Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSkialpinistické toulky II. – TödiDlouho jsme hledali oblast, kde bychom spojili obě naše záliby, lyžování a alpinismus. Většina přechodů poskytuje pěkný alpinistcký zážitek, ale jen málokdy nabídne pěkné lyžování. Oblast Tödi je příjemnou vyjímkou, každý den se nabízí pěkný sjezd a krásný vrchol. Nazbývá než vyčkat dobré předpovědí a vyrazit.


Tödi
Tödi, foto: Jirka V.

1. den: Rabius - Camona Punteglias

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 331  m.n.m.
1459 m.n.m
1 440 m
547 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Sedlo:
ZS
30-35°
5-6 h
Fuorcla Posta Biala 2 886

Poznámka: v sezóně nutno objednat nocleh na chatě

sedlo
Kousek od Fuorcla Posta Biala, foto: Jirka V.

V pátek po práci, okolo desáté večer, dorážíme do Rabia. Jen s námahou hledáme cestu na Cuolms mezi jednotlivými statky.  Auto skučí serpentínami úzké asfaltky, která je i po delším slunečném počasí v horní části přeťata sněhovými jazyky. Konečně jsme na parkovišti, 600 metrů nad vesnicí. Zalézáme do spacáků a při sledování hvězd přemítáme, zda je vše v batozích pro následujících pět až šest dní.

Ráno je studené, jíme jen z přesvědčení a vše zapíjíme ledovým džusem, jehož doušky nás dokonale probouzí. Opouštíme parkoviště s otázkou v jakém stavu najdeme auto a silnici za týden. Stoupáme loukami s občasným sněhem, lyže nazouváme o dvě stě metrů výš, batoh nás táhne do doliny, je nabalen pamlsky a jídlem na dva dny. Míjíme Alp Dado Sut a Dado Sura a hledíme vzhůru hledajíce sedlo. Konečně je vidět a tím se zlepšuje i naše nálada. Ze sedla Fuorcla  Posta Biala je již vidět chalupa, podle našich informací bez správce. Odměnou za dřinu je krásný svah a sjezd 500 metrů cca 35 stupňů.

sjezd
Radostný sjezd k Camoně Punteglias, foto: Jirka V.

Před chalupou je živo, hrneme se dovnitř, abychom si zabrali volné postele, volání kohosi z chaty nejprve ignorujeme - chalupa je přeci v tuto dobu bez správce. K našemu překvapení, to tak není a chatař nás přibíjí otázkou, zda máme zamluvená místa, neb chata je úplně plná. Chvíli se mu snažíme vysvětlit, že ve dvou švýcarských! průvodcích je chalupa uváděna coby nehlídaná. Odpověď je - "Ven, do údolí". Lenka rudne, představa šesti set výškových metrů na sedlo ji rozehřívá (přímo dolů se nadá kvuli skalnímu prahu), snaží se správci vysvětlit, že máme zamluveny další noclehy na trase - odpověď je tatáž, snažíme si vyloudit nocleh v jídelně - "Tam spí pes" odsekne chatař. Lenka zbledne vzteky a slzy se valí proudem, rozhodujeme se vycouvat z chaty a přespat třeba i na zápraží. Venku panuje jaro, slunce pálí a mi se zaléváme čajem a nabíráme teplo na noc od rozpáleného kamení. Oba ponořeni do sebe s otázkou jak toto všechno skončí. Slunce opisuje svou dráhu na západ a přibývá chladu. Ostatní se stahují do chalupy, kameny chaldnou, správce několikrát projde okolo bezeslova - není, nejsme. V pět hodin přijde, bez návaznosti na předšlý vzpěněný rozhovor, s usměvem oznámí, že dva až tři lidé se zatím nedostavili a že pravděpodobně budou dvě místa pro nás. Slunce zapadlo, chlad se rozhostil a teplo zažhne až správcova odpověď, že místa definitívně jsou. Večeře zahladí předešlou anabázi, připravíme vše na další den a spát.

