Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Byla databáze skalních oblastí ukradena?
ze dne 08.10.2008, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 09.10.2008 08:31:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Děkuji
Děkuji za vysvětlení situace.
Něco z napsaného si nemohu ověřit, ale jsou to fakta, která mne zase tak nezajímají. Zásadní je pro mne to, aby data zůstala pro potřeby všech.
Stažení dat považuji za rozumný počin, ostatně stahuji takhle data ze všech webů, které mne zajímají a kde se obávám, že by mohla zmizet. Což je tenhle případ, už proto, že při běžné operaci se ten web složí a nějakou chvíli neběží. Ať už je to technická chyba a nebo záměr.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 09:13:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Děkuji
Ahoj Dagu,

děkuji ti za vlídná slova. Pokud mohu dodat nějaké další informace, pro ověření detailů, které tě zase tak nezajímají, napiš o co jde konkrétně. Nemohl jsem tam psát všechno, to by byl román.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 10:00:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Děkuji
Ctím presumpci nevinny i viny. Tedy tvrzení Tvé, Jirky, Tomášů, Aleny nemohu brát jako fakt. Takové to co kdo, kdy komu, co je v článku, bych si sice mohl ověřit, ale musím taky někdy pracovat (třeba ty změny v adminského přístupu na web). A ty věci nejsou až tak, pro běžného člena, a v prvním plánu, podstatné.
Celé je to praštěné, absurdní. Jak člen ČHS i běžný, bych si myslel že si mohu kopírovat z webu své organizace co chci. Pokud se proto složí server na několik dní - je to špatný server, je tam chyba a je jí třeba odstranit, nic víc.
Pokud bych něco vytkl vedení ČHS, tak to, že o té situaci neinformovala. O tom, že přístup na web je ohrožený, že jeho řízení se vymklo z ruky a je v rukou nějaké firmy a nějaké skupiny uvnitř o.s. I když na druhou stranu chápu snahu, to všechno v klidu dát do pořádku a jet dál.
Nemohu vyloučit ani to, že firma (nebo skupina) se cítí oprávněně odstrčená. To jí ale, podle mého, nedává právo držet si jako rukojmí data, která tam lidé dali. Já tam těch pár dat rozhodně nedal pro potřeby firmy, CVK, ČHS, ale pro lidi. Na web ČHS, tedy pokud jsou někoho, tak celého občanského sdružení, žádné party "spravedlivých a hodných hochů".
Tímto žádám, aby byla zajištěna možnost svobodně kopírovat pro soukromou potřebu data z webu. Soukromá potřeba je soukromá do té doby, než se prokáže opak, tedy pokus data komerčně využít, nebo zablokovat ostatním.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 10:41:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx null (@)
Titulek: databaze...
Clanek po technicke strance vyrazne lepsi nez Babacovo blaboly. Pouze bych si dovolil upozornit na opatrne pouzivani slova "databaze". V jednom pripade se tim muze myslet soubor dat/udaju, ktere musel nekdo pracne vyplnit. A v druhem pripade se tim muze myslet program, ktery s timto souborem dat manipuluje a ktery se musel nekde koupit a musi bezet na nejakem pocitaci. Tyhle dve veci bych prosil v clanku rozlisit.

Ze je nad "databazi" (udaji i programem) jeste postavena dalsi aplikace, ktera umoznuje nejak lidsky k temto datum pristupovat pres web, to je dalsi kapitola a to by se taky mohlo rozlisovat.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 11:32:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: databaze...
Díky za věcnou připomínku. Pokud jsem v článku použil slovo databáze, je tím myšlen onen soubor dat-údajů, které musel někdo pracně vyplnit.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 11:50:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - teoretic (@)
Titulek:
Může mi někdo vysvětlit pozici Jiřího Babači v této "kauze"? Jak je v ní zapojen (nemyslím postoj, ten je jasný - spíše to, co s tím má společného)? To mi zatím nějak nezapadá..

Díky.

t.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 12:14:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Jiří Babača je z titulu předsedy OVK členem CVK a má ke Zdeňku Strnadovi blízko. Je spolautorem návrhu statusu OVK a CVK, který byl Výkonným výborem ČHS pro věcné chyby a především rozpor se stanovami Svazu odmítnut a vrácen k odstranění nedostatků. Členové za CVK jmenovaní do pracovní komise, konkrétně Wolf, Babača a Strnad se od té doby odmítají sejít a na statusech pracovat s tím, že se s tímto výborem bavit nebudou a počkají na nový výbor po volbách, kde doufají získat rozhodující vliv. Viz prohlášení V. Wolfa na webu Skalní oblasti, které již bylo mezitím odstraněno, ale je dostupné v tomto článku. Dále byl donedávna, dokud jsem ještě měl povolem vstup na Stalní oblasti, jedním ze třech lidí - Wolf-Babača,Strnad, kteří měli oprávnění moderovat diskusi, která ostatně také stojí za přečtení. Zejména pak dialog Rosol-Strnad, kde se povaha také dobře projevuje.
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 12:11:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pavelk (@)
Titulek:
Mám z toho pocit, že je to další potvrzení známé pravdy, že pokud chceš, aby ti něco nevyšlo, nech si to udělat od kamaráda. Zná to asi spousta lidí, co si někdy nechali od kamaráda stavitele výhodně nakreslit projekt a rok na něj marně čekaj, nebo si nechali od kamaráda truhláře výhodně udělat kuchyň a rok už doma přihoblovávaj dvířka, aby šly dovřít.
Nelepší je buď udělat si to sám, nebo se spolehnout na starej dobrej byznys a zaplatit si to.
Doufám, že si z toho horosvaz vezme ponaučení a příště se u věcí, který nezvládne sám na všechny kamarády a rádobykamarády vykašle.
Radši si na členských příspěvkách trochu připlatím, než abych pak sledoval, jak si nějaký spolek ublížených holek léčí svý mindráky na tom, co si svaz nedoved ošéfovat
0 0

