Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Závod Světového poháru v Brianconu
ze dne 26.07.2012, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 30.07.2012 18:14:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor rebel Hroza (@)
Titulek: Nenechat se odradit.
Myslím , že je důležité nenechat se odradit! Nějaké keci, že na to nemají, nehrají roli. Někdo tu vlast reprezentovat přece musí! A když si ke všemu ještě na tyhle výlety sami přidělují peníze z Čhs...není co řešit. Jednou to musí vyjít. Držím palce!
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 00:01:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Nenechat se odradit.
Otázka je, jaké je řešení. U děvčat je Tereza asi nejlepší z našich, ochotných závodit. Je úřadující mistryně republiky, tak koho jiného tam poslat? Lucka je po operaci, takže mimo.

U chlapů - Adam se baví na skalách, Martin Stráník je úspěšně zamilovaný a závody mu asi neschází, a když, tak jezdí na boulder. A ti ostatní, co lezou obtížnost na tom jsou nejspíš podobně, jako Tomáš Binter ml.

Je lepší, aby na ty závody raději nejezdil nikdo? Nebo je lepší aby tam někdo jezdil až když je šance na slušný výsledek? Jak se to pozná, když tam nebude nikdo jezdit? Podle domácích závodů těžko, u nás nikdo nepostaví cesty jako na svěťáku.
Jak bys to řešil?
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 09:04:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: A co změna pravidel?
Nejsem sice Libor Hroza, na kterého jsi vznesl ten dotaz, ale jeden návrh si dovolím. Když svaz hradí zpětně náklady na cestu a ubytování 20.000 / 40.000,- těm, co tam jeli na vlastní náklady a dobře se umístili, co kdyby ti, kdo to měli placené a umístí se špatně, museli část nákladů vracet? Jako například když budou na místech 15 - 20, vrátí 25 % nákladů, když 21 - 40, vrátí 50 % a když budou horší, než 40, museli by si uhradit vše? Nebylo by to fér?
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 09:58:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: A co změna pravidel?
Pravidla určuje vedoucí komise závodního lezení na základě toho, co mu poskytne VV v rozpočtu, Ta čísla, co uvádíš se mi na první pohled nezdají reálná, na jednu akci by to bylo počítám tak desetkrát méně.
Obecně je otázka jak se stavět k závodnímu lezení. Vzhledem k tomu, že perspektivně směřuje ne Olympijské hry, a že dotace ze státního rozpočtu se poskytují podle různých kritérií a jedním s z nich je umístění na MS a ME, asi by nebylo dobré závodní lezení zrušit. Výsledky SP se do tohohle hodnocení nepočítají, podle toho co psal Honza Bloudek, takže pokud Adam Ondra pojede na MS a vyhraje ho, což bych mu přál, má to i ČHS v suchu bez ohledu na výsledky ostatních v SP.
Uspět na SP je těžké a vyžaduje to talent, píli, dřinu, peníze a zázemí. Snad kromě Ondry, Mrázka a možná mladého Libora příjmy od sponzorů a ČHS nikomu nepokryjí náklady se závoděním. Na Prize money nedosáhne každý. IFSC chce na OH a to znamená závodit na všech kontinentech. Jen letenka do USA nebo Asie je 15 až 20 000, k tomu ubytování, strava. těžko chtít špičkový výkon po závodníkovi, který spal ve žďáráku v příkopě. Když budeš závodníky hodně ořezávat, vykašlou se na to, protože každý si raději leze venku, než aby se stresoval v izolacích. Když je zase budeš podporovat příliš, mohou si dělat výlety, kde je jakási účast na závodě záminkou. Řešení tohohle problému je momentálně na Honzovi Zozulákovi, který má ve VV závodníky na starosti tak uvidíme, co se mu podaří.
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 10:29:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor rebel Hroza (@)
Titulek: Re: Re: A co změna pravidel?
Ti co vozí medaile, teď to jsou momentálně Libor, Lucka a Adam, by měli mít plně placené náklady na cestu a ubytování. Bez rozdílu jak se umístí. Když za rok nedovezou dobré výsledky příští rok nebudou mít takovou finanční podporu. Tak to teď má třeba Tereza Svobodová do Singapuru na MS juniorů. Svaz jí zaplatí něco přes 40 000Kč na tento závod, bez podmínky se umístit.Celkově má komise mládeže snad na tento závod zaplatit něco do tříset tisíc korun, v podstatě bez podmínky, že závodníci něco dovezou. Libor když letí na závody třeba do Číny a neumístí se, může i pár desítek tisíc zaplatit ze svého, protože to tak pan Binter, vedoucí kopmise nastavil. Vadí mi, ne, že mladí dostávají podporu, ale že spoustu peněz se vyhodí tím, že dostávají podporu ti co sice jezdit chtějí, ale nic nevozí. U mladáho Bintera už je to do očí bijící. Pochopím to jednou, dvakrát i čtyřikrát, ale teď už je to trapné. Ps. bavil jsem se teďv Daone s některými kouči z jiných zemí a ti celkem hodnotili, že česko je jednou ze zemí která do Singapuru posílá tak velkou skupinu, protože Singapur je velice drahou destinací. Ale když si to paní Dichtlová a pan Binter tak odhlasovali, proč ne.