2. den: Camona Punteglias - Fridolinshütten

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
3 033 m.n.m.
2 335 m.n.m
1 685 m
1 683 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Vrchol:
S+
35-40°
6-7 h
Tödi 3 614

Poznámka: nutno zjistit podmínky v ledopádu, nejlépe dotazem na chalupě.

Ráno je studené, všichni se hrnou o překot ven a ješte zbytečne brzo - ve tři. My se lenivě batolíme na snídani, abychom okolo páté vyrazili.

rano
Brzké ráno vysoko nad chatou, foto: Jirka V.

Za svítání jsme na sedle, zamrzl mi Camelback, a záda jsou studená. Musí být pořádná zima, neb kalhoty a bunda jsou jak pancíř. Lenka dochází a diví se mému sakrování. Camelback nebyl zamrzlý, ale škubáním za hadičku jsem si dva litry isostaru vylil do batohu, na zada, zadek a kalhoty. Oloupu sladké krystalky a vyrážím dál sjezdem na ledovec Gliems. Ostrým stoupáním se dostáváme pod sedlo, na posledních 50 metrů sundáváme lyže a jdeme pěšky s cepíny.

Tödi
V levo vrchol Tödi a ledovec Bifertenfirn ze sedla, foto: Jirka V.

Za sedlem je jíž vidět ledovec Bifertenfirn vedoucí na Tödi a vláčky lidiček s lokomotivou vůdcem, táhnoucích se z údolí na druhé straně. Vrchol je zážitkem - panarama 360 stupňů. Vzhledem k množství lidí volíme rychlý sestup. Sníh je krustovatý, ale přesto carvingové lyže jedou jak v prašanu. Pro sestup volíme cestu přímo ledopádem, ač většina s vůdci jede vlevo kuloárem Schneerus. Ledopád je spíše psychicky namáhavý než technický, chyba by se zle nevyplatila a pohled na seraky nad hlavou nepotěší.

ledopad
Ledopád, který vede sjezd, foto: Jirka V. 

ledopad
V ledopádu, foto: Jirka V.

Mimo jednoho místa je ledopad sjízdný, jen vyjímečně vykukuje čirý led. Na chalupě jsem první, fouká silný vítr a ja peru sladké spodní prádlo. Je po víkendu a tak je klid. Chatařku a ostatní bavíme včerejší veselou příhodou, všichni si též myslí, že Camona Punteglias je bez správce.

ledopad
Celkový pohled na ledopád, foto: Jirka V. Celkový pohled na ledopád, foto: Jirka V.

Ledopad
Stav ledovce 2021, trasa obchází ledovec vlevo nad skalnatým prahem, zdoj Gipfelbuch

3. den: Fridolinshütten - Planurahütte

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2967 m.n.m.
2 128 m.n.m
1 540 m
685 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
ZS
30-35°
5-6 h
Clariden 3 267


Ráno je klidné, nikdo neprudí a jsme jediní, kteří vyráží směr Planurahütte. Dvě stě metrů na sedlo nás příjemně rozehřeje. Ze sedla vidíme chalupu - je pěkně daleko, vidíme celý sestupný traverz a následné dva ledovcové výšvihy.

Planurahütte
Planurahütte od Clariden, foto: Jirka V.

Na chalupu dorážíme okolo poledne, překvapujeme chatařku naší přítomností, odhazujeme batohy a vyrážíme přes plato na Clariden. Na obloze krouží několik letadélek, k našemu překvapení na nás udělá jedno nálet a přistane na platu, vedle nás, aby následně vzlétlo a vše opakovalo několikrát za sebou. Sjezd z Claridenu je krásný, nálézáme nezkrustovatělá místa s prašanem.

stopa
Kousek pod vrcholem Clariden, foto: Jirka V.

