Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSkialpinistické toulky XLVII. – KanadaSníh, sněžení, hluboký prašan, pohádkové lesy se spícími obry, lavinové dráhy a paseky se sněhovými polštáři a hupíky; dlouhá údolí, prodírání se křovím, dálnice střižené podle pravítka, kde obří kamiony na sněhu neznají bratra, tlusté bifteky přes celý talíř, hamburgery pro lví tlamy. A zase sníh, sněžení a hluboký prašan.


Castel Mountain
Castle Mountain, Canadian Rockies, foto: Lenka K.

Již několik let pošilháváme po Kanadě, zvláště když v Alpách na počátku sezony není dost sněhu a na internetu se objeví články o tamním super prašanu. Letos se naskytla příležitost spojit práci a zábavu a vyrazit do Calgary. Vše bylo naplánováno, v Alpách sněžilo a lavinovka stoupala až k pětce, východní pobřeží Států se topilo ve sněhu a jih Států překvapil deseti stupňový mráz, jen západ hlásil "příjemné" teploty (2-5°C) a skoro žádný sníh. Ke všemu v lednu pršelo až do dvou tisíc, což vytvořilo, a později zakonzervovalo slabou vrstvu, pak přišly mrazy a sluníčko, které zase vytvořilo velké krystaly a následně další slabou vrstvu.

Spící stromy McGill
Spící obři McGill, foto: Jirka V.

Nedalo se nic dělat, jen čekat, co nám počasí a osud nadělí a doufat, že se něco bude moc podnikat.

První čtyři dny jsme naplánovali v Banffu, já musel pracovat v Calgary a Lenka testovala sjezdovky a túry v okolí. Sněhu bylo málo, ale pěkně mrzlo, přes den však vylezlo sluníčko a my se mohli kochat pohledem na Kanadské Skalisté Hory. Za sněhem jsme se vydali na severozápad k Bow Lake, kde ho bylo více sněhu.

Banff
Banff, foto: Jirka V.

Pravá Kanada začala až na Rogers Pass, kde prvních pár dní vylezlo alespoň občas slunce, ale pak už jen sněžilo a sněžilo a nebylo nic vidět, klasický white-out. Nezbylo, než šlapat stopu a zůstávat v lese nebo na jeho okraji (Slides, chutes a glades). Po pár dnech se lavinovka dostala na čtyřku a dělostřelci obsadili své posty, a tak jsme dali oddych a čumendu v Golden downtown. Pro Evropana zajímavé střetnutí s již sto let starou historií. Sruby, kde se dodnes bydlí, bychom nechtěli ani jako chatu v Posázaví, holt divoký západ.

Helenin hřbet a Rockies
Helen Shoulder a Rockies, foto: Jirka V.

Lyžování má pro Evropana navyklému Alpám docela jiný ráz, místo kulturní krajiny alpských luk je zde hustý les, který čim výše stoupáme řídne a přechází ve více či méně zasněžené křoví (kontrolujte popis túry vzhledem na doporučení nutné výše sněhu) teprve nad lesem jsou volné svahy kopců, které však vlivem místní morfologie (oblá pohoří a široká údolí) bývají často ofoukané nebo s nafoukaným sněhem, velký pozor na laviny a stratifikaci přidělení stupňů (les, hranice lesa a horká část) v lavinové předpovědi. V lednu a únoru se hlavně lyžuje řídkým lesem nebo stržemi s velkými balvany, pařezy a kládami, přes které se hodně skáče. Hlavní zábava jsou obrovské prašanové boule a polštáře, jejichž mohutnost není zeshora dobře vidět a tak najednou letíte, aniž by jste si prohlédli dopad. Bezva průpravou jsou černé sjezdovky, boulovky osmdesátých let ve Špindlu. Pozor je nutno dávat na trychtýře u kmenů stromů, ze kterých se blbě vyhrabává.
Ostatní sjezdy vedou lavinovými dráhami, které jsou hladší a můžete nasadit dlouhé oblouky a vychutnat si pořádnou rychlost, vše však podmíněno jízdním řádem lavin.

