Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Re: rada () Re: rada () Re: Třídí se zrno ... () Re: rada ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Horolezecká abeceda
ze dne 25.08.2009, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 27.07.2007 11:40:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: No vida
Už takhle brzy. To stihnete? Tak já si začnu šetřit do prasátka, ať se to teda konečně naučím!
0 0

Komentář ze dne: 27.07.2007 14:11:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (speleocup@seznam.cz)
Titulek: Re: No vida
Dyť je to hotový :-) Takže stihneme. Je to tak, první dvě kapitoly jsou u grafika na zlomu, třetí už má korektorka a obrázky jsou připravený, tedy to lze z první korektury jen posunout grafikovi. Další kapitola je také hotová včetně obrázků, ty se jen musí naskenovat v patřičném rozlišenía správně očíslovat, k textu jsem ještě dostal pár připomínek, takže je musím zapracovat. Poslední kapitola je na tom asi nejhůř. Texty jsou hotový, ale nesesazený (je tam nejvíc jednotlivých autorů) chybí tam pár obrázků, které ještě ilustrátor dodělává, ale je jich opravdu jen několik cca do deseti. A neprošla připomínkováním (to ještě bude chvíle práce pro mě, ale než grafik doláme ty předchozí mám čas). Pak po zlomu korektury, připomínkování, lektorování, opravy v nalitém textu a jde to do tiskárny. reálně by to mohlo být v půlce října, máme měsíc rezervu).

A ty neštři, lektorolvals Tomovi, máš nárok na výtisk :-) I kdyby to mělo jít z mých autorských.
0 0

Komentář ze dne: 27.07.2007 16:32:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: Re: Re: No vida
:-) Pod termínem "lektorování" si představuju něco jinšího, nežli vypustit pár rádobychytrých, nepatřičných poznámek, tak jako jsem učinil. :-)
0 0

Komentář ze dne: 02.08.2007 20:44:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - palic (palic@ho-vsetin.com)
Titulek: Re: Re: No vida
Bezva, uz aby to bylo...
0 0

Komentář ze dne: 02.08.2007 22:46:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Re: Re: No vida
No, zrovna Ty od nas nic moc cekat nemuzes. Skialpum i lavinam se tam venujeme okrajove, takze nas po vyjiti popravu strasne strhas na palicskych strankach:-)

Nechces se dat do ty doby na jinej sport a uplne zapomenout, co vsechno o tech lyzich a padacim snehu vis? Pak bych Ti treba mohl nabidnout docela prima udelanou kapitolku o speleoalpinismu a jednolanove technice.
Je to blby, kdyz tusim, ze v mnohych oblastech se vyskytuji jedinci, kteri toho o urcite discipline dokazali zapomenout vic, nez ja kdy vedel ;-) Nastesti to muzu hodit taky na spoluautory...
0 0

Komentář ze dne: 02.08.2007 23:45:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: No vida
Esli ses neměl domluvit třeba s Ním,Frenkym a Kristýnkou (nojo, to by asi nedopadlo), nebo Zobanem, nebo zrovna Paličem, aby ti napsali eště kapitoly o lavinách a skialpu. Kniha by pak byla ještě tlustší a měla by větší váhu :-)
0 0

Komentář ze dne: 03.08.2007 10:07:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (speleocup@seznam.cz)
Titulek: ale jo...
Vždyť já vím. Pochopitelně že poůvodní koncepce počítala se skialpinismem. Je to koneckonců tradiční disciplína a do té knihz bytostně patří. No, vyskytly se nějaké problémy. Řeším je, ale nebude to tak dobré řešení jako bych si představoval. Už jsem byl nucen vyseknout samostatnou kapitolu na toto téma, takže se mi snad (je to fakt blbý, na jednu stranu běží výroba, na druhou já měním koncepci) podaří zařadit alespoň podkapitolu.

Vono to sakra vůbec nebylo jednoduché. Napřed jsme tři hlavní autoři, pak nastane problém a jeden z nás odchází pracovně do Francie... I tak jsme to zvládli, tohle zvládnem taky.

