Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesNa Popradskom s úsmevom


Popradské plesopoznámka

Na sklonku letošního září jsme po půlroce zase zavítali na Popradské. Hned jsme si všimli pracovního ruchu na nové terase, lešení a na něm velké informační plachty. Ta při letmém pohledu vypadala jako všechny ty nudné a protivné tabule o dotaci z eurofondů, kterých vídáme spoustu. Ale ale, to modré však není vlajka EU, nýbrž smajlík! A už se chechtáme a čteme:


 

 Cedule na Popradskom

Cedule na Popradskom, foto: Joska "Pulec" Beran

 

„Tento projekt sa nerealizuje s podporou Európskej únie, ale zo slušného úveru. Investícia do našej budúcnosti. Predoperačný program konkurenceschopnosť a hospodársky rast. Oprava zatekajúcej strechy – normálna investícia vynútená zatekaním strechy. Místo realizácie: pozri nad seba. Opis projektu: projekt je zameraný na výmenu strechy nášho hotela, aby nám viac nezatekala. Výška poskytnutého úveru: 100.000 Euro. Výška úplatkov a divných provízií: 0 Euro. Začatie realizácie: jún 2015. Koniec realizácie: asi august, v najhoršom september 2015. Ospravedlňujeme sa za dočasný hluk, neporiadok a zníženie fotogeničnosti nášho hotela. Robíme to pre Vás.“

Krásnej „hec“ polechtal bránici a pohladil duši, moc se nám to líbilo. Ale to nebylo všechno, milé překvapení čekalo i uvnitř „Chaty kapitána Morávku“. Po desetiletích ubývajících kachlíků ve sprchách a absence žárovek na hajzlících a chodbách vše nové, čisťounké a vždy pečlivě upratované! Kuchyňka s mikrovlnkou a pořádně velkými konvicemi-rychlovarkami, tatam byla chuť vařit raňajky ve větru za barákem na zatuhlé bombičce. Je vidět, že nový pán majitel to vzal velkoryse za správný konec. Do milovaných Tater se budeme těšit o to víc. A dle Ivana Baja - vždy s úsmevom!

Vladimír „Chroust“ Procházka II.
Foto Joska „Pulec“ Beran

 

Popradské pleso
Popradské pleso, foto: Joska "Pulec" Beran

 

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Vladimír Procházka ml. | Vydáno dne 02. 11. 2015 | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Vladimír Chroust Procházka II.

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 03.11.2015 09:34:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lrh (@)
Titulek: Socialismus s kapitalistickou tváří
Tak tahle reakce "popradčanů" se mi líbí. Palec nahoru. Žijeme v nějaké pomatené době, kdy si spousta lidí dělá ze státu dojnou krávu. Svou neschopnost překrývají dotacemi a stejně jako komouši časem na to dojedou. Ale to bude průšvich pro všechny. Silně mi to připomíná ČHs. Mám takový pocit, že dům, lépe řečeno palác který se staví, se nebuduje za peníze Čhs. Za peníze které by si členové sami vygenerovali.( prací,příspěvky,sponzory a pod) Ale staví se za vydatného dojení státu a pak nám je nejvyšší vedení milostivě přerozděluje. A tím dává prostor na rozvoj nejrozšířenější lezecké disciplíny v Česku, dop....lezení.
0 0

Komentář ze dne: 03.11.2015 18:57:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - petr (@)
Titulek: Re: Socialismus s kapitalistickou tváří
Myslím, že většina svazů, jejichž reprezentantům naši závodníci (asi celkem oprávněně) závidí podporu, to platí ze státních peněz. U nás je podpora sportu jedna z nejnižších v Evropě (bráno absolutně i v poměru k HDP) takže vyčítat svazu že se snaží sehnat peníze ze státu je jako dělat hospodského na mýtince.
0 0

Komentář ze dne: 04.11.2015 08:54:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LRH (@)
Titulek: Re: Re: Socialismus s kapitalistickou tváří
K rozdávání státních a evropských peněz mám zásadně negativní postoj. Jsou to jednoznačně nejhůře investované peníze. Bohužel stav věci je takový, že politici si za ty dotace prostě lidi " kupují". A stejně tak v ČHS. Můžeš vymyslet třeba krávovinu, ale když jsi zadobře s vedením peníze ti dají. A výsledek? Ten se vždycky nějak pěkně okecá.
0 0

Komentář ze dne: 04.11.2015 22:46:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Socialismus s kapitalistickou tváří
No se sponzory zadobře být nemusíš? Řekl bych že tam je to ještě tvrdší. :-) V Evropě je financování sportu ze soukromých peněz utopie. Mediální (= reklamní) dosah Radka Jakoše je u nás podstatně větší než jakéhokoliv závodníka včetně Adam Ondry.
0 0

Komentář ze dne: 05.11.2015 08:07:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LRH (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Socialismus s kapitalistickou tváří
No se sponzory zadobře být nemusíš? Řekl bych že tam je to ještě tvrdší.

To máš i nemáš pravdu. Co se týká peněz sponzorů jde o ůplně jinou věc. Sponzor firma, živnostník nebo třeba soukromá osoba ti dává peníze ze svého. Ne ze státního. A jestli ti dává peníze za tvé výkony či jen za to že máš pěkné fotky nebo prostě jen proto že tě chce podpořit protože jsi jeho kamarád může být všem jedno.
Stát ale na druhou stranu by měl podporovat sportovce podle mnohem průhlednějších a přísnějších kritérií. A to jestli je Jaroš víc známí než Adam je věc druhá.
0 0

Komentář ze dne: 05.11.2015 10:07:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Socialismus s kapitalistickou tváří
JO, to je pravda. A taky si myslím, že ve většině případů přidělují podle jasných kritérií, i když výjimky se se jistě najdou. Nepovažuju je ale za převažující stav a není to podle mne důvod k zamítnutí role státu ve financování sportu.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (620 hl.)
 
letní (524 hl.)
 
je mi to jedno (427 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1571