Grizzly
Jeden z mnoha výšlapů na Grizzly, foto: Jirka V.

Pokud člověk vyrazí na túru v blízkosti lyžařského střediska nebo do oblasti s heliskiing, je nutné se informovat u provozovatele, či turistických informacích, zda je zde možno jít na túru (Průvodce popisují přístupové, povolené trasy). Často se jedná o území, které si majitel atrakce propachtoval a skialpinisty považuje za škodnou, opět pro Evropana zvyklého na princip právně zakotveného volného pohybu v přírodě zcela nepochopitelné.

Pěkné ledy hned u lanovek nad parkovištěm
Pěkné ledy hned u lanovek nad parkovištěm, foto: Jirka V.

Národní parky

Většina túr se nalézá v národních parcích, do kterých je potřebné zaplatit vstup, buď na den, či dny, nebo na rok. Lístek je nutné umístit do auta tak, aby byl vidět. Lístky na jednotlivé parky jsou různě drahé, Banff je například dražší než Glacier. Pro pobyt delší než týden se vyplatí roční permit. Pokud budete lavírovat, je možné koupit několik dnů a pak se rozhodnout pro roční vstupenku s tím, že po předložení původní vstupenky vám bude cena započítána.
Obecně lze říct, že NP Visitor Centers poskytnou bezva informace a prodají potřebné mapy a průvodce. Rangers jsou zde pro návštěvníky a podle toho se chovají.

Túry

Je vhodné se před túrou informovat o lavinovce a výšce sněhu v jednotlivých oblastech, na to dobře poslouží  Avalanche Canada  a její mapa, která zobrazuje jednotlivé regiony, ale i měřící stanice.
Předpověď počasí je na webu zde
Dobrou informaci o stavu dálnic naleznete na správě silnic zde.

Pod vrcholovým hřebenem Grizzliho
Pod vrcholovým hřebenem Grizzly, foto: Jirka V.

Banff NP

Sunshine-Village

Několik "krátkých", mimo nástupu dlouhým údolím, túr v okolí lanovek zpříjemní aklimatizaci a ušetří peněžence za vleky, my jsme sem vyběhli na odpoledne, poté, co ztracený kufr dorazil do hotelu po obědě. Z Banff jezdí do Sunshine Village skibus.

Túry v okolí lanovek
Túry a freeride v okolí lanovek

Helen shoulder glades

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 332 m.n.m.
1 908 m.n.m
  850  m
  850 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
WS
30-35°
4-5 h
Parkoviště naproti Crowfoot Glacier

Popis:
Původně jsme vyrazili na Observation Peak, ale ofoukané svahy nás nelákaly, a tak jsme zvolili Helen shoulder.
Zaparkujete na odpočívadle naproti Crowfoot Glacier, přibližně 4 km jižně od Num-Ti-Jah Lodge, pozor na rychlé pluhy, které vás mohou pěkně omítnout, případně odlétavající zmrazky hodně poškodit. Od parkoviště nevýraznou cestou do lesa. V lese stoupající traverz doprava na hřeben,a podél něj asi 1,5 km k místu kde cesta začne klesat do údolí za hřebenem, zde odbočit doleva a pokračovat po nevýrazném hřebeni až na oblý předvrchol před skalní stěnou. Zde je možno pokračovat vlevo traverzem v západním svahu na vrchol Cristal Ridge, nebo volit sjezd na západ do kotle (pěkné svahy a oblouky mezi ohořelými stromy).
Následně vystoupáme zpět na vrchol a pěkným prašanem sjedeme na východ, kde je krásný příkrý závěrečný sráz s polštáři a skoky. Na konci paseky se vyplatí nalepit pásy a vystoupat zpět na vrchol nebo hřeben. Alternativou je sjezd hustým lesem do údolí, kde je nutno se prodírat stromečky a obcházet strž.
Sjezd po hřebeni podle výstupové trasy.

První sjezd
První sjezd, foto: Jirka V.

Druhý sjezd
Druhý sjezd, foto: Jirka V.