Dle mého je lepší mít menší, ale kvalitnější repre, než se chlubit počtem a posledními místy0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 11:05:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: A co změna pravidel?
Pokud se ti ta čísla zdají přehnaná, tak cituji z webu ČHS:

Dodatek - ustanovení užšího výběru pro MSJ podle výsledků závodů EYC

Podle nominačních pravidel byl po závodech EYC v Edinburghu a Voironu ustanoven výběr závodníků pro (částěčně) hrazenou účast na MSJ 2012 v Singapuru takto:

Elite A: Jan Kříž (rychlost), Tereza Svobodová, Andrea Pavlincová, Eva Křížová (obtížnost)

Elite B: Jan Jeliga (obtížnost).

Dead line pro přihlášení na MSJ v Singapuru je 5.8.2012.

Nadále zůstává možnost pro všechny ostatní závodníky zúčastnit se závodu na vlastní náklady, podle nominačních pravidel bude zpětně tmto závodníkům proplacena část nákladů při dobrém umístění takto:

Umístění do 15. místa v obtížnosti na MSJ - zpětně bude proplacena letenka do výše cca 20 000,- (jako Elite B).
Umístění do 10. místa v obtížnosti na MSJ - zpětně bude proplacena letenka a ubytování do max. výše 40 000,- Kč (stejně jako Elite tým A)

15.7.2012

Marie Dichtlová

vedoucí komise soutěžního lezení mládeže

Když vezmu v potaz, co Tereza Svobodová předvedla na posledních závodech, nemohu se zbavit dojmu, že částka, která bude utracená za Singapur, by se dala utratit mnohem smysluplněji. Klidně i v závodním sportu. Pokud se Tereza umístí, rád se zde omluvím. Ale pokud bude vyhozeno mnoho desítek tisíc za čtyřicáté místo, tak si myslím, že rozdat ty peníze horooddílům na podporu účasti v různých lokálních i celorepublikových závodech by bylo mnohem mnohem užitečnější. Srovnejte roční náklady (stačí i jen doprava) jednoho HO na účast v jednom ročníku TC nebo ČP s náklady na naprosto bezvýznamný výlet do Singapuru. A ještě bych uvedl - závodníkům nezávidím. Ať jim to svaz proplatí, když se umístí. Ale aktuální situace je fakt divná. Může někdo udělat kvalifikovaný odhad, kolik tento výjezd naší repre bude celkově stát? Libore? Petře?
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 11:58:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
Když jsem psal o přehnaných číslech, měl jsem na mysli běžné závoedy SP v Evropě. Singapur je něco jiného, tam tvoří hlavní část nákladů letenka.
Ještě doplním, že na rozdíl od závodů dospělých, v juniorech Tereza šance má, letos měla jedno druhé místo. Čím to je, že v juniorech výsledky má, v dospělých ne, zatímco jiná juniorka Halene Janicot vyhrála závod dospělých, to je námět k přemýšlení pro trenéry.
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 12:15:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
Já si nemyslím, že je to námět pro trenéry. Očividně tu žádní nejsou nebo jsou neschopní. Měl by to být námět pro ČHS, který by se měl zamyslet nad tím, jak trenéry zabezpečit a vzdělat. Pokud bys přemýšlel, co ti myslím, zkus kamkoliv přijít s tím, že máš talentovaného juniorského lezce a zeptat se na trénink a trenéra. Kolik opravdových trenérů znáš? Pár lidí, co trénují, znám. Ale aby to byl opravdový klasický trenér se zázemím a vybavením, toho jsem se nedopátral. Ale možná, že jsem jen špatně hledal.
Takže z tohoto pohledu bych těch 300.000, co zmínil Libor výše, raději investoval do rozvoje a budoucnosti kvalitní lezecké základny, než to dal na akce typu SP, kde jsem bez šancí. Podle mne je lepší na rok dva z této scény zmizet a pak se vrátit na dobré pozice, než každý rok takto živořit.
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 14:25:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
1. Srovnejte si výsledky tohoto závodu podle ročníku narození (na stránkách IFSC to jde) - dostanete na výsledky trochu jiný pohled. :-)
2. Singapur je mistrovství světa mládežníků - nelze ho srovnat se závodem SP.
3. Trenéři tu skutečně chybí a ještě nějakou dobu chybět budou - tady má ČHS velký dluh. Kde jsou ale všichni ti absolventi tělovýchovných fakult s aprobací na lezení? není to tak trochu tím, že tady se spoustu let sportovní (závodní) lezení neuznává. Úspěchy Adama i Mrázka byly tak nějak náhodná souhra okolností bez přispění ČHS - ten se jen vezl na vlně úspěchů.
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 15:40:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
1. Jaký? Proč bych to dělal? Na výsledku to nic nemění. Poud takto budete manipulovat s daty, vždy si nějaké vyhovují hledisko najdete. A to je špatně. Pokud je ještě mladá na to, aby se umisťovala mezi staršími a zkušenějšími, ať tam nejezdí. Nebo za své. Považoval bych za normální nejdříve natrénovat, srovnat výkonnost a pak jet bojovat. Ale platit výlet někomu, kdo končí někde v druhé polovině, je opravdu nesmysl. Pokud bude peněz nadbytek, tak klidně. Ale on jich je nedostatek, tedy by to s nimi chtělo zacházet nějak efektivněji.

2. OK, budu Tereze i ostatním držet palce. Myslím to upřímně. Ale pokud jste si tak jisti úspěchy, proč individuální lezci si musí hradit vše a v případě úspěchu dostanou část proplacenou, a repre to má hrazené bez ohledu na výsledek? Existuje nějaká odpověď na to, co jsem psal výše ohledně povinnosti uhradit část nákladů podle umístění?

3. Nejsem si jist, zda je to úplně takto. Samozřejmě kus pravdu v tom je, ale problém vidím nejen v absenci trenérů, ale celkově v podmínkách. Nejde jen o trenéry, ale celkově poradenství, konzultace, přenos zkušeností ...
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 15:43:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rebel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
1. závodí se v kategori dospělých, ne podle ročníků !!! To by jsme mohly vyhlašovat výsledky, třeba taky podle toho kdo jak má dlouhé vlasy :-)

2.Výsledky mládežníků na MS ( teda těch co tam jedou) nemají vliv na dotace od ministerstev. Prostě je to jen MS mládeže a pěkný výlet za peníze Čhs.

3. Trenéři jsou, jen si někdo myslí, že dá své děti do kroužku, a tam mu z něj udělají mistra světa. Je to podobné jako v tenise. Ale nevím , kdo by si mohl, nebo chtěl zaplatit pořádného trenéra... A Čhs? To je ve vztahu k závodnímu lezení divná organizace. Zastřešuje reprezentaci závodního lezení, ale ve vedení Čhs jsou i lidi, kteří by závodní lezení zrušili. Něco jako by ve vedení fotbalu byli lidi, kteří nemají rádi fotbal.
0 0

Komentář ze dne: 31.07.2012 20:23:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rebel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co změna pravidel?
Ještě jen pro porovnání.Jak to paní Dichtlová a pan Binter zařídili s dotacema na závody. Nejdůležitější závod pro ČHS z hlediska možných dotací od ministerstev je MS dospělých. Pokud by se konalo také v Singapuru měli by dospěláci jen asi 25 procentní finanční podporu oproti juniorům. Navíc jen v případě umístění na bedně. Není to trochu divný poměr s podporou české reprezentace?
Web Čhs
Dotace dospělý SP a MS:

Mimoevropské závody: Umístění do 30 místa - příspěvek 3 000,- Kč
Semifinále - příspěvek 5 000,- Kč
Finále - příspěvek 8 000,- Kč
2. - 4. místo - příspěvek 10 000,- Kč + ubytování do 20E max. 2 noci
1. místo - příspěvek 12 000,- Kč ubytování do 20E závodník + kouč max. 2 noci
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (984 hl.)
 
Levou a listuju pravou (426 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1805