A na druhou stranu, o skialpinismu u nás vyšlo pár slušných překladů, takže kdo má hlubší zájem, nebude informace čerpat jen od nás.
S lavinovou problematikou je to horší. Autor prostě v poslední chvíli najednou nebyl. takže jsem to byl nucen v redukované míře sepsat... No, běží to jakýmsi připomínkováním a ještě jednáme o záměně textu za jiný (jenže jsme teď už omezení prostorem, který na toto téma byl dán.
0 0

Komentář ze dne: 03.08.2007 10:47:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: ale jo...
Takže průběh standardní, jako u všech tiskovin. Tlak na termín znemožňuje to v klidu a celé dodělat, dochází se ke kompromisům, které pak těch dvacet let, co se bude kniha prodávat, budou štvát všechny v tom namočené. Znám to velmi důvěrně a nezávidím. Ostatně, kdyby mohla proběhnout ještě jedna korektura toho Schuberta, taky bychom tam ještě ledacos vychytali. Dneska to čtenář čte, podivuje se chybám a vůbec netuší, jakej Augiášův chlív jsme tam vyčistili :-) Ostatně jako vzpomínku doporučím článek zde: http://www.cds.cz/cdsweb/view.php?cisloclanku=2005080301
0 0

Komentář ze dne: 03.08.2007 12:00:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ale ne (speleocup@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: ale jo...
Tak strašný to zas není. Na ten překlad velikého Pita to nemá. Jen pro mě tam je ten rozdíl, že v té Bezpečnosti jsem se snažil vyčistit po někom věcné chybky. Sice jich bylo dost, třeba ta kapitola o krasu byla děsná, ale v principu jsem za to, narozdíl od téhle kížky nenesl hlavní odpovědnost.

Je to tak. Já tam lyžníky mít rozhodně chtěl. Cosi nevyšlo a pak bylo na mě abych rozhodnul, zda posunem vydání na jaro, nebo změníme koncepci. Royhodl jsem se pro to druhé, ale nevzdal to úplně. Zůstal mi tam jistý manévrovací prostor :-) ovšem nebude se jednat o žádnou vymazlenou kapitolu přinášející do češtiny něco opravdu objevného. Prostě informace, základní pokyny.
0 0

Komentář ze dne: 03.08.2007 17:01:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - palic (palic@ho-vsetin.com)
Titulek: Re: ale jo...
Prosim, ktere to byly konkretne ty slusne preklady?
0 0

Komentář ze dne: 05.08.2007 14:06:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Re: ale jo...
No, v poslední době vyšly dvě přeložené brožury. Ani jednu nelze považovat za úplně dokonalou, ale přiznejme si, že i tak v našich podmínkách působí jako zjevení. Jsou stručné, obrázky i text jdou k věci... V té první je dokonce lavinová problematika popsána tak, že je k uchopení.

Pohl, W., Schellhammer, Ch., Skialpinismus a skitouring, Altimax, 2005

Stefan Winter, S., Skialpinismus, Kopp, 2002

Na druhou stranu, uznávám, že pro jedince opravdu se skialpinismu věnujícího asi nic moc. Pro moji maličkost, která lyže považuje za způsob nepříliš pohodlné dopravy k nástupu cesty, jsou obě dobré až dost.
0 0

Komentář ze dne: 05.08.2007 19:02:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - palic (palic@ho-vsetin.com)
Titulek: Re: Re: Re: ale jo...
No ;-) tak to uz podstatne lepsi utla knizecka, ktera kdysi vysla k lavinam a lyzovani v Alpy. Pohl a Schelhammer je castecne pouzitelny, Winter pouzitelny neni vubec. Zkusim dohledat recenze, co jsem na toho Wintera kdysi napsal. Napriklad, hned nekde na zacatku fotka figuriny, ktera ma naopak sedak a prsak :-)
0 0

Komentář ze dne: 03.08.2007 16:59:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - palic (palic@ho-vsetin.com)
Titulek: Re: Re: Re: Re: No vida
Proc ja bych nemohl nic moc cekat? :-D Zapomenout na to nemuzu, uz se nemuzu dockat snehu, aspon pote, co jsem minuly tyden vyprahnul na Ukrajine: http://palic.ho-vsetin.com/hory/prechody-po-podkarpatske-rusi-20 -29-cervence-2007
0 0

Komentář ze dne: 05.08.2007 14:05:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: No vida
Protože se Tvé oblíbené problematice vyhýbáme zdaleka. Teda, je o ní v textu pár zmínek, a kratičká podkapitola na téma skialpinismu. Zařazená tak spíš pro přehled v horolezeckých disciplínách. Ostatně, jedná se o disciplínu tradiční.

Článek o výletu jsem si se zájmem přečetl :-) Sám jsem po Poloninách trochu běhal... je tam pár zajímavých „krásků“. Z hlediska svéctidbalého speleologa nic moc, teda spíš nic, než moc, ale z hlediska geomorfologa to nepostrádá jistý půvab.
0 0

Komentář ze dne: 27.07.2007 14:19:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (speleocup@seznam.cz)
Titulek: Děkujema
Petře, děkujeme za propagaci. Jsi stáášně rychlý a pracovitý.

