Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Přílepská skála a zákaz lezení? Ne!
ze dne 20.10.2011, autor článku: Veronika Dušánková

Komentář ze dne: 18.07.2011 16:50:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - J.Hušek (@)
Titulek: Právní okénko
Přílepskou skálu neznám, takže jen obecně na základě otevřených zdrojů. Návštěvní řád pro přírodní památku formou obecně závazného předpisu vydat nelze. Otištěný dokument je tedy třeba vnímat pouze jako informativní, tedy nezávazný, navíc o korektnosti uvedených informací lze s úspěchem pochybovat (ačkoli pod tím je podepsaný i KÚ, předpokládám, že jde o lidovou tvořivost obce?). Podrobnosti u bodu, který se týká lezení, neumím ověřit (viz dále), ale zcela určitě nevyplývají ze zřizovacího dokumentu. V nařízení je pouze konstatováno, že horolezectví je vázáno na souhlas orgánu ochrany přírody. Ačkoli to vypadá stejně, není to v pravém slova smyslu zákaz, v podstatě je to legitimace k tomu, aby se ochrana přírody dohodla s horolezci a stanovila jim podmínky (ano, v krajním případě se i mohou nedohodnout nebo horolezci ani o souhlas nepožádají a pak je opravdu lezení ilegální). Případný nesouhlas (nebo tvrdé podmínky) by měl být věrohodně odůvodněn - tak, aby rozhodování OP bylo porovnatelné s ostatními podobnými rozhodnutími (jakkoli si nehrajeme na precedenty, přece jen oprávněně očekáváme, že režim v přírodní památce ve Středočeském kraji nebude tvrdší než v národní přírodní rezervaci v kraji Hradeckém). S odvoláním na ty podrobnosti v "návštěvním řádu" si dovoluju předpokládat, že příslušný souhlas (po zániku okresního úřadu je místně příslušný úřad krajský) může existovat a jakési podmínky definovat. Tenhle dokument musí být k dispozici na krajském úřadu, měl by být k mání i v kanceláři ČHS (tedy pokud ČHS byl žadatelem, což být nemusel). A pokud jde o plán péče, ten může z odborného hlediska popsat vliv lezení na předmět ochrany PP a navrhnout řešení, ale v žádném případě nenahrazuje souhlas (nebo nesouhlas), který se vydává rozhodnutím v režimu správního řádu.
0 0

Komentář ze dne: 19.07.2011 03:07:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - murgosak (do vcerejska) (@)
Titulek: Re: Právní okénko
Teda ten zrizovak, to je unikatni pravni paskvil. Nejvic se mi libi, jak je tam naspano, co vsechno se nesmi a je to zpatlano z vice zakonu. Uz tam jenom chybi, ze v nejblizsi samce se nesmi krast cokoska ani cerveza a ze na louce pod prirodni pamatkou je mozno obcovat pouze s osobou starsi 15 let. To by si meli pravnici na MZP vytisknout a autory tohoto paskvilu pozvat na prezkouseni. Mozna si taky napisu navstevni rad pro svuj bejvak, aby mi navstevnici neplivali do kouta. Fakt prima pocteni.
Ale vazne - opravdu hruza. Tam bych se klidne nechal pani starostkou chytit pri lezeni a potom bych se s veselou utkal s obci ve spravnim rizeni. Pokud na odvolacim organu sedi nejaky pravnik (a nema Plzen), tak bych si klidne nechal naparit i pokutu, aby to pani starostce vysvetlil, ze smazeni rizku a fusovani do zakonu jsou ruzne cinnosti, pro ruzne osoby.
0 0

Komentář ze dne: 19.07.2011 10:06:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JH (@)
Titulek: Re: Re: Právní okénko
Pravda, to hejno bližších ochranných podmínek vtírá myšlenku, že v území neměla být vyhlášena přírodní památka, ale spíš národní park :-). Zvláště pikantní je písmeno l), bližší ochranná podmínka, která neříká nic jiného, než že se musejí dodržovat bližší ochranné podmínky (kromě toho je to citace ze základních ochranných podmínek přírodních rezervací... To jsem z toho jelen :-).
0 0

Komentář ze dne: 20.07.2011 08:49:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - B. Valentová, tajemnice ČHS (info@horosvaz.cz)
Titulek: Re: Právní okénko
Děkuji Jirkovi Huškovi za vyčerpávající výklad. Souhlas krajského úřadu, který je pro provozování horolezectví nutný, ČHS nemá. Pokud nebyl souhlas vydán jinému subjektu, není lezení povoleno. Situaci budeme ihned řešit.
1 0

Komentář ze dne: 19.07.2011 07:45:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Z.Strnad (Zstrnad@netsystemas.com)
Titulek:
Velmi by mě zajímal názor paní Valentove, tajemnice CHS, největší odbornice na OP.
0 0

Komentář ze dne: 20.07.2011 11:46:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - lezec (@)
Titulek: Re:
Mně jako čtenáře tohoto příběhu by zajímalo: 1. Kdy byl vydán ten návštěvní řád? 2. Jak jsou koordinovány informace na webu Skalní oblasti a informace sekretariátu ČHS o vydaných povoleních / podaných žádostech? Nic ve zlém, ale takováhle dezinformace je škoda....
0 0

Komentář ze dne: 20.07.2011 15:07:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
Jako turistu by me zajimalo, zda vubec muzu bez predchoziho souhlasu KU uzemi navstrivit, protoze to je zrekme cinnost, kterou mohu nazvat rekreaci (a to mohu podle blizsich ochrannych podminek delat v uzemi jen s predchozim sohlasem) a zda si tam mohu vybalit svacinu, protoze i navazeni krmiva je vazano na souhlas. Asi bychom meli KU zavalit zadostmi o vydani techo povoleni
0 0

Komentář ze dne: 20.07.2011 17:30:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Já bych se napřed zkusil normálně dohodnout, což ČHS jak bylo signalizováno klávesnicí tajemnice Boženy Valentové zajisté brzy učiní.
0 0

Komentář ze dne: 20.10.2011 17:05:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - r0bin (@)
Titulek:
Diky! http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&type=1&article =1522&title=povoleni-lezeni-na-prilepske-skale
1 1

Komentář ze dne: 21.10.2011 09:52:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Verča D. (@)
Titulek: Přílepská
PARÁDA !!!
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
23.01.2020 - 25.01.2020
SP v ledolezeníSAAS-FEE, SWITZERLAND

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa