Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Ondra proti Sharmovi
ze dne 16.07.2009, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 13.07.2009 21:06:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Libor 3. místo
Gratuluji k bronzovému umístění. Podle časů mohlo bejt sice stříbro, ale i bronz je víc než dobrej.:-)
0 0

Komentář ze dne: 13.07.2009 22:09:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Libor 3. místo
Ono se nejde bohužel podle časů, ale podle vyřazování. V Ženských dokonce Alexejeva v semifinále spadla, ale potom v malém finále porazila Stěnkovuju a je třetí
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 13:07:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - LIbor Hroza (info@stenaholesovice.cz)
Titulek: Opět podraz
Lucka ,ač se podílela na úspěchu české republiky,podle šéfky sportovní komise nebude mít proplaceny ani náklady na ubytování.
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 14:04:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Opět podraz
Myslím, že pořád platí: "Na hrubý pytel, hrubá záplata". V tomhle případě ale více platí: "Na extrémně hrubý pytel, extrémně hrubá záplata". Libore pamatuj, že na úplně každej pytel, existuje záplata. Najdi si právníka. Musíš vyhrát.
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 15:43:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Simona Rajfová naprosto mimo mísu
O tom, že je Rajfová mimo mísu i v jiných věcech, svědčí i její nesmyslný výplod ohledně zdůvodnění rozdílných podmínek nominačních limitů pro jednotlivé disciplíny, ve kterém Rajfová v příloze č. 2 k zápisu z jednání VV č. 5 píše:
"...je jasné, že podmínku určité pravděpodobnosti umístění na MS do osmého místa jsou schopni splnit pouze Tomáš a Adam."

Jak nyní všichni víme, tak výsledky z MS ukázaly něco jiného. Tomáš skončil 18., takže pravděpodobnost dle Rajfové nevyšla, no a Libor obsadil 6. a 8. místo, čímž vyvrátil nesmyslnost slov Rajfové a to dokonce hned dvakrát.
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 16:26:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: nerovný přístup
Máme tady momentálně jednu závodnici, která chce závodit a má odpovídající výkonnost.

Jak se k ní chová ČHS prostřednictvím komise sportovního lezení?
=====
Ubezpečuji Tě, že pokud by Lucie předvedla opravdu mimořádný výkon, tak se komise sejde a samozřejmě takový počin bude řešit. Buď prosím tak laskav a přestaň mě osočovat z neustálého ubližování Lucii.Škodí to určitě více jí než mně. Gratuluji k výsledkům Liborovi a Adamovi - 5. místo v této konkurenci je skvělý výsledek. Simona Rajfová
===========

a jak se choval k její předchůdkyni? Cituji Pavla Rajfa, jako jeden z více příkladů:
=========
Re: Jaká je pravda? 22:53:22 06.06.2009
Tato informace , že se letenka kupovala v předstihu a už se nedala vrátit je lživá . Od samého začátku jsme komisi lezení mládeže řekli , že pokud bude mít ke startu Silvie nějaké podmínky , Silvie nepojede . Komise s tím souhlasila a letenku zakoupili . Samozřejmě se pravděpodobně ze závisti proti jejímu startu bez splnění nominačních kritérií ozvali kritici . Komise tedy chtěla dodatečně po Silvii podmínku umístění na MS . To jsme odmítli, řekli že Silvie nepojede a doporučili komisi odhlášení letenky .Na to komise start Silvie na MS za našich podmínek potvrdila . Nutno zdůraznit , že jsme start Silvie nevynucovali . Vzhleden k jejímu plnému závodnímu programu to byly závody navíc a jak se později ukázalo bohužel ji zkomplikovaly konec sezóny , protože se jí přihodil úraz kolene . Není pravda , že se letenka nedá vrátit . Kdo trochu cestuje to musí vědět . Stojí to samozřejmě nějaké peníze .
Pavel rajf
===========
Něco tady není v pořádku.
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 21:02:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jirka (@)
Titulek: Koncept repre
Já nějak nechápu celý ten koncept skalní potažmo sportovní repre a nominace do ní, u kterého všechny problémy dle mého názoru začínají. Jaktože jsou tam lidi, co nejezdí na závody (např. R. Štefánek kdysi uvedl, že není závodní typ lezce)? Jaktože jsou tam lidi, co sami říkají že tam být nechtějí (Martin Spilka to sám uvedl v komentářích na lezec.cz)? Jaktože jsou tam lidi, co nemají, řekněme, dlouhodobě výkonost a z tohoto důvodu se (mezinárodních) závodů neúčastní (H. Lipenská, M.Straník, Reifová atd.) nebo nemají zájem účastnit? A naopak: Jaktože tam nejsou lidi jako Lucka, kterou svým přístupem k lezení lze považovat za jednoho z mála profesionálů u nás v oblasti sportovního lezení...?

Pokud jsou v repre lidi, kteří nemají zájem o závody, jež se staly nedílnou součástí sportovního lezení, tak je něco špatně? (Existuje snad ještě jiný sport, kde je to tak?) A pokud tam nejsou lidi, kteří jsou na tom výkonostně lépe (či stejně a mají větší motivaci k závodění) musí zákonitě docházet k problémům. Ty se teď mj projevují např. prostřednictvím problémů s financováním účasti na závodech.

Všech výše uvedených lezců si nesmírně vážím. Kritizuji pouze koncept (nominace do) repre jako prvotní zdroj problémů- proč třeba nejsou dva kvalifikační závody pro nominaci do repre na příští rok? Definování dalších pravidel pro činnosti repre včetně hrazení nákladů je už pak následným, logickým krokem.

Všem účastníkům svěťáku blahopřeji.
0 0

Komentář ze dne: 14.07.2009 23:52:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Koncept repre
Ono je to s těmi reprezentacemi trošku jinak. (Horo) lezecké disciplíny jsou v ČHS pokryty odbornými komisemi: komise alpinismu, (nezávodního) skalního lezení, komise závodního lezení dospělých (překližka - obtížnost a rychlost a bouldering), komise závodního lezení mládeže (překližka - obtížnost a rychlost a bouldering), závodní skialpinismus a tradiční skialpinismus.
Každá tahle komise má svou reprezentaci a svá nominační kritéria, která díky odlišným podmínkám jednotlivých disciplín nemohou být stejná. Také mají tyhle komise na svou činnost různé množství peněz podle toho, jak se podaří komisařovi zargumentovat požadované výdaje před Výkonným výborem. Pro ne zcela zasvěcenou veřejnost může být matoucí, že se některá jména vyskytují ve více reprezentačních družstvech. Například Adam Ondra je v repre alpinismu, skalního lezení, závodění dospělých a závodění mládeže a ve všech oprávněně. Jen souběh mezi mládeží a dospělými závodníky by se měl do budoucna vyloučit a mládežník startující mezi dospělými by měl své místo a k němu příslušející peníze nechat dalším.

V tomhle případě jde o reprezentaci komise závodního lezení dospělých a její problémy. S touhle komisí jsou problémy už dlouhodobě a na jejich pokračování a eskalaci si VV zadělal nejprve nedostatečně konzultovaným jmenováním Jindry Pražáka, který sice funkci vzal, ale neměl na ni čas a dorazil to jmenováním člena jednoho ze znepřátelených klanů za komisaře místo náhle odešlého Jindry. Je asi jedno, kdo ze čtyřlístku by v této funkci byl, nejspíš by to fungovalo pořád stejně.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (172 hl.)
 
Levou a listuju pravou (109 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (105 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 386