Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Mount Everest

mrbashe
Mount Everest
05. 10. 2015 22:21
Ahoj všem, je mi 19 let jsem sportovně založen a dal jsem si cíl pokořit mount everest, už dlouho o tom přemýšlím nikdy jsem ve sportu nic zásadního nedokázal co by me uspokojilo a vím že na tohle bych byl do smrti pysnej. Nechci aby to znělo ze jsem nějakej naivka, vím že bych se musel dlouhodobe připravovat a další věci jsou peníze jak do cesty tak do výbavy. Mam problém v tom ze nevím úplne do podrobna jak by cela ta příprava mela vypadat krom věci jako běhání ruzných aktivit pro fyzičku i když vím že to tam nahoře taky není zásada. A další věc, neznám vůbec zadny lidi ve svem okoli se kterými bych mohl pro trénink absolvovat výpravy na nižší hory a už vůbec na mount everest. A neznám taky vůbec žádný lidi který by mi pomohli s přípravou a na který bych mohl směrovat více dotazů. Díky připadne za odpověď, cuus.
Re: Mount Everest
07. 10. 2015 01:48
Nejprve bys měl absolvovat horoškolu. Tam tě naučí základy. Pak si najít nějakou partu lezců, se kterými bys mohl jezdit do skal a hor. Nejdřív sportovní skalky, pak letní hory, pak zimní hory. Tatry, Alpy, Kavkaz, Jihoamerické Andy. No a pokud tě bude myšlenka na Everest držet i poté, co zjistíš kolik je po světě nádherných hor a skal a nebudou ti vadit davy, co tam chodí, můžeš absolvovat i Everest a třeba i nejen normálkou.

Chodí tak taky komrční klienti co si zapatí agenturu a Šerpy, aby je na ten kopec dotlačili s kyslíkem, ale to je horzný hazard. Stačí aby se fronta zasekla, došel kyslík, nebo víc fouklo a z plnění snu je boj o život.

Horoškoly jsou buď komerční, nebo je pořádají horolezecké oddíly. Můžeš si zkusit najít oddíl ve svém okolí na stránkách [www.horosvaz.cz]

Upraveno 1krát. Naposledy upravil pjandik (07. 10. 2015 01:49).
Autor:

Váš email:

Předmět:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni