Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Jednal VV ČHS: Zvýšení prostředků pro Drytooling a MG na Panťáku
ze dne 22.11.2013, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 22.11.2013 14:21:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Uzlař (@)
Titulek: Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot
Panťák - a co začít opět skobovat, protože v šiřší oblasti se dlouho skobovalo, takže by to vlastně bylo taky napravení situace. A použití skyhooku i mimo prvoslez bych prosil, to není taky fér, aby byl povolenej jen na prvoslez a ne na další lezení. Nebo v Dobrým ránu bych prosil natlouct aspoň 2 kruhy, minule sem v něm hodil tlamu do smyce a kdo má dneska chuť házet tlamu do smyce, když borháků a kruhů je v celý oblasti dostatek. A vůbec ještě je tam pár věcí, které nikdo kvůli nedostatku borků moc neleze - dojistit! Všichni si přece chtěj dneska zalízt a ne montovat nějaký špagátky či se bát. A víte co, natáhneme tam feratu. Taková hezká linie jako E55 by si ferátku určitě zasloužila, turisti by u hradu měli novou atrakci a taky co s dětma, že jo. A ty devítky a desítky tam - kdo to sakra leze, prosil by pár kramlí, bo mám taky právo se kouknout do hladký stěny.
Před pár lety se ustoupilo řvounům, že to od IX b, c prostě bez nejde. Teď už to vlastně nejde dokonce i v celých oblastech ... ČHS a problematika srabičí mouky je jedním z důvodů, proč nejsem členem ČHS.
2 3

Komentář ze dne: 22.11.2013 14:29:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot
Obecně s tebou souhlasím, ale na Panťáku v hlavní stěně už není co likvidovat.
0 0

Komentář ze dne: 22.11.2013 17:40:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - hl. (@)
Titulek: Re: Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot
sem si zase jednou rozšířil obzor - ten termín s tou moukou se mi líbí
0 0

Komentář ze dne: 23.11.2013 08:53:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jeník Pleticha (@)
Titulek: Re: Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot
Znám jednoho bojovníka proti mg a zároven je velký bojovník s dalšíma druhy prosazování ferát třeba Semily a momentálně mají vyhlídnutý Jizerky.Takže určitě byste si rozuměli ohledně Pantáku. Co mě překvapilo,že zastánců ferát je hlavně z řad bojovníků proti mg hlavně z Hejnic asi je to pro vás menší zlo? A taky doufám,že používáš při lezení v oblastech jištění ČHS ty jeden bojovníku proti ČHS.
0 0

Komentář ze dne: 23.11.2013 14:22:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot
Včera jsem na festivalu pokecal s Karlem Bělinou a dozvěděl se, že to je on, kdo staví ferratu na pastýřskou stěnu v Děčíně. Z podstaty věci vyplývá, že zájemců o ferraty je nejspíš víc, než zájemců a skutečné lezení, takže společenský tlak bude mít pravděpodobně za výsledek, že budou ferraty přibývat, ať už se nám to líbí, nebo ne.
Jsem toho názoru, že je lepší ferraty přijmout a mít vliv na jejich rozumnou regulaci, než proti nim pouze bojovat. To se pak proklubou bez ohledu na naše názory.
1 0

Komentář ze dne: 23.11.2013 17:27:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Uzlař (@)
Titulek: nepochopení
Asi si mě Jeníku nepochopil. Titulek zní "Likvidace klasického lezení a sportovních hodnot". Doufal sem, že každému je jasné, že všechny zmiňované činnosti A ZEJMÉNA FERATY v ČR POVAŽUJI za NEPŘÍPUSTNÉ. Musel bych bejt magor, abych brojil proti mágu a byl pro feraty.

Přečti si moje komenty k feratám v Jizerkách. Čokař je snad pochopil, když posléze napsal, že raději feratu na Frýdlantu budovat a usilovat o ní nebude, než abych mu tam já a Lukas B. přijeli s rozbruskou a ten nesmysl mu sundali.

Každej taky ví, že uznávám jak sportovní, tak i klasické lezení. Ale už mě fakt sere současná cochcárna ze strany prvolezců, lezců, ČHS i státních organů. Jednoduše řečeno; bez ohledu na oblast jsou oranžový, modrý kruhy fuj, ferata fuj, kácení lesa fuj, budování cyklostezek fuj, mágo v VIIx fuj atd.
0 0

Komentář ze dne: 24.11.2013 22:28:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čokař (cokar@seznam.cz)
Titulek:
Nemám problém pochopit postoj Ne mg a zároveň ne feratám..
Je to tak těžké pane Uzlaři pochopit názor :proti Mg a zároveň být v rozumné míře pro ferraty? Jestli je to pane Uzlaři nad Vaše síly, klidně si poslužte a zařaďte si mě mezi magory...
Jednání o via ferratě na Frýdlantské cimbuří je dnes ve stadiu, kdy je třeba počkat na výsledky" hodnocení dopadu projektu na životní prostředí". CHKO nám uložila, nechat toto "naturové" hodnocení vypracovat u akreditovaného odborníka u MŽP. Finance na toto posouzení získáváme pomocí " dobrovolných darů ve smyslu občanského zákonníku "(už na nás přišlo udání na úřady,jestli nepořádáme nepovolenou sbírku) :) Seznam dárců je možné si prohlídnout na našem transparentním účtu:
/http://www.rb.cz/firemni-finance/transparentni-ucty/?t r_acc=vypis&account_number=6687476001
Děkuji všem, kdo přispěli, nebo tak teprve učiní..( náklady na posudek natura jsou v současnosti oceněny na 30-60.000kč, posudek EIA je odhadován na dalších 100.000kč...(samotná ferrata by stála polovinu těch úředních nákladů)
0 0

Komentář ze dne: 26.11.2013 17:02:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukas B. (@)
Titulek: no kdyžuž si mě tuhle Uzlař bere do huby
tak asi bych mu tu ferátu flexou neřezal, ale cukání bych měl. a hele, inspirace ideová - pojďme uřezat schody a zábradlí z některých vyhlídek, he? jánevím Paličník, Hajní kostel a spousta dalších...

když slyším, jak ten blbej šiml řehtá a platí se výroba lejster, tak zapomínám na flexu a mám chuť čokařovi nosit do toho kopce pivo aby se mu líp vrtalo....

a nešť - dám ti ten svuj tip na ferátu, pravda, kratší než na frýdlantském, ale od auta podobně daleko - opuštěné bývalé lomy na kohouťáku v lužickejch - sedmdesát metrů lana by se tam možná natáhlo. s lanem a smycema tam už mám dávno přelezené co šlo a zas taková škoda by toho nebylo, tam dějiny sportu nekráčely.
1 0

Komentář ze dne: 27.11.2013 19:10:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čokař (@)
Titulek: Re: no kdyžuž si mě tuhle Uzlař bere do huby
Lukáši na pivo Tě zvu ,až se někdy potkáme na skalách..
Kvůli objektivitě musím dodat, že botanické hodnocení proběhlo i na ferratě u Semil (bylo podmínkou povolení). Nevím kolik stálo peněz, protože my jako o.s. Vodní brána jsme ho nezadali a neplatili. S botaniky , co ho prováděli jsem mluvil a předal jsem jim fotky a nákresy všech našich variant . Oni si sami se svými kamarády lezci(nabídnul jsem se, že je provedu, ale odmítli) všechny trasy prolezli, příp proslanili (sám pro sebe jsem si ověřil, kde všude byli).
Svoje názory mi do telefonu řekli.. ,ale výsledek- práci,která měla desítky stran s fotodokumentací, kde byly zmapovaný všechny cenný rostliny, místa výskytu(včetně potenciálních-u toho nejvzácnějšího druhu),ten svazek jsem viděl poprvé až(po měsících..) na úřadě,když už bylo rozhodnuto. Pro úplnost to hodnocení se týkalo většího území, než těch skal s ferratama.
Je moc dobře, že to takhle proběhlo,protože je to dnes zmapovaný a kdyby někdo přišel s tím, že ferrata má na ty rostlinky( "předmět ochrany") zhoubnej vliv, no tak se vezme ta studie, mapa, a dá se to jednoduše ověřit ,nebo vyvrátit...
0 0

Komentář ze dne: 28.11.2013 14:34:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Plagát (@)
Titulek: Re: no kdyžuž si mě tuhle Uzlař bere do huby
Nazdar tak tam feráta rozhodně nebude.Dějiny sportu už tam kráčí a ke dnešku je tam kolem 60 evidovaných výstupů od II do IXc spoře odjištěných kruhy a borháky.Cesty jsem dělal já se špekem a pepisem a jsou schváleny VK.
1 0

Komentář ze dne: 28.11.2013 16:49:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - čokař (@)
Titulek: Re: Re: no kdyžuž si mě tuhle Uzlař bere do huby
Ondro, dyť já vím.. pamatuju si jak jste tam chodili bušit.. Chvíli jsem nepobral o čem je řeč. (Sem dokonce kvůli tomu volal Pepisovi) myslel jsem, že píšeš o cimbuří..
A pak mi cvaklo, že mluvíš o tom lomu u Popovky. Kohoutí vrch.. pískovec... neboj já Ti do Tvýho písečku nepolezu.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (628 hl.)
 
Levou a listuju pravou (198 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (198 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1024