Komentář ze dne: 09.10.2008 17:06:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alena (alena@)
Titulek: Re:
Bohužel, to je pravda. Velké poučení pro příště, i když doufám, že už nikdy takové příště nenastane.
Alena Čepelková, ta, co onu smlouvu za svaz podepsala, aniž by ji nechala zkontrolovat právníkem.
0 0

Komentář ze dne: 10.10.2008 16:19:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - weendy (hirsalova.rpk@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
Aleno, stalo se a omluvila jsi se.Tím by to mělo skončit.Jinak se do toho zaplete politika a bude to zas o něčem jném.A vznikne guláš.
Jde o život?Ne.Omluva se přijímá.
0 0

Komentář ze dne: 02.01.2009 01:26:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Stinovlas (stinovlas@stinovlas.com)
Titulek: technicke neshody
clanek jsem necetl cely, protoze me, uprimne receno, zas az tak moc nezajima. precetl jsem si to az do odstavce, kde se pise "IP adresa, která se ukládá do logů, je adresa počítače zprostředkujícího kontakt s venkovním světem, poskytovatele, přes kterého je dotyčný počítač připojen, což v některých případech mohou být i stovky a tisíce počítačů.". to neni pravda. autor tohoto clanku zjevne nema poneti o existenci verejne IP adresy a ma zkusenosti jen s bezne pridelovanou IP adresou ceskymi providery (ISP, poskytovateli pripojeni k Internetu) a tou je adresa sdilena, kde samozrejme plati to, co jsem vyse citoval, nicmene pri pouziti verejne IP adresy se vetsinou jedna o jeden pocitac, pripadne o firmu nebo domacnost, kde pocitacu muze byt vice, subjekt je ale jasny. dale bych rad upozornil, ze ISP jsou povinni logovat cinnost na routerech, tudiz neni problem najit vnitrni IP, ktera pristupovala na tento web v danem case a ISP by mel rict, ci je.
0 0

Komentář ze dne: 02.01.2009 10:34:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: technicke neshody
Vážený čtenáři,
máte sice pravdu, že ISP jsou povinni logovat činnost na routerech a že tím pádem lze najít podle vnitřní IP adresy konkrétní počítač. Jenže to je jen část pravdy. Další část je, že se routery používají i uvnitř organizací a domácností a běžně je možné aby na jednu IP adresu například od UPC bylo napojeno více počítačů místní sítě. Tyto přístupy již logované nejsou. Takovéto routery pro lokální použití vyrábí například firma Cisco.
Faktem ale je, že provozovatel systému Skalní oblasti před zveřejněním svých nepravdivých obvinění o tuto informaci providera nepožádal, nepožádal o ni ani nikdo jiný. V tomto konkrétním případě je na vnější IP adresu připojeno několik desítek počítačů několika firem, které mají společné pouze to, že používají společnou síť a společné připojení k internetu. Routování přitom není pokud vím logováno. Takže obecně není pravda vaše tvrzení, že by veřejná - vnější IP adresa jednoznačně identifikovala konkrétní počítač nebo subjekt. Jasný je pouze subjekt poskytovatele a bez dalšího zjišťování nelze někoho obvinit na základě vnejší IP adresy, jak se to stalo v tomto případě. Kromě toho, pokud byste četl dále, zjistil byste, že podstatou obvinění je použití offline browseru, které je však zcela legální. Je to jakoby vás někdo obvinil, že jste otevřel dveře :-).
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2012 15:32:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Záloha skalních oblastí
Dodatek: Poté co skončilo moje volební období ve VV ČHS jsem celou lokální kopii Skalních oblastí předal na DVD na sekretariát ČHS a ze svého disku jsem ji smazal. Poté, co i nově zvolený Výkonný výbor pochopil situaci, došlo po složitých jednáních k úpravě smlouvy se Zdeňkem Strnadem tak, že se nevýhodné postavení ČHS poněkud zlepšilo, takže to celé snad nakonec vedlo pro Český horolezecký svaz alespoň částečně pozitivním směrem.
0 0

Komentář ze dne: 01.01.2017 19:30:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Záloha skalních oblastí
No a jak to bylo dál? pár odkazů na oficiální články:
PROBLÉM SEKCE SKALNÍ OBLASTI - AKTUALIZACE 21.11. A 25.11. 2008
Další vývoj nastal v roce 2014:
ZÁPIS Z JEDNÁNÍ VÝKONNÉHO VÝBORU ČHS, kde je jedním z bodů ukončení spolupráce s firmou NETSYSTEM a.s..
UKONČENÍ SPOLUPRÁCE S WEBEM SKALNÍ OBLASTITohle je pokus o korektní a slušné rozloučení. Netsystem si nechává všechna dosavadní data a jeho Skalní oblasti se stávají konkurenčním webem.
Shrnující dokument celé historie ne stránkách ČHS

0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (635 hl.)
 
Levou a listuju pravou (203 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (205 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1043