Rogers Pass

Mimo již zmíněného vstupu do národního parku je na Rogers Pass potřeba parkovací lístek (zdarma) na vybraná parkoviště, viz web o Winter Permit System a dohodnout se se správci na jakou túru chcete jít a to vše vyplnit do formulářů. Tato zdánlivá byrokracie má svůj pádný důvod, neboť provoz A1 trans-canada dálnice vyžaduje střílení lavin lehkými děly. Ve vlastním zájmu je dobré vědět, kam dnes poletí šrapnel a na jaké parkoviště spadne lavina, nedodržování zákazu může vest k všeobecnému zavření celého regionu pro skialpinisty, nehledě na to, že by vás čekala pokuta až 200 000 C$. Pokud by vás nebavilo stále jezdit ke správcům a vyplňovat formuláře, stačí projít Quizzem a jeho výsledky (screen-shot z mobilky) ukázat správcům, kteří vám vyhotoví parkovací lístek na celou sezónu. Je samozřejmostí, že se každé ráno musíte podívat na web, které parkoviště a oblasti jsou otevřené, či zavřené.

  Swiss Peak a Tupper
Tupper, foto: Jirka V.

Grizzly Shoulder

Absolutní klasika a pro každého první túra na sedle, bezva seznámení se s podmínkami a terénem a vůbec jak to zde chodí. Na druhou stranu často navštěvovaná túra, což muže být výhodou ale i nevýhodou. Nabídne mnoho sjezdových variant, od lehkých po středně těžké s pěknými polštáři.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 150 m.n.m.
1 305 m.n.m
   845 (1700) m
   845 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
ZS
30-35°
3-4 h
RPC

Popis:
Od RPC cestou Balu Trail, doprava do údolí Connaught Creek, podél potoka až k mostku, dále přes něj a až na paseku. Okrajem paseky na sever, asi ve dvou třetinách paseky doprava do lesa a cikcaky po úbočí pod skály hřebene. Pod skalami dlouhý vzestupný traverz a na jejich konci na hřeben a zpět na jih na vrchol.
Vyplatí se dát několik koleček a vyzkoušet sjezdové varianty.
Sjezd:
Nejlehčí je vlevo od hřebene a výstupové trasy, průseky na cestu podél potoka, či na paseku.
Obtížnější je více vlevo, klasický sjezd až k dálnicí, se střední skákavou, polštářovou sekcí.
Pěkný sjezd je též na západ do Grizzly Bowl, kde horní část je prudký, ale řídký lesík, kde se dají pustit prašanovky pěkně z kopce. Pozor na laviny z Grizzly Mountain, které vymetají celý kotel.


Rogers-Run klasika Grizzlyho, foto: Jirka V.

Lavina z Grizzly Mountain do Grizzly Bowl
Lavina z Grizzly Mountain do Grizzly Bowl po dalších několika dnech sněžení a našem sjezdu do Bowl, trochu zamrazilo, zdroj: www.avalanche.ca

Puff Daddy

Opět klasika od RPC, která je o něco ostřejší než Grizzly Shoulder, věší sklon a více polštářů, ale také hodně lidí.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 250 m.n.m.
1 305 m.n.m
   945 m
   945 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
ZS+
35-40°
3-4 h
RPC

Popis:
Jako na Grizzly Shoulder, ale na hřebeni pokračovat dále směrem na Little Sifton.
Sjezd:
Více vlevo od Grizzly Shoulder, ve střední části prudce přes skalky po polštářích až k dálnici.

Vzhůru na Grizzliho
Vzhůru na Grizzly, foto: Jirka V.

Hourglass

Pěkný sjezd příkrými severními svahy naproti Grizzly Shoulder s dojezdem na paseku, proto vhodné spojit s Grizzly Shoulder nebo Puff Daddy.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
1 930 m.n.m.
1 305 m.n.m
   585 (1600) m
   585 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
WS
30-40°
2-3 h
RPC

Popis:
Od RPC přímo do lesa, a lesem stále vzhůru na hřbet vedoucí na Cheops. Po hřbetu až na mýtinu, kde se sklon výrazně položí. Orientace bez stopy může být obtížná.
Sjezd:
Je vhodné si jej prohlídnout z  Grizzly Shoulder. Buď příkrými svahy vlevo, přímo dolů na paseku (pozor na skály ve spodní části), nebo nejdříve po hřbetu a pak do kuloáru a jím na paseku.

Hourglass a jeho sjezdy
Hourglass a jeho sjezdy, foto: Jirka V.

Connaught Path

Parádní svah s delším nástupem, bez stromů, kde se dají otestovat lyže ve velkých rychlostech na bezedném prašanu. Pozor na jízdní řád lavin, naše první návštěva nás nadchla a tak jsem sem zašli ještě jednou a nestačili se divit jak mohutná byla lavina a co vše s sebou vzala.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 230 m.n.m.
1 082 m.n.m
1 148 (1700) m
1 148 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
WS
30-40°
4-5 h
Stone Arch (RP)

Popis:
Z parkoviště Stone Arch přes haldy sněhu do lesa a podél dálnice až za portál tunelu, zde na cestu CPR a po ní doleva a následně doprava na paseku a tou na původní trať CPR, po ní asi 2 km, až na výraznou paseku, lavinovou dráhu. Paseku překřížíme k jejím severním okraji a odtud vzhůru až do ústí údolí, kde se svah položí. Zde traverzovat přes údolí a následně na hřeben a podél něj na vrchol a na sedlo.
Sjezdů je několik, buď lehčím Lookout, nebo do údolí Connaught a nebo, pokud lavinovka nedovolí jít až na vrchol, řídkým lesem přímo dolů (jako Lookout) a těsně nad hranicí lesa doleva, do údolí, příkré srázy, ale již v řídkém lese. Údolím Conought na plný plyn přímo dolů. Ideální sjezd na rychlé lyže a dlouhé oblouky.
Druhé kolo po vyšlapané stopě a vzhledem dlouhému nástupu je téměř povinností.

Jelikož se nám Connaught údolí líbilo zašli jsme sem ještě jednou a pro druhý sjezd jsme zvolili pravou lavinovou dráhu, kterou přichází Tupper traverse.

Trasy
Trasy od parkoviště, zcela vlevo Mushrooms, uprostřed Lookout, vpravo Connaught, foto: Jirka V.

Rampart Bowl

Z vrcholu Abbottu spadají k potoku Asulkan příkré lesnaté svahy s několika stržemi a pasekami. Ideální terén do špatného počasí, který je vykoupen delším nástupem. To však zaručí, že vám svahy nikdo nerozryje a nohy si užijí patřičnou porci prošlapávání stopy. Když už je prošlápnuto, je vhodné dát druhé kolo, nebo vyjít další svah. My jsme nejdříve zvolili spodní část Rampart Bowl, Mushroom vypadaly nelákavě, a následně spodní část Abbott Path - minor.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
1 850 m.n.m.
1 202 m.n.m
   845 (1200) m
   845 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
ZS+
35-45°
4-5 h
Asulkan

Popis:
Z parkoviště po značené cestě směr Asulkan Hut, na odbočkách se držíme vpravo. Dojdeme až téměř do závěru doliny, kde je již vidět trojúhelníkový lest pod Asulkan Hut, zde doprava pod svahy Abbott. Spodní část tvoří práh, který má v levé části vodopád a ledy, v jeho pravé části, u lesa, je možné vystoupat nad něj. Vystoupáme až pod skalnaté výšvihy Abbott.
Sjezd podél výstupové trasy.
Pro druhé kolo se hodí předešlá paseka s roklí Abbott Path, zde vystoupáme podle chuti a podle stopy sjedeme dolů.

Výstup na Connought
Výstup na Connaught, foto: Jirka V.

Perley Rock

Měla to být pěkná túra, za předpokladu, že se odpoledne trochu vyčasí, tak zněla předpověď. Skutečnost byla však jiná: husté sněžení a téměř žádná viditelnost a tak jsme se motali a když se svahy začaly stavět a nebylo vidět muldy, raději jsme otočili a zašli si na Grizzly.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 400 m.n.m.
1 202 m.n.m
1 198 m
1 198 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
WS / M
30-35°
5-6 h
Asulkan

Popis:
Z parkoviště po značené cestě Great Glacier Trail, ten opustíme v údolí Illecilleweat river, kde postupujeme údolím potoka, stále vzhůru do svahů pod Perley Rock. Svahy jsou protkány mnoha potoky, které tvoří četné boule. Za špatného počasí těžká orientace.
Sjezd podle výstupové trasy.

