Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Světový pohár v ledu v Saas Fee
ze dne 25.01.2009, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 23.01.2009 11:33:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: nádhera
Lůca předvedla supr výkon. Myslim, že to stačilo.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 11:34:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sysel (@)
Titulek: Re: nádhera
Kvalifikovala se jako třetí
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 12:00:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: nádhera
Tak v Daone kvalifikace sedmá, celkově třetí. Saas Fee kvalifikace třetí, celkově?.... Jen to nezkazit!
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 11:36:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Supépér
Ta série rychloparagánů na konci byla úchvatná.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:05:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - míra (@)
Titulek: videa
díky parádní informace. Jen ty videa Leška a Šampona nejak nejsou pod tema odkazama.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:38:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: videa
Díky za upozornění, podstrčil jsem je Houbovi do CAO News :-) Už tam jsou správně.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:36:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Kvalifikace
Pochvala Lucce za pekne zalezeni v kvalifikaci :-) da se rict ze za tohle uz by si finale mohla zaslouzit :-) a i neco v nem navic (ne jako predlonske zlato v Bratislave :-) )
U Kvaka je jasne videt nevylezenost z realnych cest venku, velka sila a vytrvalost ji nezvladaji nahradit.
Sampon prijemne prekvapil, po uvodu kdy se malem vysypal hned pod prvnim expreskou se pekne srovnal a vypadalo to dobre, bohuzel zase nevylezenost a zejmena slaba maximalka ve fixu stala spoustu sil pro prechod do kvadru.
Joza jsem bohuzel nestihnul tak se mrknu na zaznam a ten ted jeste nejede.
Duri Svingal super na max, skoda vytluceneho mista na konci tretiho ledu, to stalo aspon 30 vterin, ale snad to na semi vyjde.
Jinak me hodnoceni berte s rezervou ja si jen tak rypam a jinak delam jen do vcel...
Postupujicim budeme zitro drztet vse co pujde :-)
Radek
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 19:12:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Kvalifikace
Díky za postřehy Zobane. Je vidět, že se vyznáš.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 10:02:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Kvalifikace
Se Zobanem se dá naprosto souhlasit, jediného jsem neviděl Dura.
Jožo lezl jistě a klidně až na konec ledového trámu, času měl také dost, tam následoval pád, který mě celkem překvapil, protože na to vůbec nevypadal a krok do chytu z konce trámu by při jeho délce neměl být problém. Těžko říci na dálku, zda-li mu najednou došlo, či udělal chybu při čtyřkách a špatně se poskládal. Faktem je, že na konci trámu měli mnozí problémy a svědčí o tom i Jožovo umístění. Bylo to místo, kde se závodník dokázal vyautovat odšlápnutím do pověšených reklam, či někteří se z nedostatku max.síly snažili zasekávat do konce trámu tak, až jej dost poškodili a dalším to pak poněkud ztížili.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 13:33:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Kvalifikace
Kdyby Ondrej Sekora znal Zobana a Vlka, nikdy by svym postavickam nedal jmena Brouk Pytlik a Ferda Mravenec. Oba jsou ve svych komantarich mimo misu.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 14:01:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
To víš, na Lůce je vidět, že je vylezená z těch cest venku, kde mlátí cepínama do šutru co to dá. Ne jako ostatní.....:-) Čím sou vedle? pouč nás?