Jen poznámka, Koutecký je Bohuslav, známý též jako "brněnskej Kocour", a Boček je sice speleoalpinista, ale hlavně instruktor horolezectví a horolezec (jezdívající víc než na speleoexpedice na velké hory v Asii či latinské americe). To je asi tak, jako bys psal o Jirkovi Dragounovi, že je speleolog/badatel. Je, ale především je lezec (i když koneckonců uznávám, že fakt že občas postupuje do finále mistrovství republiky, či že dělá hezké i když na moji maličkost trochu těžké cesty na vápně, je vlastně taková okrajovka), především je vynikající pěstitel.
0 0

Komentář ze dne: 06.08.2007 00:04:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomáš.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Soutěž o Abecedu
Zneužívám tuto diskusi k zcela hanebnému PR, abyste věděli.

Marketingoví šéfové u našeho nakladatele rozhodli o tom, že je třeba podpořit ze všech sil právě ty stránky. Takže se po mé maličkosti chtělo teď hned udělat první soutěž.
Takže na stránce máte soutěž o výtisk naší učebničky :-)
0 0

Komentář ze dne: 08.08.2007 19:39:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Soutěž o Abecedu - Žádná snaha?
No, zatím nám dorazila jedna správná odpověď :-) Jestli se to pohrne takhle rychle, bude to losování celkem velice jednoduché :-)))) Tož se snažte...
0 0

Komentář ze dne: 07.10.2007 22:47:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Redakce H.A (info@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Další soutěž o Horolezeckou abecedu
Máme pro Vás pekelně lehkou otázku v soutěži:
http://www.horolezeckaabeceda.cz/druha-soutez.php
A přejeme tímto mnoho štěstí :-)
0 0

Komentář ze dne: 14.04.2008 12:01:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš Frank (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Nové soutěže o Horolezeckou abecedu
Nové soutěže o knížku Horolezecká abeceda (a další knižní ceny) v současné chvíli běží na:
1. domovských stránkách HA: www.horolezeckaabeceda.cz
2. stránkách Jeskyňář: www.jeskynar.cz
3. stránkách Lezec.sk: www.lezec.sk

No povězte... tžaková prima šance získat knížku jen tak :-) Zcela nejlehčí (zejména pak pro pravidelné čtenáře HoryInfo) soutěž máme na domovských stránkách :-)
0 0

Komentář ze dne: 14.04.2008 12:18:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Nové soutěže o Horolezeckou abecedu
Tak doufám, že někdo z našich čtenářů zasoutěží a vyhraje.
0 0

Komentář ze dne: 14.04.2008 12:34:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Re: Nové soutěže o Horolezeckou abecedu
:-)) už mám první odpověď (evidentně od pravidelného a pilného čtenáře HI)
:-))
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2008 08:15:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Diskusní fórum už...
...pár dnů běhá. Je na něj odkaz z hlavní stránky, jen tam ještě není hotová "upoutávka" v podobě exportu nejnovějších diskusních příspěvků.

Zato soutěžících v poslední soutěži není zatím nijak moc. Jedna správná odpověď (viz výše) a jedna špatná :-)
A to potřebujeme alespoň tři správné odpovědi, abychom mohli vylosovat alespoň první tři ceny :-))
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2008 09:34:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Houba (@)
Titulek: Re: Diskusní fórum už...
Tak ten s tou správnou odpovědí dostane všechny tři ceny. To by nešlo? :o)))
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2008 09:54:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (@)
Titulek: Re: Re: Diskusní fórum už...
:-) prima nápad...
se nad tím zamyslím :-))Jen sakra nechápu, k čemu ti bude další Abeceda, když už jednu máš :-)))
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2008 10:45:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Houba (@)
Titulek: Re: Re: Re: Diskusní fórum už...
No jo! Teď mi volala moje lepší půlka, že mi přišel nějaký "hrozně těžký" balíček...

Však oni se ještě lidi zapojí, třeba právě na základě těchhle několika komentářů. Alespoň já bych to udělal :o)
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2008 16:33:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tomáš F. (tomas.frank@horolezeckaabeceda.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Diskusní fórum už...
Zatím je ten rozjezd soutěže takový... hm... rozpačitý :-)
Přišla další nesprávná odpověď...
0 0

Komentář ze dne: 26.08.2009 09:53:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - teoretic (@)
Titulek: Nefungující odkaz
V linku na stránky diskuze je špatně zadaná cesta - musí tam být diskuze se "z" a ne se "s", zatím tedy odkaz nefunguje.

t.
0 0

Komentář ze dne: 26.08.2009 10:14:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Nefungující odkaz
Díky za upozornění, opraveno
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Líbí se ti nové sportovní lezecké oblasti, jako je třeba Tetín a lom Kobyla?


Celkem hlasovalo: 782