Směr McGill
Směr McGill, foto: Jirka V.

McGill Glades + Christiana Trees

Opět klasika do špatného počasí s perfektním sjezdem, nahoře plný plyn a dole polštáře, na protější straně řídký les a pár hupíků. Hodně často navštěvováno, proto je třeba koukat, kam vůdci natáhnou cepry a zajít kousek dál do druhého nebo třetího kuloáru.

Cíl:
Start:
Stoupání:
Klesání:
2 147, 1 865 m.n.m.
   985, 1 195 m.n.m
1 162+670+75 m
   952+670+285 m
Obtížnost:
Max. Sklon:
Čas:
Místo:
WS
30-40°
5-6 h
Bostock (RP)

Popis:
Z Parkoviště přes haldy směr Rogers Pass na cestu Bostock Trail, tu však v místě kde začne traverzovat opustíme a pokračujeme lesem stále vzhůru po hřbetu na McGill. V místě kde je hřeben skalnatý doleva do svahů a vzestupným traverzem do jedné z lavinových drah, my jsme volili tu nejzadnější.
Sjedeme průsekem až k potoku, nad potokem buď zcela vpravo nebo zcela vlevo přes práh a přes potok.
Zde nalepíme pásy a vystoupáme směrem vlevo do lesa a pasekami lehce vpravo (mimo zakázanou zónu) až tam, kde se svah položí. Orograficky levou pasekou dolů až k potoku. Opět nalepit pásy a vystoupat na pěšinu Bostock Trail a po ní zpět na parkoviště. Pokud je dost sněhu tak podél potoka na parkoviště.

Sjezd z McGill
McGill Chutes, foto: Jirka V.

Ubytování

Nejlépe hledat na webu, např. booking.com, (nižší ceny než přímý kontakt). Pro oblast Banff NP je vhodný Canmore, kde jsou ceny levnější než v Banff nebo Lake Luise a nemusíte platit vstup do NP. Golden je možné doporučit pro svou centrální polohu odkud se dá jezdit do Yoho, Lake Luise nebo na Rogers Pass, navíc jsou zde levnější cabin. Revelstoke je vhodná alternativa pro Rogers Pass pokud letíte do Vancouveru nebo Seattlu, ceny jsou však vyšší.
Pokud se spokojíte s lágrem, tak využijte Wilder Hostel http://hihostels.ca, kde jsou ceny přívětivější. Ceny pokojů jsou přibližně stejné jako v jiných hotýlkách.
I v zimě fungují některé cabin, nabídnou dobrý standard a možnost samostatného vaření.
Je možné zkusit i ACC chalupy http://www.alpineclubofcanada.ca, bývají však beznadějně zamluveny (až rok dopředu, nebo existuje loterie na přiřazování míst a termínů) pokud bude štěstí a někdo odřekne, je možno sehnat místo. Rezervace přes internet je nutností.
Pro tvrdší nátury je možné kempovat v autě na vyhrazených parkovištích, např. na Rogers Pass u administrativní budovy parku. Teploty v noci však mohou klesnout pod 20°C. Spaní na nepovolených parkovištích může byt dost drahé.

Cabin
Cabin, foto: Jirka V.

Doprava

Z Europy je možné letět do Calgary nebo Vancouveru v Kanadě, čímž se vyhnete USA migračním úředníkům, nebo do Seattle. Je vhodné volit let bez přestupováni v Americe, tím snížíte pravděpodobnost zpoždění nebo ztráty zavazadel, což se mi přihodilo na této cestě dvakrát!
Pro pojíždění v zimě v horách je skoro nezbytné si půjčit čtyřkolku, nejlépe malé SUV se zimními pneumatikami, což bylo v Calgary ouvej, žádná společnost i přes výslovné objednání neposkytovala zimní gumy nebo řetězy na SUV a tvrdily, že vše je OK, než člověk zjistil, že v BC na horách je zimní výbava povinností.

