Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Nová ferrata u Semil
ze dne 05.02.2013, autor článku: redakce

Komentář ze dne: 19.10.2012 20:51:00
Autor: Vladimír "Hlína" Vršovský (jménotečkapříjmení@naseznamu)
Titulek: Hodně blbej precedent
S Jirkou Huškem se znám už z doby, kdy on ještě studoval v Brně na lesárně a já zatím v Jizerkách vyráběl ve velkém pařezy. Teď mi dělá již pár roků šéfa a myslím si, že ho znám skrz naskrz. Pokud použil tak ostrá vyjádření, by´t dotečkovaná, musel bejt opravdu hodně vytočenej, protože minimálně v písemném projevu to není jeho styl.
Martine, tvoje reakce postrádá konzistenci. Sice řešíš, jak jsi s někým klábosil o předběžných výsledcích biologického průzkumu (já ty výsledky neznám) a kolika lidem se to líbí, ale ten hlavní fakt (kromě více dalších terminologických nepřesností, které jako úřednk v ochraně přírody v tomto případě přehlížím), že formálně dosud proces přehlášení PR nebyl dokončen a legalizace lezení (které zde bude nějakým způsobem ošetřeno v bližších ochranných podmínkách PR) není dořešena. Škoda, že tu nebyla trpělivost, protože to opravdu staví ČHS (až bude vyjednávat Krkavku) do sakra nepříjemného světla. Jako Jizeroše mě hodně těší, že jsem měl snad osobní podíl na nezničení masivu Frýdlantského cimbuří a následně Kočičáků (a bylo to právě i iniciativou, vzniklou na tomto webu). V prvním případě (Frýdlantské cimbuří) jsme na to jako ochrana přírody měli dostatečně silné argumenty, v druhém případě bylo nutno zburcovat horolezeckou komunitu a následně se probudil i v hodině dvanácté ČHS. Jedním z důvodů, proč bylo z budování Via feráty na Kočičákách odstoupeno (přestože podle oficiálního písemného sdělení lesního správce už bylo nakoupeno i ocelové lano) byl i nevyřešený právní rámec ohledně bezpečnosti provozu a odpovědnosti za případné úrazy. Tehdy jsem písemně (jako soukromá osoba) vznesl dotaz na právní oddělení generálního ředitelství LČR, jak mají tuto právní odpovědnost vyřešenou. Odpovědí byla právě informace, že od záměru ustupují (na tom jsi vydělal, dostal jsi to ocelové lano - potřebovali se ho zbavit - ještě by mě zajímalo, jak to protáhli účetnictvím).
Když teď pominu, že tak nějak chybí vyřešení záležitosti s orgánem ochrany přírody (to si následně vyžere ČHS při jednání o Krkavce - jak už Jirka naznačil), je tu další zajímavý aspekt - správce státního lesního majetku - tedy státní podnik LČR, povolil???, nebo jen tiše toleruje???, nebo o realizaci neví???? strpěl na jím spravovaných pozemcích zařízení, které může být potencionálně nebezpečné a může v nejhorším případě generovat soudní spory (viz legendární kauza "Boubín"). Tak jak to je? Suchý strom u cesty je riziko a musí se odstranit, hromosvod je v pohodě - existuje nějaká smlouva o pronájmu- nebo to je ta Jirkou zmiňovaná partyzánština a Lesy ČR nic neví? Pana ředitele z Liberce si opravdu hodně vážím a jsem rád, že máme takového partnera, odborně vzdělaného, ochotného vždy k diskuzi a naslouchání druhé straně a hlavně - přímého v jednání, bez nějakých kroků za našimi zády. Podraz na něm by byl tedy opravdu podraz hrubého zrna. A pokud ten drát byl dodělán bez vědomí Lesů ČR, obávám se, že k tomu (bez ohledu na naši dlouholetou známsot) obtížně najdu jiné hodnocení.

Reakce na komentář
"Hodně blbej precedent "

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (621 hl.)
 
letní (528 hl.)
 
je mi to jedno (430 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1579