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 15:29:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
Libore, díky za tvůj humornej a absolutně trefnej komentář, opravdu dobře jsem se zasmál.:-D Když jsem viděl výsledky Lucky, taky jsem si pomyslel to samé, co ty. Myslím tím, že jsou oba kluci mimo mísu. To s tím broukem Pytlíkem a Ferdou mravencem mě ale nenapadlo. Dávám ti bodík.:-)
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 21:58:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
No Kubo bohuzel mimo misu, jsou ohledne casti komentare venovane Lucce, vsichni mimo Lucku a mne, protoze komentar odkazuje na nas rozhovor po predlonskem zenskem finale v Bratislave :-)
Jinak jakakoliv finalova ucast je velky uspech a myslim ze pokud se skutecne vezme z videi pouceni je to pro vsechny zucastnene jedinecna moznost jak svuj lezecky um dale zlepsit.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 00:38:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Co jste si řekli s Luckou v Bratislavě, to opravdu netuším.:-) Pokud si měl třeba na mysli, že jí to s cepíny v Bratislavě moc nešlo, tak tomu věřím.:-) Měla je tam nejspíš podruhé v ruce, protože poprvé držela cepíny na závodech v Holešovicích a dala si tam pořádně cepínem do zubů. :-( Já narážel spíš na to, jak ty a Vlk pořád zdůrazňujete, jak je pro přípravu na závody nejdůležitější, co nejvíc lézt venku. No a Lucka má venku nalezeno zatím celkem prd, a přesto se letos dokázala zařadit na závodech mezi světovou špičku. Pravděpodobně jsou závody něco jiného, než lezení venku. Z toho důvodu si myslím, že ty a Vlk jste mimo mísu. A kromě toho si myslím, že obadva kritizujete až příliš. Kritika je dobrá věc, ale pokud je konstruktivní, jinak je spíše silně demotivující, a to zvláště pro nováčky. Zkušení borci a vlci by měli předávat své znalosti dál, a ne si je nechávat pro sebe a pak jen kritizovat a kritizovat, nemyslíš?
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 10:03:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Kubo jestli sis dobře všiml, tak hovořím o mužské části, ono by bylo celkem jedno kde trénuješ, ale musíš mít k tomu podmínky, ty Kvak v Brně nemá(přitom už před třemi lety jsme mu k tomu řekli své a měl možnost to dělat jinak) a vzhledm k tomu, že vím jak tohle trénuje, tak s tím přístupem nemá ve svěťáku šanci prorazit, to bylo vidět na těch kamenných chytech víc než dost. Nic ti nedá víc, než když se naučíš jisté pohyby po nejistých kamenných chytech a těch ti poskytne skála víc než dost. Jestli jsi sledoval finále, tak jsi určitě viděl jak precizně ti hoši dávali zbraně a teprve ve chvíli , kdy jim začalo hodně docházet, tak začli dělat chyby a většinou to končilo chybně založeným cepínem ( jako Samuel do spoďáku) a následoval pád. Takže rád budu dál takto jak jsem mimo mísu:-). Jinak nevím kde jsi přišel k tomu, že nechceme to co víme předávat dál, pokud vím tak Lukáš jezdí pořád se Zobčou a je z našich závodníků nejlepší( Blava to jednoznačně ukázala) a já taky nemám problém vzít mladého s sebou, půčit mu klidně věci (zrovna minulý víkend) a ukázat jak na to, pak už je to jen o jeho hlavě. PS: A nekritizoval bych tolik, pokud by to pro naše borce nebyl placený výlet, to jediné mi na tom vadí. Nemusí zalézt a dostanou finanční prostředky. Toto v obtížnosti, bouldrech, rychlosti neexistuje(tam musíš být do určitého místa). Nemám prostě rád upřednostňování jedněch sportovců vůči druhým v rámci jedné organizace.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 08:23:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Jen pro informaci, Lucka zatim drytool venku moc neleze a je to skoda, protoze by to mohlo k jistote dost pomoct. Nicmene dobre nejiste kamene chyty ma namontovane na stene v Holesovicich a to ze po nich leze a je oproti lezeckemu projevu v lonskem roce znat.