Dobře udržovaná silnice
Dobře udržovaná silnice 2-3x denně protažená, foto: Lenka K.

Dálnice
Dobře udržovaná dálnice A1 stále plužená, foto: Lenka K.

Ceny

Letenka
Auto
Ubytování v cabin
Ubytování v hotílku
Ubytování v lodge

Liter benzínu
Snídaně
Večeře
700-800 €
400-600 € na týden
600-800 € na týden pro 2-4 osoby
80-90 € na den a osobu
1500-2500 € na týden a osobu
(doprava snowcat nebo heli, kuchař a strava)
0,8 € v Albertě, 1 € v BC
10 €
25-40 €

 Při porovnání celkových nákladů nám vyšla cena srovnatelná s cenou švýcarských chalup za stejnou dobu. V Golden jsme také prostudovali nabídky heliskiing s cenami od 1000 € na den a osobu.

Divoká Kanada před verandou
Divoká Kanada před verandou, foto: Jirka V.

Průvodce a mapy

Průvodce
   Rogers Pass, Douglas Sproul; k zakoupení přímo ve Visitor Center na sedle.
   Alpine ski touring in the Canadian Rockies, díly 1, 2 a 3; C. Scott a M. Klassen;
   k zakoupení ve Visitor Center v Banff nebo ve sportu též v Banff.

Web

K webům je třeba podotknout, že Kanadě neexistují diskusní fóra, tak jak je známe z Evropy. Důvodem je možný právní postih toho, kdo zveřejní tip na túru a nějaký trouba, kterému se něco stane, jej zažaluje. Na naše přímé dotazy v krámu v Banffu nebo u správců na Rogers Pass jsme vždy dostali pouze neurčité informace a odpovědi obecného charakteru. Jen je třeba doufat, že tento právní model se do Evropy brzo nerozšíří, i když některé případy tomu již naznačují.

   mountain condition report: většinou staré reporty
   backcountryskiingcanada.com: vcelku dobré tipy na túry, které však nenahradí průvodce a mapu
    www.facebook.com/KCPublicSafety: informace o průběhu zimy v Kananaskis Country

Některé weby publikovaly povšechné informace, které přispějí k rychlé orientaci a pomohou s rozhodováním kam a kdy.

   https://www.powderguide.com/.../das-freeride-resort-kicking-horse
   https://www.powderguide.com/.../revelstoke-kanadas-neuestes-skigebiet
   Revelstoke & Washington adventure
  www.wildsnow.com: hledej Rogers Pass, nebo Asulkan Cabin, nebo Revelstoke

Pod vrcholem Connought
Pod vrcholem Connaught, foto Jirka V.

Mapy
Obecně nedosahují kvality těch Evropských, jsou udělány hrubou fotogrammetrií, kde chybí rekognoskace terénu, vše se jeví výrazně hladší, bez skal a strží, relativně dobře jsou zakresleny hranice lesa. Drobné potoky jsou spíše ilustrací. Mapy nižších měřítek nenajdete, nebo jsou pouze vyzvětšované 70 či 50. Pro orientaci je vhodné kombinovat několik zdrojů: mapu, Google maps, Open street maps a fotky z průvodce. GPS se muže hodit na méně častých túrách, kde nenajdete stopy a je třeba projít hustým lesem. 

 


[Akt. bodový průměr: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

| Autor: Jiří Vodsloň | Vydáno dne 16. 03. 2018 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jirka V.

