Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Nová ferrata u Semil
ze dne 05.02.2013, autor článku: redakce

Komentář ze dne: 19.10.2012 19:25:40
Autor: martin marek čokař (cokar@seznam.cz)
Titulek:
Jirko, je to už tak rok a půl, co jsem s tím nápadem byl u vás na chráněnce a celou věc jsem s tebou a Hlínou ,jako lezcema ,kámošema a ochranářema probíral.
pokud se nepletu,řekli jste mi tenkrát,že lezení regule PR(přírodní rezervace ) neřeší čili nezakazuje a tudíž je tedy povolený (překlasifikování na přísnější NPR se ale chystá už 30 let!! viz hnědej průvodec.. Já teda lezu taky skoro už třicet let(jsem tradicionalista, hrdej na to,že jsem vyrostl na písku , fakt nechápu proč v týhle souvislosti uvádíš nějaký Zobanovo prášení v Adru...)?ale k věci , představ si,že já asi podobně jako tvoji kolegové laici -ochranáři, taky tak úplně nerozlišuju mezi lezením a lezením na feratě(jenom jedno je pro" borce" a druhý pro " obyčejný lidi").. Vím, že nejseš zastánce asi žádnejch ferat ,ale mohl by sis to jít projít,abys viděl,že to není úplně tupej žebřík kramlí.. ( a že to může bejt dost pěkný polezení .. je to zajímavej materiál) určitě si nemyslím, že by to byla nějaká "stavba" aby to vyžadovalo nějaký stavební povolení a tak nevím proč používáš výraz "na černo"
Chodil jsem na schůze vrcholový komise a informoval tam o stavu cest (feraty i sportovek)(je to v zápisu) Dokonce jsem na feratu dovedl Romana Živnýho předsedu OVK aby viděl o čem je řeč..(květen 2012-to už to bylo de fakto dodělaný)...
Označil jsi mě jako anarchistu,partizána a nařknul z perverzních sklonů (to zvrhlý kálení) ,ale pro mě je nejdů ležitější věc moje svědomí.., když se prováděl botanickej průzkum (celý riegerovky) poslal jsem nákresy všech!!!! mejch nápadů- směrů lidem co to šetření dělali .Vraceli se na ty místa opakovaně a pak mi volali, že můžu bejt v klidu,že ty ohrožený rostliny (důvod ochrany) neohrozí,sebevětší provoz na tom místě,protože je to na ně moc suchý a kyselý atd. a rostou někde úplně jinde. a mě se hrozně ulevilo, protože bych to fakt , kvůli těm kytkám sundal a vytloukl..
Vono to vlastně úplně dodělaný neni . Je to ale průchodný pro člověka s lezeckejma zkušenostma a zprovoznil jsem to proto,že jsem dostal dojem, že se vlastně o ničem nejedná prostě mám dojem, že ty aVladimír feraty nechcete z principu a tak to stavíte tak, že já vlastně dělám prúšvih lezcům drytoolistům... pochopil jsem to tak,že drytool vám nevadí a ferata jo a to je zase mpro mě docela oříšek.
Než jsme začali vrtat, dotáhli jsme tam různý kámoše lezce(starý ,pardon zkušený),aby nám řekli, jestli to má význam a neni blbý.. Lesům se ten nápad tenkrát líbil (je to na jejich pozemku) a měli jsme schůzku i s panem starostou Semil..
A peníze: ocelový lano jsme dostali od lesů a všechno ostatní jsme platili ze svýho... když nepočítáš čas a ty výdaje co se platěj u oficiálních zezhora tlačenejch věcí, tak je to vlastně docela málo...
Doufám že jsme furt kámoši
čokař

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (621 hl.)
 
letní (528 hl.)
 
je mi to jedno (430 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1579