U chaty se potkáváme s pilotem, kteří si odkočil na jedno, ale jinak jsme dlouho sami. K večeři pak doráží ještě trojice, idealní komorní společnost na dlouhé povídání. Také se dozvídáme, že plato slouží jako výcvikové ledovcové letiště švýcarské armady.

4. den: Planurahütte - Camona Cavardiras

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2658  m.n.m.
2 967 m.n.m
1 150m
1 1449m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Sedlo:
ZS+
40°
5-6 h
Fuorcla  da Cavrien 2 884

Poznámka: v levé části ledovce Oberer Hüfifirn, přibližně 300 od Fuorcly, je kuloár, cca 40°, kterým se dá dostat pohodlněji na ledovec Cavrien

pano
Clariden a cvičná přistávací louka, foto: Jirka V.

Po ránu se hned přenášíme z kolébavých snů do houpavých oblouků v pannenském sněhu, sjíždíme cca 300 výškových metrů a nalepujeme pásy. Ve stoupání míjíme dvě velké tlamajzny, které překračujeme po laviništi. Z plata ledovce Oberer Hüfifirn se otvírá úchvatné panaroma Schärhornu, Chammlibergu a Claridenu. Severozápadní stěna Schärhornu nás hned zaujme, další důvod proč se sem vrátit. Hledíme k Fuorcele da Cavrien a vůbec, se nám nechce lezt mixový terén, v mapě nalézáme ještě jeden průstup na ledovec Cavrien. Chvíli postáváme nahoře, dolu není vidět, jedem, lyže drnčí v severním koloaru, ale čekat na firn nelze. Sjíždíme celou délku ledovce - tisíc metrů. U Alpe Cavrien Sura - 1 814 m nandaváme pásy a okukujeme jižní rozměklý a lavinózní svah. Jsme rádi, když jsme nahoře, teď nás čeká dlouhé údolí na chalupu. Chalupa Cavardiras je bez správce, ale perfektně zařízená.

chata
Prázdná Camona Cavardiras, foto: Jirka V.

Dorážíme jako první a tešíme se ze samoty. Ta však netrvá dlouho, přiřítí se smečka mladých Švýcarů, která vše následně roztočí, lis na plechovky nezahálí a čaj voní nejen po bylinkách. V chatě je útulno, dostatek dřeva ohřívá i nocležnu nad kuchyní.

chata
Již zateplená Camona Cavardiras, foto: Jirka V.

Tip:
Chalupa Cavardiras je snadno dostupná z lanovky ze střediska Disentis-Munstér. Mimo Oberalpstocku má pěkný svah i Pitz Cavardiras a Pitz Run. Oba leží přímo před chalupou.

5. den: Camona Cavardiras - Etzlihütte

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:

2 658 m.n.m.
2 079 m.n.m
1 065 m
1 644 m
 
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Sedla:

S
40°
5-6 h
Oberalpstock 3 327,
Fuorcla  da Strem Sura 3 127,
Chrüzlipass 2 347

Den začíná topením, do chladna a šera se nám nechce. Jen pomalu se suneme přes Brunnifirn. Na Oberalpstocku nás vítá ostrý vítr a v dálce je vidět fronta.

Oberalpstock
Pohled na Oberalpstock, foto: Jirka V.

Doufáme, že dnes ještě počasí vydrží. Sjíždíme více jak tisíc metrú do údolí Strem. Nandaváme pásy ve výšce cca 2 195 m a stoupáme do sedla. Na sedle již prosvítá tráva, na kterou se sbíhají kamzíci.

Oberalpstock
Jaro v Chrüzlipass a Oberalpstock v pozadí, foto: Jirka V.

Sluce se halí do oparu driftujících krystalků sněhu a za kopci vykukují mraky. Plánovanou zastávku krátíme na minimum a sjíždíme k chalupě. Posledních pár metrů nahoru k chalupě se už příliš nechce. Chalupa je prázdná, chatř zanechal jen vzkaz přijdu hned.

sedlo
Cesta do civilizace, foto: Jirka V.