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Velké lavinové nebezpečí (20.01.2023)
Skialpinistické toulky XLVIII. – Covidové (23.12.2022)
Skialpinistické toulky XLVII. – Les Aravis - Le Reposoir (29.12.2021)
Skialpinistické toulky XLVI. – Vinschgau (29.11.2021)
Skialpinistické toulky II. – Tödi (02.03.2021)
Skialpinistické toulky XLV. – Berner Oberland (31.03.2020)
Skialpinistické toulky XLIX. – Silvretta (04.02.2019)
Skialpinistické toulky XLVIII. – Verwall (27.11.2018)
New Age (05.04.2017)
Skialpinistické toulky XLVI. – Gran Paradiso, přechod (27.03.2017)
Skialpinistické toulky XXXI. – Kleinwalsertal (23.01.2017)
Skialpinistické toulky XLV. – Valle Maira (09.01.2017)
Skialpfest 2004 (05.11.2016)
Skialpinistické toulky XLIV. – Capanna Forno (26.04.2016)
Skialpinistické toulky XXXXIII. – Lechtal (10.03.2016)
Skialpinistické toulky XXXXII. – to nej z Kitzbühelu (09.12.2015)
Skialpinistické toulky XVII. – Vanoise (14.04.2015)
Skialpinistické toulky XXXXI. – Valle Stura (30.03.2015)
Metodický den ČHS: Laviny a pohyb v lavinovém terénu (10.02.2015)
Skialpinistické toulky XXXX. – masiv Mont Blanc - Vallorcine (16.01.2015)
Laviny a pohyb v lavinovém terénu (14.01.2015)
ABS stahuje všechny ocelové aktivační jednotky a vyzývá ke kontrole lavinových batohů ABS TwinBag Systém (24.12.2014)
Skialpinistické toulky XXXIX. – Bernardino (01.12.2014)
Pirinski Too Heavy (20.05.2014)
Skialpinistické toulky XXXVII. – Écrins (02.05.2014)
Když to padlo ... (02.04.2014)
Skialpinistické toulky XXXVI. – Saoseo (01.04.2014)
Světový pohár ve skialpinismu Les Diablerets - Švýcarsko 1.-2.3.2014 (13.03.2014)
Co a jak jsme dělaly na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014 (22.02.2014)
Mistroství Evropy ve skialpinismu (18.02.2014)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu: Sádlo bronzový (15.02.2014)
SP ve skialpinismu La Pitturina - Val Comelico (09.02.2014)
Dominik Sádlo bronzový v Courchevelu (28.01.2014)
Dominik Sádlo stříbrný v Courchevelu (26.01.2014)
Skialpinistické toulky XXXV. – Lesachtal a Tiroler Gailtal (23.01.2014)
Světový pohár ve skialpinismu (21.01.2014)
Žluté autobusy budou od prosince vozit lyžaře do rakouských a italských Alp (01.11.2013)
Bylo nás pět: Haute Route srdcem ženy (15.05.2013)
Skialpinistické toulky XXXIV. – Zillertal (08.04.2013)
Skialpinistické toulky XXXIII. – Haute Route Valdôtaine (22.03.2013)
Čeští skialpinisté bojovali na mistrovství světa ve Francii (20.02.2013)
Prášili (12.02.2013)
SKAT XXXII. – Průvodce (novinky) (22.01.2013)
Promítání v Cross clubu: Freeride na Kamčatce (15.11.2012)
V potu tváře (23.04.2012)
Dominik Sádlo pokořil Pierra Mentu 2012 (10.04.2012)
Mistrovství České Republiky ve skialpinismu 17. 3. 2012 (30.03.2012)
Paštikáři v Raxu (23.03.2012)
Pět skialpinistů uvězněno (13.03.2012)
Skialpinistické toulky XXX. – Sulden - Ortler (07.03.2012)
Puchar Pilska pro dvojici Groh - Štantejský (25.02.2012)
Vydřené stříbro z mistrovství Evropy ve skialpinismu (16.02.2012)
Skialpinistické toulky XXIX. – Davos (30.01.2012)
Třetí místo pro Dominika Sádla (27.01.2012)
Noc tuleních pásů ski trab (26.01.2012)
TEST LAVINOVÝCH PŘÍSTROJŮ (09.12.2011)
Skialpinistické toulky XXVIII. – Ubaye (06.12.2011)
Záhraby (16.11.2011)
Krkonoše 2011 (29.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVII. – Ortler - Martelltal (28.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVI. – Matschertal (17.03.2011)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE (11.03.2011)
