Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: délka skialpových lyží

marty
délka skialpových lyží
06. 01. 2011 15:56
Ahoj, rád bych poprosil o radu skialpinisty. Zkouším dát dohromady nějakou výbavu a řeším jaká délka lyží by byla vhodná. Měřím 174cm a vážím cca 80kg. Většinou se radí délka jako výška postavy nebo podle zkušeností, jestli jsem to správně pochopil. Mám zkušenosti s dlouhými a širokými freeridovými lyžemi takže se délky moc nebojím, ale zase dávám dohromady lyže přeci jenom spíš na chození, tak je mi jasný, že délka asi ustoupí trošku váze. Nemám prostě moc představu co se hodí na chození, ale tak, aby sjezd dolů taky byl trochu ještě zábava. Na fotkách často vídám i lidi s lyžemi kratšími než jsou oni sami. Předem díky moc za jakoukoli radu.
Lenka K.
Re: délka skialpových lyží
06. 01. 2011 23:46
Delka lyzi je otazkou:

1. Dovednosti
2. Clovekovahy
3. Preferenci

Ad 1. Dobry lyzar=delsi lyze; spatny lyzar=kratsi lyze
Ad 2. Tezky lyzar=delsi lyze; lehky lyzar=kratsi lyze
Ad 3. Mel jsi doposud spise lyze delsi nebo kratsi? Vyhovovalo Ti to tak? Pak neni duvodu to u skialpu menit.

Ja jsem osobne zavilou zastankyni delsich lyzi: lepe nesou/plavou v prasanu, lepe drzi na tvrdem (delsi hrana), lepe vedou. Nevyhodou je o neco vyssi vaha a otocky se s delsimi lyzemi proste musi umet! Skialpy mam, mimo jine, stejne dlouhe jako sjezdovky obracky.

Hore zdar,

Lenka K. (164cm/65kg skialpy 170cm/88mm pod patou)

P.S. Pokud chces lyze opravdu jenom na "chozeni", pak je tato diskuse irelevantni. Ale mela jsem pocit, ze skialpy jsou o tom, ze se po vyslapu HLAVNE jede dolu???
marty
Re: délka skialpových lyží
07. 01. 2011 10:07
Ahoj, moc děkuji za odpověď. Myslím, že přesně tohle jsem potřeboval slyšet.

K tvé poslední poznámce. Určitě neplánuju na skialpech pouze chodit, to bych vytáhnul starý vypěněný sporteny a šoupnul na ně chodící vázko a nic bych neřešil. Tím, že sem psal hlavně na chození sem měl na mysli lyže použitelný na chození. Tady bychom se asi mohli dohadovat co to znamená skialpinismus, ale pro mě osobně pokud bych pořizoval lyže hlavně na sjezd (pro mě představa freeridu), sháněl bych lyži kolem 185cm a 110 pod nohou protože na sjezd podle mě nic lepšího není. Na váhu ani nemrknu budu koukat jenom po jízdních vlastnostech, k tomu bych dal Duka a pevnou sjezdovou botu a s tím vším a dalším vybavením je člověk určitě schopný někam popojít, ale rozumně maximálně pár kilometrů. Za to cestou dolů! smiling smiley
Když jsem psal lyže hlavně na chození, měl jsem představu lyží, se kterýma člověk může v klidu vyrazit na celodenní výlet, vystoupit si na některou pěknou horu, pokochat se výhledem a odpoledne si užít sjezd dolů. Nebo třeba podniknout vícedenní přechod s přespáním na chatách. A tady už budu mít radši vybavení, který mi ušetří nějaký to kilo. Zase ale nebudu hledat to úplně nejlehčí vybavení, nejsem závodník a stále mi jde o ten sjezd, ale jak už jsem naznačil, v tomhle případě trošku ustupuje možnosti delších chodících přesunů. (pro mě představa skialpinismu)

Ad.1 Lyžař jsem myslím dobrý, určitě mám co zlepšovat, ale žádná tragédie to myslím není.
Ad.2 Váha 80kg není zrovna muší, k tomu případně těžší batoh.
Ad.3 Lyže jsem měl delší a naprosto mi to tak vyhovovalo

Ještě jednou ti moc děkuju za pomoc. Když jsem se začínal rozhlížet po skialpových lyžích, zdálo se mi, že nikdo moc nejde s délkou přes svojí postavu spíš naopak, tak jsem přemýšlel jestli to náhodou nemá nějaký rozumný důvod vyplývající z chození. Díky tobě mám už víc jasno. Lyže vybírám spíše lehčí, takže delší by snad neměly nijak zásadně vadit. Zase asi nepůjdu až do 185cm ale pár cm nad postavu určitě. Pod nohou bych se držel podobně jako ty asi do těch 90mm a zřejmě už zbývá jenom technika výstupu a sjezdu, kterou budu muset případně poctivě natrénovat. (tebou zmíněné otočky aj.)

Mnohokrát děkuju. Martin
Autor:

Váš email:


Předmět:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni