Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Je změna § 14 Stanov ČHS ke prospěchu členům?
ze dne 14.03.2011, autor článku: Tomáš Kublák

Komentář ze dne: 23.03.2011 13:40:59
Autor: Honza Bloudek (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhradní VH - odpovědnost
Ten nápad s dobře viditelnou předregistrací by určitě mohl situaci zlepšit. Jen nejsem moc optimista v tom, kolik oddílů to bude samo vyplňovat. A jejich následné nahánění je pak zase o přesunu té odpovědnosti... :-)

Taky se lišíme v hodnocení situace na minulé VH. ty říkáš, že neusnášeníschopnost ještě nikdy nenastala a že teprve uvidíme. Já si myslím, že už minule nastala a způsob řešení byl sice z právního pohledu jakž-takž košer, ale jinak nic moc a na hraně slušnosti. A máme jako VV obavu, že to je spíš začátek trendu, než jeden mimořádný úlet. A že bránit za této situace "vysokou hradbu" znamená, zamotávat se do dlouhodbě hůř a hůř řešitelného problému (podle pesimistického scénáře se taky už žádná usnášeníschopná VH podle pravidla 20% kvóra, zejména při narůstajícím počtu individuálů konat nemusí).

Celkové odsouzení většiny členstva (píp) možná ani není nutné, teď nás k němu tlačí to trochu nešťastné nastaveníi ve stanovách, které vycházelo ze situace před několika lety.
Ono se většinou nejvíc jezdí na valné hromady, kde se má řešit nějaký závažný průšvih, zásadní střet dvou nesmiřitelných ideologií (typu magnézium, závody v lezení s mačkami a cepínem ve Skaláku apod..) nejlépe hodně medializovaný, situace blížící se pádu do propasti apod..
Když je situace stabilní, plus-mínus pohodová, VH bývají víc standardní až nudné a může vlastně být projevem vcelku pozitivního hodnocení, že se na VH nehrne tolik lidí, protože věří tomu, že i bez jejich hlasu proběhne VH hladce. Ale taky to může být tím, že už jsou ze všeho otrávení a nechce se jim ztratit den času něčím, co nevidí jako důležité.

Jenže to 20% kvórum si účast poměrně agresivním způsobem vynucuje a dost jednoznačně dělí především oddíly na ty odpovědné a ty (píp) co jim do jejich snažení hází vidle, protože neusnášeníschopná nebo částečně nesvéprávná VH znamená zbytečně vyplýtvaný jeden den času nějakých 150 lidí.

A coby ekonom si neodpustím malý propočet - 150 dnů práce to je dohromady cca 7 výplat jednoho člověka. A protože předpokládám, že na VH jezdí spíš nadpůměrní lidé (zastupují celkem dost členů) tak jen ten jejich čas bude znamenat nějakých 200tis. v háji (ale klidně i víc..) plus cesťáky atd..
Kdybych si takhle zahrával s rozpočtem, že uvidíme a počkáme, jestli 200tis. jen tak zbytečně vyhodíme nebo ne, tak bych asi rychle a právem dostal kartáč ze všech stran.

No nic, asi jsme si kolem toho řekli co se dalo, nazdar v sobotu. Přišlo mi lepší si to aspoň o kousek vyjasnit takhle, než se pak zbytečně tvrdě hádat na VH.

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: Re: Re: Re: Náhradní VH - odpovědnost"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (680 hl.)
 
Levou a listuju pravou (238 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (235 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1153