radek
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 17:32:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
Víš Libore, klidně budu Brouk Pytlík či Ferda Mravenec, ale co se týče našich chlapců, tak nejsem komentářema mimo již nějakých pár let, protože za a) tohle lezu a vím kdo to u nás leze a za b) mám dvě oči a nejsem si zvyklý něco pořád nalhávat jako jiní a plácat se s někým po zádech za nic. Uvidíme jestli vydají celkové výsledky ze Saas, ale umístění někde ve čtvrté, páté či šesté desítce považuji za propadák. Neustále píšete, že Kvak je malý, ale Simon není o nic větší a jak leze. Luka byl v roce 2006 dost výkonostně za Kvakem a kde je dnes on a kde Kvak? Není to tedy o něčem jiném? Je, jestli si někdo myslí, že dokáže na závody natrénovat doma na pár dřevěných chytech, tak je na omylu a když to za tři roky nepochopil tak se nedá nic dělat. A kdo se díval na přímý přenos musel vidět, jak po kamenných chytech lezou ti co umí a jak ti naši, ta nejistota z nich přímo čišela. Pak si porovnejte výsledky našich chlapů za předloňský, loňský a letošní ročník a krásně zjistíte jakou mají sestupnou tendenci a tomu říkáte úspěch, vy možná ano, já tomu říkám totální propadák. Jediné, co to může trochu vylepšit, když bude slabší účast ve Slovinsku a Rumunsku, tak to bude opticky vypadat lépe, ale reálně to bude pořád bída. PS: Jinak na rozdíl od tebe, a to jsi mladší než já, pořád v drytoolingu závodím a lezu a s těma lidma se občas potkávám i na skalách, takže třeba i díky tomu, vím jak správně držet zbraně a jak je zatěžovat, aby se ti nekvedlaly a zbytečně ses nevytřepal z kamených chytů i když zrovna dnes se mi to z jednoho mizerného hezky povedlo:-)).
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 21:22:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Anžto má teď Libor jiné starosti, reaguji v jeho zastoupení. V SMSce, kterou mi poslal vysvětluje, že mimo místu byl komentář o Leškovi, kterému nateklo a došly mu síly, proto spadl. Konec konců, když se podíváš na záznam (ke stažení v sekci video), je to tam celkem jasně vidět.

Pokud se týká Kvaka, byl na kamenech hodně nejistý a Šampón se výrazně zlepšil, s tím asi všichni souhlasí.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 23:23:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Já to sledoval pouze on-line, a když se podíváš, co jsem napsal, tak že buď mu došlo a nebo chyba ve čtyřkách, protože na svoji délku měl ty zbraně hodně u sebe a to se pak snadno zamotáš a hned ti dojde. Narozdíl od Libora jsem to měl v horším rozlišení a jak sám víš detail moc nevidíš, že? Jako třeba, že dal Herbert top, když mu nějaký ten metřík chyběl. Jinak umístění našich v šesté desítce je oproti loňskému 27.místu Jirky poněkud horší.
A propó, Šampon se nijak výrazně nezlepšil od doby, co co jsem ho viděl na prvním závodě v Praze, předvedl přesně to, na co má a nic víc a konec šesté desítky ze sedmdesáti nelze považovat za moc dobrý výsledek. Osobně jsem si jejich kvalifikačku při sledování rozdělil na čtyři části, špička, průměr, podrůměr a slabí, Kvak to s odřenýma dotáhl do podprůměru a Šampon zůstal v té poslední kategorii. Tam prostě dobrý závodník nemůže skončit. A ještě jedna drobná poznámka, Patrik dojel na to, že mu chyběla maximálka a nebyl ty zvedy schopen pořádně dofixovat a tak šel občas ty kroky na náhodu:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 00:08:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
S těma topama to bylo zamotaný, uznávám. Z online přenosu se nedozvíš, kde ten top vlastně je. Ženský měly top právě na tom příčném kvádru v převislé desce. Tak jsem průběžně zjišťoval, že top je ještě výš a ještě výš a průběžně to v textu opravoval. To asi každej pochopí ale šťoura si samozřejmě nenechá ujít příležitost k rejpnutí, protože by špatně usínal, kdyby si alespoň jednou denně do někoho nezaryl.

