Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: iRCC Tarvisio (ITA)
ze dne 26.03.2014, autor článku: p.z.

Komentář ze dne: 27.03.2014 12:04:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Pěkný report
Gratuluji k úspěchu. Je tu řada dobrých talentů. Ovšem je třeba vědět, že celková nálada členstva v ČHS není prozávodnická. Nejsou problémy, dokud závodník (a jeho rodiče) chápe své závodění jako svoje hobby, které si platí sám, dostaví se i poplácání po zádech.
Celkovou náladu asi nejlíp ilustruje současná anketa, kde nejvíc čtenářů preferuje podporu všech závodníků bez ohledu na výsledky. V praxi to znamená dobrým stejně jako špatným, to jest dělit prostředky, které jsou k dispozici větším počtem a tudíž každému méně a výsledky nejsou důležité.
0 0

Komentář ze dne: 27.03.2014 14:52:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Podpora versus házení klacků pod nohy
Jako hlavní problém nevidím finance pro závodníky, ale neschopnost ČHS zajistit kvalitní závody. Závody jsou špatné, nekvalitní a odrazují, místo aby motivovaly, děti si tam nezalezou, obvykle jsou špatné cesty, stavěči často nemají potuchu, co vlastně děti umí a co pro ně mají postavit... To, co nyní v Česku pod taktovkou ČHS probíhá, je akorát tak parodie na závody, ne závody.

Od svazu aktuálně nic nechci, jen mne fakt štve, že abychom si spolu s českými dětmi zazávodili, musíme jezdit 700 km do zahraničí. Já sám tady v Česku vím o několika dalších dětech, co jsou na tom podobně jako my. Ale podmínky, kdy se na špatné stěně postaví špatné cesty, prodleva mezi poslední kvalifikací a finále je několik hodin a z toho organizátoři nechají děti přes dvě hodiny v izolaci (prý to tak bylo teď v Jeseníku, osobně jsme tam naštěstí nebyli), jsou neuvěřitelné a rozhodně nikdo normální nemůže chtít, aby se v tomto podávaly ty nejlepší výkony nebo aby děti jevily o závody zájem. Jen pro porovnání - i v Tarvisiu měli neplánované prodlevy, ale při 75 dětech lezoucích v U10 a U12 lezl první lezec první cestu v 10:30 a již ve 14:00 lezl poslední finalista. A to vše na dlouhých super cestách. Ach jo... lze se jen dohadovat, zda je to ze strany svazu záměr, nebo neschopnost. Bohužel, ani jedno není v pořádku.
0 0

Komentář ze dne: 27.03.2014 15:19:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Podpora versus házení klacků pod nohy
Jediné pozitivní řešení mne napadá domluvit se s majitelem některé stěny a udělat závody podle zkušeností, které máte ze zahraničí, ideálně je zkusit dostat do toho mezinárodního dětstkého okruhu. Dokud na nějakém příkladu neukážeš, jak to jde, budou ti na kritiku vždycky odpovídat, že ať si to jdeš zkusit, a že jsi nikdy nic neorganizoval a podobně. Možná by na závody u nás přijely i talentované děti z Polska, Slovenska, Německa Rakouska.
Když by se to nechalo jen na české účasti, asi by byl problém té výkonnostní díry mezi špičkou a pelotonem.
0 0

Komentář ze dne: 27.03.2014 15:39:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re: Re: Podpora versus házení klacků pod nohy
Problém odskoku výkonnostní špičky si uvědomuji, ale nevidím to jako neřešitelné, naopak by se toho dalo dobře využít.

A k těm závodům - taková akce by jistě udělat šla. Jenže pokud je v Německu a Rakousku kvalitní závodní zázemí, je otázka, zda by tito závodníci měli nějakou motivaci k nám jezdit. Upřímně, pokud bychom měli kvalitní seriál závodů u nás (4-6 závodů v období leden - květen), my bychom do toho Rakouska také nejeli, ten seriál je vlastně takovým nouzovým řešení aby si děti zalezly a měli nějaké srovnání a trochu si potrénovaly nejen tělo, ale i hlavu.
0 0

Komentář ze dne: 27.03.2014 15:47:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Podpora versus házení klacků pod nohy
když nemá Adam co lézt, musí si navrtat vlastní cesty podle svého gusta.

Když vy u nás nemáte závody, co by vám vyhovovaly, máš buď možnost jet do ciziny, nebo zkusit udělat vlastní k obrazu svému.
Když se ti povede udělat závod u nás, máš jednak pozitivní příklad, jednak argument jak to jde udělat a možnost něco pozitivně ovlivnit. Možná by šlo domluvit s Rakem, když už dělá závody on, svézt s tím i ty dětské. lezly tvoje děti na holešovickém poháru, co stavěl Bobr a spol? Slyšel jsem na to kladné reference, ale třeba to bylo jen od toho pelotonu.
0 0

Komentář ze dne: 27.03.2014 16:12:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - petr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Podpora versus házení klacků pod nohy
S Tomášem jsem v kontaktu skoro každý den :-)

Co se týká těch závodů, tak kvalitní závody se pořádaly a občas pořádají. Kdysi to byly například dětské závody na Smíchově, loni právě zmíněné dva Grand Prix Holešovice. Z těch jednodušších závodů pak je třeba Písecký pavouk (právě tuto neděli, normálním dětem doporučuji) nebo Ruzyňská Liga nebo jak se jmenují ty dětské závody na Ruzyni.

A neházím do jednoho pytle ani vybrané závody ČHS. Pevně věřím a doufám, že třeba závody v Brně nebo v Praze budou mít úroveň slušnou. Jenže dva tři náhodné závody za rok to nevytrhnou, zejména pokud jsou svazem stavěny na stejnou úroveň, jako třeba závody v Olomouci.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (189 hl.)
 
Levou a listuju pravou (121 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (119 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 429