc nepomůže.

Fáze 2 – “běžné” pouzdro

K iPhonu se prodává spousta doplňků včetně ochranných pouzder. Většinou jde ale o stylovou záležitost než o praktickou ochranu před poškozením. Dělí se zhruba na dva základní typy:
 • Plastová pouzdra – z poměrně tvrdého plastu, displej je chráněný volně položenou průhlednou fólií. Chrání dobře před poškrábáním, ale ne před poškozením v důsledku nárazu.
 • Silikonová pouzdra – vyrobená z pružného silikonu, který je schopný trochu absorbovat energii nárazu. Bohužel jak je pružný tak se také z telefonu různě shrnuje a neudrží volně položenou fólii pro ochranu displeje. Proto se používá v kombinaci s fólií nalepovací.
Žádné z pouzder běžně u nás prodávaných ale neochrání telefon před vlhkostí a před prachem/pískem, protože v každém je několik otvorů – pro ovládací tlačítka a sluchátka a chráněné nebývá ani to nejcitlivější místo – velký konektor pro USB kabel.

Fáze 3 – Defender Case od firmy Otter Box

Pátráním po Internetu jsem našel pouzdro, které bylo navrženo především s cílem iPhone ochránit a na první pohled vypadalo ideálně.
Skládá se ze dvou částí:
 • Vnitřní je ze dvou půlek vyrobených z tvrdého bytelného plastu. iPhone se do nich zaklapne. Displej a otvor pro objektiv jsou překryté průhlednou fólií. Chrání telefon před poškrábáním a mechanickým tlakem.
 • Vnější je z pružného silikonu a přes vnitřní část se přetáhne. Chrání telefon před nárazem a utěsňuje škvíry ve vnitřní části.
Defender Case - zepředu
Defender Case - zepředu, foto: Vladimír Horák

Defender Case - zezadu
Defender Case - zezadu, foto: Vladimír Horák

Vnější silikonový přebal a dva díly vnitřní části
Vnější silikonový přebal a dva díly vnitřní části, foto: Vladimír Horák

Nasazování vnější silikonové části
Nasazování vnější silikonové části

Všechny otvory jsou utěsněné – fólie na displeji a u objektivu jsou přilepené k vnitřní části, otvory pro konektory a přepínač tichého režimu ucpané “špunty” na silikonové části a telefonní sluchátko, mikrofon a repráček jsou utěsněné molitany. Dvě hlavní ovládací tlačítka a tlačítka pro regulaci hlasitosti se mačkají přes silikonový obal.

Utěsnění konektoru na sluchátka, přepínače tichého režimu, tlačítek hlasitosti a otvor pro objektiv krytý fólií
Utěsnění konektoru na sluchátka, přepínače tichého režimu, tlačítek hlasitosti a otvor pro objektiv krytý fólií, foto: Vladimír Horák

Napájecí konektor. Otvory pro mikrofon a reproduktor jsou utěsněné molitanem.
Napájecí konektor. Otvory pro mikrofon a reproduktor jsou utěsněné molitanem., foto: Vladimír Horák

Součástí balení je i odepínací klip
Součástí balení je i odepínací klip, foto: Vladimír Horák

Takže jsem si pouzdro koupil přes Internet (nebylo to jednoduché a výrobce rozhodně neposkytl výrobek pro otestování zadarmo nebo se slevou) a zde jsou mé zkušenosti:

Klady:

 • Bytelné, dobrá ochrana před mechanickým poškozením, displej je chráněný fólií a zapuštěním cca 3mm pod úroveň okraje pouzdra, bez obav telefon nacpu za použití mírného násilí do narvaného batohu.
 • Vrchní silikonový povrch neklouže, telefon jen tak nespadne a udrží se i na palubní desce auta (pokud ho potřebujete použít pro autonavigaci a nemáte speciální držák).
 • Jako ochrana před prachem/pískem to nemá chybu.
 • Slušná ochrana před vlhkostí (dovnitř se může dostat jen přes molitanem zakryté otvory sluchátka a mikrofonu, navigování za mírného mrholení to ustojí).
 • Neomezuje nijak při běžném používání iPhonu (ovládání přes dotykový displej, focení, zvuk při telefonování, napájecí kabel se dá připojit aniž je nutné telefon vyndat z pouzdra).

Zápory:

 • Mechanická odolnost proti pádu není taková jakou jsem čekal. Na mnoha místech vystupují na povrch výčnělky vnitřního tvrdého pouzdra. Pokud telefon dopadne právě na ten výčnělek, pružný silikonový obal nemá šanci pohltit energii nárazu. Měřicí přístroje pro venkovní provedení mají tohle ošetřené líp, vždy dopadnou na silikon, který náraz pohltí.
 • Pouzdro není úplně vodotěsné (sluchátko a mikrofon utěsněné jen molitanem).
 • Potenciální problémy při připojení příslušenství typu externí baterie – nemusí jít kvůli pouzdru nacvaknout přímo na telefon.
 • Cena.
Celkově jsem s Defender Case spokojený. Firma Otter Box sice vyrábí ještě i absolutně vodotěsné pouzdro, ale to má výrazně větší rozměry a je určené spíš potápěčům (kteří si mohou koupit i vodotěsná sluchátka).

Shrnutí:

Název: Defender Case
Výrobce: Otter Box
Kompatibilita: iPhone 3G, iPhone 3GS
Cena: 49.95 USD

Vydáno 27. 9. 2009. Aktualizace 25. 5. 2011:

Defender pro iPhone 4

Firma OtterBox přizpůsobilla pouzdo i pro iPhone 4 a dodala reklamní video ze skalního lezení:Představení Defenderu pro iPhone 4:Jak dopadne pád iPhonu v Otter Box Defenderu ze 27. patra:
[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

| Autor: Vladimír Horák | Vydáno dne 25. 05. 2011 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Vladimír Horák

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 01.01.2018 15:04:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vašek (t2734209@mvrht.net)
Titulek: iphone obal
Na iphone? obal vypada jak za 5korun
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Líbí se ti nové sportovní lezecké oblasti, jako je třeba Tetín a lom Kobyla?


Celkem hlasovalo: 743