Obsluhujeme se sami pivem a limem. Chatař doráží a ještě dva nocležníci. Večeře je lahůdková, chatař byl v dolině a přinesl čerstvý salát. Sedíme a klabosíme do noci, venku zuří vítr a sněží, není kam spěchat. Ráno se stačí přehoupnout přes sedlo a jsme v našem údolí. A plánovaný výlet na Piz Guiv necháváme na příště.

6. den: Etzlihütte - Rueras

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
1 431 m.n.m.
2 079 m.n.m
1 065 m
1 125 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Sedlo:
ZS-
30°
2-3 h
Mittelplatten 2 475

Slunce nesvítí, fouká vítr, sněží a je mlha, jediné co hřeje je snídaně v žaludku. Stoupáme na sedlo po tvrdém firnovém svahu, směr nám ukazují dráty elektrického vedení. Na sedle se alespoň částečně trhá mlha, a tak se dá vcelku dobře sjíždět. S ubývajícími metry stoupá teplota a ubývá sněhu. Na lyžích se dostáváme až do osady Mila, posledních 200 výškových metrů jdeme pěšky. Zastávka vlaku je vidět již zdálky, čekáme na vlak a vychutnáváme vůně přicházejícího jara. Vláček nás pak veze údolím zpět do Rabia. Na závěr si ješte dávám poklusem 500 výškových metrů k autu.

ledopad

Informace

Výbava

Jako na ledovec

  • Standardní skialpinistická výbava: lyže, pásy, sonda, pípák, lopata
  • Plus cepín, lano, mačky, alespoň tři vývrtky a prusíky
  • Při špatném počasí se hodí kompas a výškoměr
  • Vložka do spacáku na chalupy

Období

Optimální je první půlka dubna. Je méně lidí a více sněhu, sníh bývá již transformován. Vyhněte se velikonocím

Ubytování

  • Camona Punteglias    + 41 (0)81 943 19 36
  • Fridolinshütten    + 41 (0)55 643 34 34
  • Planurahütte    + 41 (0)41 885 16 65
  • Etzlihütte    + 41 (0)41 820 22 88

Cena chat je 50 až 60 SFR pro členy Alpenvereinu.

Bifertenfirn
Ledovec Bifertenfirn, foto Jirka V,

Tip

Cena vlaku je cca 15 SFR za osobu.

Průvodce a mapy

Průvodce:
    Graubünden Süd, Vital Eggenberger, Schweizer Alpen-Club (SAC)
    Die schönsten Skitouren der Schweiz; Scanavino/Gansser/Auf der Maur, SAC-Verlag-2003

Mapy:

    Měřítko 1: 50 000 Landeskarte der Schweiz mit Skirouten: 246 S Klausenpass
    Měřítko 1: 50 000 Landeskarte der Schweiz mit Skirouten: 256 S Disentis/Munstér

Map 1     Map 2


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Jiří Vodsloň | Vydáno dne 02. 03. 2021 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jirka V.