MS ve skialpinismu Claut (28.02.2011)
VERTICAL RACE LUČNÍ BOUDA (22.02.2011)
AMINOSTAR VERTICAL RACE (16.02.2011)
Skialpinistické toulky XXV. – Za kuloáry Dolomit (08.02.2011)
Alpin sport Ski tour race (18.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIV. - Bernina - Piz Palü (11.01.2011)
Testy skialpovych lyží (03.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIII. – Přehled průvodců (03.01.2011)
Instantní skialpinismus v Krkonoších bez pokuty (04.12.2010)
Ženy v mužském světě (27.04.2010)
Skialpinistické toulky XXII. – Čtyřtisícovky Saas-Fee (05.04.2010)
Krkonoše 2010, Mistrovství republiky ve skialpinismu (29.03.2010)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE 2010 – Rokytnice nad Jizerou (19.03.2010)
Mistry světa v hlavních kategoriích Florent Troillet a Laetitia Roux (10.03.2010)
Skialpinistické toulky XXI. – Lagorai (06.03.2010)
SKI MOUNTAINEERING WORLD CHAMIONSHIPS (02.03.2010)
Luční bouda vertical - skialpinismus (24.02.2010)
Skialpinistické toulky XX. – Valsertal (19.02.2010)
Noc tuleních pásů (04.02.2010)
Lavinová pomůcka Avalanche Ball (24.01.2010)
Pásy Colltex CT40 (12.01.2010)
Skialpinistické toulky XIX. – Briançon (21.12.2009)
Skialpinistické toulky XVIII. – Kazbek (27.11.2009)
S Krysou na Lofoty (09.07.2009)
Expedice Kazbek (23.04.2009)
Takový menší odtrh (15.04.2009)
Skialpinistické toulky XVI. – Franz-Senn-Hütte (29.03.2009)
Noc tuleních pásů ALPINE PRO 2009 (04.03.2009)
Skialpinistické toulky XV. – Val Ferret (19.02.2009)
Světový pohár ve skialpinismu (27.01.2009)
Skialpinistické toulky XIV. – La Clusaz - Aravis - příkré kuloáry (26.01.2009)
Skialpinistické toulky XIII. – Bregenzerwald (22.12.2008)
PodZIMNÍ Dachstein (10.10.2008)
Skialpinistické toulky XII. – Adelboden & Kandersteg (29.04.2008)
Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru (17.04.2008)
Skialpinistické toulky XI. – Sellrain (12.02.2008)
Karolína Grohová zlatá v Evropském poháru (29.01.2008)
NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2008 (07.01.2008)
Skialpinistické toulky X. – La Clusaz - Aravis (08.12.2007)
Skialpinismus (09.08.2007)
Skialpinistické toulky IX. – Dammastock, Sustenhorn (21.05.2007)
Jasná Vertical Race - SEP ve skialpinismu (14.04.2007)
Dachstein extreme (07.04.2007)
Mistrovství evropy ve skialpinismu (07.04.2007)
Skialpinistické toulky VIII. – Dolomity Toblach (06.04.2007)
Mistrovství ČR ve skialpinismu 2007 (19.03.2007)
Skialpinistické toulky VII. – Jenatsch a Bivio (05.03.2007)
Noc tuleních pásů 2007 (26.02.2007)
Noc tuleních pásů startuje v sobotu večer (21.02.2007)
Úspěch na Středoevropském poháru (16.02.2007)
Skialpinistické toulky VI. – Innervillgraten (30.01.2007)
Komentář k „Základům skialpinismu“ od INFO HUDY (23.01.2007)
Skialpinistické toulky V. – Sterzing (19.01.2007)
Skialpinistické toulky IV. – Samoëns (02.12.2006)
Lavina na MS ve skialpinismu (06.03.2004)Komentář ze dne: 02.12.2020 21:01:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jirka v (@)
Titulek: Video o Rogers Pass
https://player.vimeo.com/video/472033044
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
16.12.2023 - 16.12.2023
EP Utrecht ledolezení
12.01.2024 - 14.01.2024
SP Cheongsong ledolezení
18.01.2024 - 20.01.2024
MS mládeže Champany, ledolezení

Oznámení o akcích posílejte redakci