Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Tre Sirius
ze dne 28.03.2012, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 13.04.2006 11:10:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Stepan Ptacek (ptacus@seznam.cz)
Titulek: dalsi nevyhody
Pouzivam tre hodne casto na jednoduchych lanech a pulkach a to vetsinou s klienty. Po vice jak dvou letech pouzivani musim rict, ze je to dobry vyrobek u ktereho ocenuji rychlost vymeny lan kdyz mam vice klientu za sebou. Jsou tam vsak take nedostatky a to nutnost prodlouzeni standu (problematicke pri jisteni u jednoho kruhu), pri zatizeni paceni oka tre o karabinu ( to oko bu mohlo byt vetsi), pro chytani padu nutnost nacviceni dynamickeho jisteni coz je docela slozite, Vypomoc druholezci je o moc slozitejsi nez s jinymi jistitky (Reverso, ATC-Pro) a nakonec klouzave plochy jistitka se rychle opotrebovavaji a to potom zadrhava ( s lezci o male hmotnosti nemusi dojit k sevreni lana anebo pri odlehceni pruzina nevysune segment ven a ten dale zadrzuje lano).
0 0

Komentář ze dne: 15.04.2006 13:58:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: dalsi nevyhody
Mně se zdá SIRIUS na jednoduché lano méně vhodný, protože tím, jak je excentricky zavěšený, lano kroutí. Na dvojité je to jiné kafe. Na zasněžená lana mi ale nakonec přijde lepší Reverzo.
0 0

Komentář ze dne: 20.04.2006 09:52:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: BD to vyresil
Po zkusenostech s destickama (prvni jsem si poridil v roce 1995), nasledne reversu, Piu, B, Tre siriusu myslim ze nejlip to odladili v Black Diamond.
Jejich novinka ATC - guide, http://www.bdel.com/gear/atc_guide.php
je zatim to nejvymazlenejsi co jsem mel v ruce.
Perfektni pro dynamicke jisteni prvolezce, spolehliva blokace druhoilezce, snadne odblokovani druholezce a spusteni.
Jinak chyby pojmenovane Stepanem mne vedou k tomu, ze mam TRE prevaznou vetsinu casu ulozene pod posteli ve vecech a nenosim ho.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 20.04.2006 12:34:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: BD to vyresil
Tak díky Radku za tip. To se na to ATC budu mudset podívat. TRE jsem si pořizoval hlavně kvůli tomu, že má automaticky jistit při slaňování. Praxe však ukázala, že na některých lanech a zejména pri šlaňování po ukloněných plotnách, to i při puštění prokluzuje a motat na tom takovou tu smyčku navíc, co mají nakreslenou v návodu už se mi moc nechtělo.
Kdyš si představím, že bych třeba dostal šutrem a omdlel, dopadlo by to asi tak, že bych nepříliš velikou rychlostí dojel na konec lana a tam se buď zarazil. pokud by byl uzel, nebo odpochodoval do doliny, pokud by uzel nebyl.
0 0

Komentář ze dne: 16.09.2007 15:38:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kubi (@)
Titulek: TRE ??? ani náhodou
Nevidím zmínku o tom, že by měl T. Sirius atest UIAA - že by se něco změnilo ?- je to již několik let, co jsem tento cajk testoval, a je to to nejhorší, co bych na laně použil - spíše, pokud bych lano chtěl odepsat. Mou odpověď s testem někdo tehdy smazal, proč asi?Jestli chce pan Jandík kritizovat Lanex a jeho lana, nechť zvedne zadek a jede do Lanexu, kde mu výrobce a oddělení technického rozvoje znovu vysvětlí správné používání lana při slanění přes tento typ slaňovacích brzd. V žádném případě nedoporučuji vzít si tento cajk do horských podmínek, kde by Vám lano ztuhlo vlivem vody, či nízké teploty - prostě to nepojede. Nezávislé jištění dvou druholezců pomocí TRE Siria je fantasmagorie a blábol a spíše zbožné přání, než realita !!!!
0 0

Komentář ze dne: 17.09.2007 11:31:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: TRE ??? ani náhodou
Milý pane Kubi,
je každého věc, jaký cajk na jištění používá. Článek o TRE jsem napsal na Lezce v roce 2002, tedy před pěti lety a pozaložení Horyinfa jej přesunul sem. Od té doby šel vývoj kupředu, existuje Sirius druhé generace i nové modely lan z Lanexu. Nevylučuji, že by současná lana z Lanexu mohla být v kombinaci s Tre Sirius použitelná, ale protože mám do hor Mamuta dvojče 7,5 mm, který je skvělý, nehodlám si kvůli tomu kupovat lana z Lanexu. Pokud bude Lanex tak laskav, a poskytne nám do redakce pár lan na testování, určitě je poctivě vyzkoušíme i s Tre Sirius a sdělíme své poznatky.
Nyní k jednotlivým bodům:
-Sirius a UIAA: Vypadá to, že skutečně do atestu UIAA zatím neinvestovali. Nicméně atest UIAA není povinný.
- že je Sirius to nejhorší..... Že Sirius kroutí jednoduché lano jsem v testu napsal. Při jištění dvěma lany nevidím významnější rozdíl mezi ním a jinými cajky. Myslím, že autor komentáře poněkud přehání své negativní stanovisko.
- Odpověď s testem prý někdo smazal: Na horyinfo dosud nebyl smazán žádný komentář. Zde si asi pak Kubi plete servery? Na Lezci jsem také žádný jeho komentář nenašel. Pokud tam byl, a byl smazán, je třeba se obrátit na administrátory Lezce. Další článek o TRE Sirius byl ve Světě Outdooru a tak žádný takový komentář také není. Má-li pan Kubi konkurenční test, uveřejníme ho, pokud nám ho pošle.
- nechat si Lanexu vysvětlit správné používání lana v tomto typu brzd: Toto si dovolím označit jako nesmyslný blábol. Výrobce lana může nanejvýš upozornit na to, že jeho lana nejsou vhodná pro určitý typ brzdy, jako že lano Lanex z roku před 2002 a Sirius se k sobě na rozdíl od lan jiných výrobců opravdu nehodí a při slanění vzduchem mi to připravilo opravdu nepříliš příjemné chvilky.
- Ztuhlá lana jsou problém v jakémkoliv jistidle
-nezávislé jiště
0 0

Komentář ze dne: 17.09.2007 11:34:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: TRE ??? ani náhodou-pokračování
- nezávislé jištění dvou druholezců: Lze, ale když jeden visí, druhého lze skutečně těžko dobírat, protože blokování provádí společné téčko. Toto má lépe vyřešeno ATC Guide, ale zase se po zatížení hůř povoluje.
0 0

Komentář ze dne: 28.03.2012 17:22:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aldo (@)
Titulek: ?
Proč je článek aktualizován? Došlo po těch letech k nějaké změně? Nebo jsem v článku něco přehlédl proč je aktualizován? Zdá se mi , že to je už tak trochu vykopávka. Mám jeden doma a nikdy jsem si práci s ním neoblíbil.
0 0

Komentář ze dne: 28.03.2012 17:25:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aldo (@)
Titulek: ?
Sorry už jsem si všimnul že to video je nové.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (586 hl.)
 
letní (499 hl.)
 
je mi to jedno (404 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1489