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Skialpinistické toulky XLVII. – Les Aravis - Le Reposoir (29.12.2021)
Skialpinistické toulky XLVI. – Vinschgau (29.11.2021)
Skialpinistické toulky XLV. – Berner Oberland (31.03.2020)
Skialpinistické toulky XLIX. – Silvretta (04.02.2019)
Skialpinistické toulky XLVIII. – Verwall (27.11.2018)
Skialpinistické toulky XLVII. – Kanada (16.03.2018)
New Age (05.04.2017)
Skialpinistické toulky XLVI. – Gran Paradiso, přechod (27.03.2017)
Skialpinistické toulky XXXI. – Kleinwalsertal (23.01.2017)
Skialpinistické toulky XLV. – Valle Maira (09.01.2017)
Skialpfest 2004 (05.11.2016)
Skialpinistické toulky XLIV. – Capanna Forno (26.04.2016)
Skialpinistické toulky XXXXIII. – Lechtal (10.03.2016)
Skialpinistické toulky XXXXII. – to nej z Kitzbühelu (09.12.2015)
Skialpinistické toulky XVII. – Vanoise (14.04.2015)
Skialpinistické toulky XXXXI. – Valle Stura (30.03.2015)
Metodický den ČHS: Laviny a pohyb v lavinovém terénu (10.02.2015)
Skialpinistické toulky XXXX. – masiv Mont Blanc - Vallorcine (16.01.2015)
Laviny a pohyb v lavinovém terénu (14.01.2015)
ABS stahuje všechny ocelové aktivační jednotky a vyzývá ke kontrole lavinových batohů ABS TwinBag Systém (24.12.2014)
Skialpinistické toulky XXXIX. – Bernardino (01.12.2014)
Pirinski Too Heavy (20.05.2014)
Skialpinistické toulky XXXVII. – Écrins (02.05.2014)
Když to padlo ... (02.04.2014)
Skialpinistické toulky XXXVI. – Saoseo (01.04.2014)
Světový pohár ve skialpinismu Les Diablerets - Švýcarsko 1.-2.3.2014 (13.03.2014)
Co a jak jsme dělaly na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014 (22.02.2014)
Mistroství Evropy ve skialpinismu (18.02.2014)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu: Sádlo bronzový (15.02.2014)
SP ve skialpinismu La Pitturina - Val Comelico (09.02.2014)
Dominik Sádlo bronzový v Courchevelu (28.01.2014)
Dominik Sádlo stříbrný v Courchevelu (26.01.2014)
Skialpinistické toulky XXXV. – Lesachtal a Tiroler Gailtal (23.01.2014)
Světový pohár ve skialpinismu (21.01.2014)
Žluté autobusy budou od prosince vozit lyžaře do rakouských a italských Alp (01.11.2013)
Bylo nás pět: Haute Route srdcem ženy (15.05.2013)
Skialpinistické toulky XXXIV. – Zillertal (08.04.2013)
Skialpinistické toulky XXXIII. – Haute Route Valdôtaine (22.03.2013)
Čeští skialpinisté bojovali na mistrovství světa ve Francii (20.02.2013)
Prášili (12.02.2013)
SKAT XXXII. – Průvodce (novinky) (22.01.2013)
Promítání v Cross clubu: Freeride na Kamčatce (15.11.2012)
V potu tváře (23.04.2012)
Dominik Sádlo pokořil Pierra Mentu 2012 (10.04.2012)
Mistrovství České Republiky ve skialpinismu 17. 3. 2012 (30.03.2012)
Paštikáři v Raxu (23.03.2012)
Pět skialpinistů uvězněno (13.03.2012)
Skialpinistické toulky XXX. – Sulden - Ortler (07.03.2012)
Puchar Pilska pro dvojici Groh - Štantejský (25.02.2012)
Vydřené stříbro z mistrovství Evropy ve skialpinismu (16.02.2012)
Skialpinistické toulky XXIX. – Davos (30.01.2012)
Třetí místo pro Dominika Sádla (27.01.2012)
Noc tuleních pásů ski trab (26.01.2012)
TEST LAVINOVÝCH PŘÍSTROJŮ (09.12.2011)
Skialpinistické toulky XXVIII. – Ubaye (06.12.2011)
Záhraby (16.11.2011)
Krkonoše 2011 (29.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVII. – Ortler - Martelltal (28.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVI. – Matschertal (17.03.2011)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE (11.03.2011)
MS ve skialpinismu Claut (28.02.2011)
VERTICAL RACE LUČNÍ BOUDA (22.02.2011)
AMINOSTAR VERTICAL RACE (16.02.2011)
Skialpinistické toulky XXV. – Za kuloáry Dolomit (08.02.2011)
Alpin sport Ski tour race (18.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIV. - Bernina - Piz Palü (11.01.2011)
Testy skialpovych lyží (03.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIII. – Přehled průvodců (03.01.2011)
Instantní skialpinismus v Krkonoších bez pokuty (04.12.2010)
Ženy v mužském světě (27.04.2010)
Skialpinistické toulky XXII. – Čtyřtisícovky Saas-Fee (05.04.2010)
Krkonoše 2010, Mistrovství republiky ve skialpinismu (29.03.2010)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE 2010 – Rokytnice nad Jizerou (19.03.2010)
Mistry světa v hlavních kategoriích Florent Troillet a Laetitia Roux (10.03.2010)
Skialpinistické toulky XXI. – Lagorai (06.03.2010)
SKI MOUNTAINEERING WORLD CHAMIONSHIPS (02.03.2010)
Luční bouda vertical - skialpinismus (24.02.2010)
Skialpinistické toulky XX. – Valsertal (19.02.2010)
Noc tuleních pásů (04.02.2010)
Lavinová pomůcka Avalanche Ball (24.01.2010)
Pásy Colltex CT40 (12.01.2010)
Skialpinistické toulky XIX. – Briançon (21.12.2009)
Skialpinistické toulky XVIII. – Kazbek (27.11.2009)
S Krysou na Lofoty (09.07.2009)
Expedice Kazbek (23.04.2009)
Takový menší odtrh (15.04.2009)
Skialpinistické toulky XVI. – Franz-Senn-Hütte (29.03.2009)
Noc tuleních pásů ALPINE PRO 2009 (04.03.2009)
Skialpinistické toulky XV. – Val Ferret (19.02.2009)
Světový pohár ve skialpinismu (27.01.2009)
Skialpinistické toulky XIV. – La Clusaz - Aravis - příkré kuloáry (26.01.2009)
Skialpinistické toulky XIII. – Bregenzerwald (22.12.2008)
PodZIMNÍ Dachstein (10.10.2008)
Skialpinistické toulky XII. – Adelboden & Kandersteg (29.04.2008)
Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru (17.04.2008)
Skialpinistické toulky XI. – Sellrain (12.02.2008)
Karolína Grohová zlatá v Evropském poháru (29.01.2008)
NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2008 (07.01.2008)
Skialpinistické toulky X. – La Clusaz - Aravis (08.12.2007)
Skialpinismus (09.08.2007)
Skialpinistické toulky IX. – Dammastock, Sustenhorn (21.05.2007)
Jasná Vertical Race - SEP ve skialpinismu (14.04.2007)
Dachstein extreme (07.04.2007)
Mistrovství evropy ve skialpinismu (07.04.2007)
Skialpinistické toulky VIII. – Dolomity Toblach (06.04.2007)
Mistrovství ČR ve skialpinismu 2007 (19.03.2007)
Skialpinistické toulky VII. – Jenatsch a Bivio (05.03.2007)
Noc tuleních pásů 2007 (26.02.2007)
Noc tuleních pásů startuje v sobotu večer (21.02.2007)
Úspěch na Středoevropském poháru (16.02.2007)
Skialpinistické toulky VI. – Innervillgraten (30.01.2007)
Komentář k „Základům skialpinismu“ od INFO HUDY (23.01.2007)
Skialpinistické toulky V. – Sterzing (19.01.2007)
Skialpinistické toulky IV. – Samoëns (02.12.2006)
Lavina na MS ve skialpinismu (06.03.2004)K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
13.01.2023 - 15.01.2023
SP v ledolezení Cheongsong
20.01.2023 - 22.01.2023
SP v ledolezení Champagny-en-Vanoise
26.01.2023 - 28.01.2023
SP v ledolezení Saas Fee

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Jak se ti líbí film Adam Ondra: Posunout hranice? Kolik mu dáš procent?

100 (1087 hl.)
 
90 (1061 hl.)
 
80 (1021 hl.)
 
70 (999 hl.)
 
60 (1031 hl.)
 
50 (343 hl.)
 
40 (916 hl.)
 
30 (88 hl.)
 
20 (158 hl.)
 
10 (1117 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7821