Zpět na Horyinfo

Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Rada s Cestou v Tatrách

Najvik
Rada s Cestou v Tatrách
18. 06. 2020 21:57
Ahoj, rád bych se zeptal. Chtěly by jsme jít "cestu" z Rysů na Žabie Vežu. Nemáte někdo zkušenosti s tímto hřebínkem? Ocením jakékoliv informace. Po dlouhém hledání na googlu jsem se rozhodl, že požádám o pomoc zde, zkušených borců! Tak předem moc díky za Odpovědi.
Re: Rada s Cestou v Tatrách
21. 06. 2020 00:12
Pokud byste to šli z Rysů, je tam cestou dvakrát celkem exponované slanění, hlavně do Polska je to opravdu šluchta. Takže je potřeba umět slaňovat s jištěním prusíkem. Jedno slanění je do štrbiny mezi Rysy a Žabím koněm, druhé z Žabího koně do Vyšného Žabího sedla. Odtud má podle Kroutila vést jedničková cesta na Žabí věž. Není to nějak bůhví těžké, ale chce to zkušenosti v horách, umět lézt s minimálním jistěním v lehkém někdy lámavém terénu a umět číst skálu - najít směr. Tatry jsou známé tím, že když ztratíš správnou cestu, může terén hodně ztěžknout. Žabí kůň je zcela jasnej, tam se zabloudit nedá. Sestup z Rysů k němu - je třeba trefit slaňák, asi tam budou mužíky, leze se to hodně. No a pak najít tu jedničku na Žabí věž.

Je dobré si najít na internetu průvodce - ke staždení je určitě KROUTIL I. díl nebo Puškáš, díl VI a VII. V Puškášovi jsou i fotky a nákresy. Chce si to dobře nastudovat a vědět kde co je, abyste trefili třeba když přijde mlha.

Puškáš může být v knihovnách, nebo možná taky ke stažení někde na netu.

Zdravím, PetrUpraveno 1krát. Naposledy upravil pjandik (24. 06. 2020 02:01).
Najvik
Re: Rada s Cestou v Tatrách
22. 06. 2020 13:32
Ahoj, moc díky za info. Oba jsme instruktoři ČHS, takže nějaké zkušenosti by jsme mít mohly grinning smiley . Právě tohle jsem chtěl slyšet! Žabího koně mám už několikrát za sebou, je to přeci jen taková ta Tatranská klasika grinning smiley... Tahle trasa se nám právě líbí na první den na takové to rozkoukání zase po koroně v tatrách, než vlezeme do nějaké plnohodnotné cesty. grinning smiley
Re: Rada s Cestou v Tatrách
24. 06. 2020 01:58
Jestli jste už Žabího koně lezli,. tak pak nevím na co se vlastne ptáš a proč, protože to podstatné z poptávané túry máte už za sebou. Nebo to je nějaká legrácka?
Najvik
Re: Rada s Cestou v Tatrách
25. 06. 2020 21:28
Právě mi jde o hřeben z Rysů k Žabímu koni. smiling smiley to je část u které jsem nenašel informace, pouze se o ní zmiňovali u přechodu "Hlavního" hřebene Tater. ale věřím že orientačně to jev pohodě, prostě hřeben!
Autor:

Váš email:


Předmět:


Spam prevention:
Please, enter the code that you see below in the input field. This is for blocking bots that try to post this form automatically. If the code is hard to read, then just try to guess it right. If you enter the wrong code, a new image is created and you get another chance to enter it right.
CAPTCHA
Příspěvek:
// Google mereni