Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Pád v karanténě
ze dne 29.03.2020, autor článku: redakce

Komentář ze dne: 30.03.2020 12:12:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukas B. (@)
Titulek: sportovní zařízení?
"Podle policie se tito obyvatelé Bad Ischlu neměli na skalách zdržovat, protože tam v Rakousku není povolen vstup, stejně jako do všech sportovních zařízení"

to je ovšem svérázný výklad. chápu, že sportovní zařízení je hala s překližkou nebo obecně cokoli indoor. chápu jako rizikové volejbalové hřiště, sjezdovku (hromaděj se lidi ve frontě nebo na šestisedačce), omezeně chápu třeba tenisovej kurt (při dvouhře jsou hráči dost daleko od sebe a když se vosprchujou až doma), ale přírodní skály označit jako sportovní zařízení mi připadá přitažené za vlasy.

jestli jsem to pochopil blbě, a fakticky se jedná o zrychtovanou klettergarten, čili překližku pod širým nebem, tak se omlouvám.
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 13:44:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: sportovní zařízení?
Jsou to vápencový skály v údolí potoka kousek za Bad Ischl, není to překližka. Na tom článku ORF mne zaujalo, jak psali, že jsou zakázaný i venkovní skály, to u nás není. Jak to tam přesně maj by mohl napsat někdo za zasvěcený, co třeba Karel König?
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 16:27:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Geo (@)
Titulek: Re: Re: sportovní zařízení?
No, vypada to, ze to maj dost stejny. Prace, nakup, priroda. https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/C oronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html

Zalezi na kazdym jak si vyjjimku "Um ins Freie zu gehen (z.B. zum Spazieren oder Laufen)", ze zakazu vychazeni (nebo cestovani, tezko rict) vylozi.
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 17:03:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lenka K. (@)
Titulek: Re: Re: Re: sportovní zařízení?
Je to evidentne stejny, jako v Bavorsku. Musis mit "dobry" duvod k tomu, opustit byt. A krome prace/nakupu a venceni psa/sebe k tomu patri i SPORT. O cestovani se vyslovne nemluvi -- stejne jako v Bavorsku -- doufaje, ze si to vsichni vylozi tak, ze se vlastne nikam jezdit nesmi. Ale padli lezci byli stejne mistni.

V Bavorsku si ovsem nekteri horlivi starostove obci v horach, kam Mnichovani radi jezdi na vylety, dali pekny vlastnak, kdyz zacali po zemske vlade pozadovat, aby je preventivne! pred doternymi Mnichovany, ktere ted kvuli zavrenym hospodam a hotelum nemohou patricne oskubat, ochranila a zprisnila opatreni o narizeni, ze se kazdy smi pohybovat pouze v okresu, kde ma trvale bydliste. Bylo to obratem ruky zamaznuto a verejne vyhlaseno, ze "vylety jsou povolene, ale nezadouci" ;).

Navic, at zije federace! Ve vetsine spolkovych zemi, zejmena na severu Nemecka, se nesmis pouze shlukovat, ale k opusteni bytu zadny "padny" duvod nepotrebujes. Na druhou stranu pohrobci DDR v Sasku obyvatelstvo jeste trochu pridusili narizenim, ze pohybovat se smis pouze v miste bydliste v okruhu 1km (totez plati napr. v cele Francii).

V Rakousku jsou prisnejsi=saska opatreni v oblastech, ve kterych byla vyhlasena karantena: Tyroly komplet, ve Vorarlberg lyzarska strediska na Arlbergu a v Salcbursku Flachau, Pongau a Grossarltal.

Dale je roztomile, ze virus se v kazde zemi muze sirit na jinou vzdalenost: v Rakousku prikazan odstup 1m, v Nemecku 1,5m ;).
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 13:26:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lenka K. (@)
Titulek: Klettergarten
Klettergarten = skalky. Coz to podle fotky take bylo.

Stalo se to v Oberösterreich, kde nevim o tom, ze by lide byli v karantene (jako treba v celych Tyrolich) a vubec nikam nesmeli. Nedivila bych se, kdyby se to vykrikovani o zavrenem "Sportstätte"= sportovisti bylo jenom ukazkou prilisne horlivosti organu, kteri maji konecne moznost buzerovat obcany v mire, o niz se jim dosud mohlo jenom zdat.
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 14:44:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukas B. (@)
Titulek: Re: Klettergarten
ano, tak to na mě opravdu působí. vypjatá situace probouzí ve spoustě primitivů všech národností ty nejnižší pudy. a skuteční, horní a dolní rakousko je nám mentálně nejblíže.
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 15:43:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lenka K. (@)
Titulek: PSVB
Mno, musim rict, ze Corona mi vzala veskere iluze o tom, ze predposranost (s prominutim!), udavacstvi a volani po silne ruce statu maji neco spolecneho se zkusenosti totality.
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 17:37:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lukas B. (@)
Titulek: Re: PSVB
jo. a všimněte si, bába, plukovník a ken se svým nesmyslným běsněním mají širokou podporu. trochu mě zklamal mladej ivo L, který si přisadil. před tejdnem lokální kreténi odmítli prodat potraviny mým rodičům (75 let) trvale bydlícím už desátým rokem na chalupě, s argumentací, že jsou "pražáci" a prý přenášejí nemoci (kupodivu zadarmo práce mého táty pro obec najednou neexistuje, a ironické je to, že se jedná o sudety, kdy z asi 2000 obyvatel nejmenšího regionu, vesnice střediskové, mají předválečné místní předky asi čtyři chalupy. velmi to připomíná historky mé mámy, kdy jako čerstvě poválečné dítě zde trávila prázdniny, a místní zlatokopové co neznali mejdlo a lžíci odmítali prodávat chleba chalupářům) .
0 0

Komentář ze dne: 30.03.2020 17:57:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lenka K. (@)
Titulek: Re: Re: PSVB
Jojo, ne nadarmo se rika, ze v krizovych situacich se ukaze, co v kom je ... :(.

Tak pevne nervy a zdravi!
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chcete, aby bylo pojištění odpovědnosti za škody vzniklé při lezení součástí členského příspěvku ČHS?

Ano (288 hl.)
 
Ne (327 hl.)
 
je mi to jedno (398 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1013