Celkové umístění našich kluků je proti loňsku horší, ale to tak nějak zapadá do celkového trendu našich závodníků s výjimkou Tomáše a Adama. Silva Rajfová si pohoršila a s ní i Martin Stráník, i Libor Hroza i ledolezci, resp. Kvak si drží svou obvyklou úroveň. No Lucka se naopak velmi zlepšila

Šampón se výrazně zlepšil proti Val Daone. Je na něm, jestli tuhle zkušenost z SP využije a bude na sobě bude makat.

Patrikovi napíšeme ať se k vám přijde do Brna poradit :-)


0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 09:46:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Já vím Petře, že je to strašně těžké a oceňuji, že ses do toho komentáře vůbec pustil. To bylo jen takové malé popíchnutí, že ani já z té obrazovky nevidím všechny detaily, jako když bych to viděl, jak se říká, in natura.:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 09:58:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Míra M. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Tak co tam pak teda dělaj ty, co jsou ještě za našima? Z toho co tu píšeš mi vyplývá,že by na svěťák mělo jezdit prvních 15 borců a ty zbylí by se na to měli vykvajznout. Taková je prostě úroveň svěťáku a pokud se kluci zařaděj někam do toho celýho pole, tak tam podle mě mají co dělat.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 10:13:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Jedou tam za svoje protoze je to bavi :-) tak jak bychom jeli ja s Lukinem kdybychom meli cas :-)
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 14:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Zobane kecáš! Lukáš dostal nabídku ať jede s náma za super cenu. Nejprve říkal že pojede a pak mi napsal sms,:Čau libore....potřebuji lézt a ne závodit. Ale díky za nabídku. Tak to nebylo o nedostatku času. Můj názor je ten ,že jste mu to rozmluvili.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 16:04:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Libore, rozumni lide se zasadne rozhoduji sami a nikoli podle sveho okoli a predevsim nazoru okoli.
Nicmene doplnim, jestli ze je nekdo v maturitnim rocniku, pak muze nastat situace, ze si nemuze dovolit odjet na tyden v dobe uzavirani klasifikace.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 17:56:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - libor hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
....napsal,: potřebuji lézt a né závodit. Nic tam o maturitě nebylo. Mám tu sms pořád uloženou. Omylem jsem si tě vymazal z mobilu jinak bych ti ji přeposlal.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 18:21:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
+420603810600 :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 18:26:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Nechci vám kecat do vaší plodné debaty, ale tento víkend lezení vzdal, protože se raději bude učit, byl jen včera potrénovat na tři hoďky a dnes nic. Tak nevím, ale zdá se mi, že pro někoho je důležitější škola než záliba, která ho nebude živit. A na zbraně jsme domluveni spolu zase až na čtvrtek:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 20:44:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Zobane napiš aspoň že jsi tu sms dostal, takhle vypadám že jsem ti ji nepřeposlal a kecám já.
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2009 08:33:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Dostal a presne ji rozumim, nicmene chapu ze ty jsi si ji mohl vylozit jinak. Ostatne vzhledem k tematu to povazuju off topic, takze gratulace Lucce a Durimu.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 20:50:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Gratulace
Lucko, moc ti gratuluji k tak skvělé kvalifikaci!!! Přeji krásný postup do finále a ve finále opět medaili!!! :-)
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:40:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Nádhera
Luci, gratuluji k úžasnému postupu do finále. A věřím, že ve finále získaš jeden z krásných kovů.:-) Máš na to!
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:40:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Nádhera
Luci, gratuluji k úžasnému postupu do finále. A věřím, že ve finále získaš jeden z krásných kovů.:-) Máš na to!
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:55:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Postup do finále - oprava
Barbara Zwerger nedala top, skončila stejně jako Stephanie Maureau. Jako třetí postupuje Angelika Rainer.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 12:35:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Postup do finále - oprava
Díky Kubo, opraveno. Samozřejmě jsem myslel Angeliku, ale napsal Barbaru :-) Automatický ručičky.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (172 hl.)
 
Levou a listuju pravou (110 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (105 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 387