Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Skialp pruvodce italie a svycarsko

zuzi
Skialp pruvodce italie a svycarsko
01. 11. 2010 10:32
Ahoj,
potreboval bych skialp pruvodce na svycarsko, vychodni cast (todi, hausstock atd, bernina, palu) a pokud by tam byl i wallis a bernsky tak by to vubec nevadilo, pripadne ten vychod a jinou publikaci na wallis a bernsky

a skialp pruvodce na italii, dostupnejsi casti z cech (ortler, adamello, mozna dolomity)

poradite nekdo, jaky pripadne kde koupit? (jirko&lenko?)

pripadne poradte jeste nejakou oblast kam se da rozume dojet, potrebujem kvuli pocasi jezdit i jinam nez do rakous...

dik

moc
Lenka K.
02. 11. 2010 11:08
Zdar,

na Svycarsko, pokud tam nejezdis prilis casto a zajimaji Te v podstate predevsim vykricene vrcholy, je nejlepsi zakoupit SAC vyber "nejkrasnejsich tur" ve Svycarsku: Scanavino-Gansser-Auf der Maur, Die schönsten Skitouren der Schweiz (SAC, c. 36E).

Rother Verlag (http://www.rother.de/index_k_sf.htm) vydal v modre rade take nekolik pruvodcu na Svycarsko (Berner Oberland, Wallis, Zentralschweiz, à 12.90E), jsou v nich podrobnejsi informace, ale vyrazne mene tur. Pro obcasny vylet se mi jevi SAC vyber jako lepsi.

Italie je kapitolka sama pro sebe, italske pruvodce jsou hruza a ani v Italii nejsou k sehnani. Zde pomuze opet Rother: na Ortler a pridruzene kopce Weiss, Vinschgau, jizni strana Zillertalek a kopce kolem Pustertal Weiss, Pustertal a na Dolomity Herbke, Dolomiten. Na Vinschgau a Dolomity existuji jeste stare obsahlejsi pruvodce od Weisse vydane ve Steiger Verlag (Rother z nich ma vycuc), ty se obcas objevi v Mnichove u Schustera nebo GeoBuch.

Brenta nemam neznam nevim, zkus internet.

Vsechny pruvodce jsou v zimni sezone k dostani u Schustera v Mnichove (Rosental hned vedle Marienplatz v centru), jine zdroje nepouzivame. winking smiley

Hore zdar,

Lenka K.
Jirka V
02. 11. 2010 19:07
Jeste bych doplnil, ze na Francouzkou cast CH existuje pruvodce od Francois Labande: Ski de Randonnée – Haut Valais, Valais central. (http://www.olizane.ch/article.php?IDrecord=100)

Knihy se daji objednat pres web [www.mountain-bookshop.de]

Dalsim zdrojem ti mohou byt nase clanky kde uvadime povetsine pruvodce a mapy
zuzi
02. 11. 2010 22:26
Diky moc obema,
koukal jsem ze je maj i na amazonu a ten to pohode doruci do cech...

Vase clanky rad ctu, ale jsou destinace kam nejezdite a ja bych se tam rad podival, napr. Bernina(i kdyz me trochu desej ty obrovsky diry v ledovci) a ty pruvodce tady nesezenu a nechci neco kupovat naslepo tak proto zadost o radu

jinak bych si taky v dobrem "postezoval" uz dlouho zadny clanek o skialpech nebyl...taky nic nestiham

pokud bych mohl nejaky clanek "objednat" tak bych si pral berninu, piz palu, wallis nebo bernske alpy nebo nejakou "mene znamou"oblast v rozumne vzdalenosti z cech

uz aby poradne napadlo :0)

jeste jednou

diky

zuzi
Lenka K. & Jirka V.
03. 11. 2010 00:57
V lete lezem ... winking smiley

Vseho docasu ...

LK & JV
Jirka V
03. 11. 2010 21:03
Zuzi,
piseme naschval o mene proflaknutych koutech. Ty zname, ktere vetsina zna, jsou odlozena na pozdejsi cas.
add: Bernina je pripravovana, je provlaknuta hlavne Palu. Jeden clanek z mene znameho okoli je zde: [www.horyinfo.cz]
add: wallis plati totez viz vyse, jinak pozdejsi cas [www.lezec.cz]. nebo [www.horyinfo.cz]
add: bernske alpy
[www.horyinfo.cz]

Bylo by o cem psat ale radeji jsme venku a kdyz prace a pocasi dovoli neco sesmolime
zuzi
04. 11. 2010 16:54
jasny,
u me na pocitaci taky ceka par desitek GB fotek na upravu a zverejneni, ale taky radsi vypadnu na kolo nebo cokoliv co se odehrava venku

jenze ja nebydlim a nepracuju tam kde vy takze se do hor tak casto nedostanu takze bohuzel na min proflaknuta mista uz tolik casu nezbyva, i kdyz mam rad min lidi, ale prijde mi ze pokud neni vikend tak je to ok

treba na zufalhutte v sobotu praskala ve svech a dalsi dny jsme tam byli mi a jeste dva anglani

ale zase treba gnifetti byla tragedie i ve vsedni den, od breithorn k ni pohoda, jen lezci nebo obcas nekdo s vudcem ale u gnifetti peklo

ty clanku jsem cetl a pamatuju si je (taky prudeni s barvou snehu na fotkach no to fakt nechapu, nekdo jezdi, nekdo foti...)

taky si pamatuju na nejakou vzrusenou debatu o airbagu, jak se tam lenka prokecla ze jezdi solo, coz mi vrta hlavou, u me by se to dalo pochopit, manzelka nejezdi a obcas opravdu neni s kym jet, ale me se do toho samotnymu nechce prijde mi o to o usta, nicmene vy jste v podstate idealni vsechno muzete delat spolu...

no tak az zas nebude mit s kym jet tak at se ozve jestli chce, ja ji budu poslusne nosit batoh a neco se priucim

zuzi
Autor:

Váš email:

Předmět:

Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni