Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: Nová ferrata u Semil
ze dne 05.02.2013, autor článku: redakce

Komentář ze dne: 23.04.2013 23:09:54
Autor: čokař (cokar @seznam.cz)
Titulek: Re: Hromosvod
Ahoj Honzo
Jsme oddíloví kolegové a v kronice Jindřicha Slezáka jsme hned po vaší partě.V jeho legendárním oddíle mládeže jsme se minuli jenom o pár let.
Začnu od konce. Neumíš si představit, jak moc jsem se o tom napřemejšlel a nadiskutoval a jak moc si uvědomuju ten brutální zásah do skály(zamaskovat by se to asi dalo, ale neodstane se to už nikdy ..taky vím, že " každá díra do skály je hřích" (věř mi, že si nedělám srandu)( přečti si předchozí diskusi, abych se nemusel opakovat)(a třeba než mi půjdeš dát přez tu mojí držku )
Za doby klasiků se horolezecký pravidla ctily to jo, no a vidíš dneska se prostě měněj PRÁŠENÍ V JIZERKÁCH JE POVOLENO!! JIzerky - ultra tradiční oblast!!?
Když zapřemejšlíš nad větou "byl bych rád.. opuštěné lomy..", mě se vybavuje slovo" gheto"-- a nakonci naznačuješ konflikt s ochranou přírody..(na fb ferata u Semil visí všechny dokumenty,které dokládají,že ke škodám podle názoru ochranářů nedojde a jak se to bude kontrolovat a řešit ..)
Ad hromosvod: Ty jsi Honzo Pan horolezec (já jsem taky- nebo možná spíš byl) no a na ty tůristi a cepři koukáme přirozeně s hlubokým pohrdáním.. to je jasný, jsou to paka, ale zase voni některý z nich slovo ferrata, nebo ponašem klettersteig znaj. Ve výrobě je moc pěkná info cedule , bude na ní logo kraje ,lesů a města tak to beru jako vyznamenání .A představ si, zrovna když jste projížděli na tom raftu, tak to lezli starší pán s paní a jedna maminka s dcerou asi, takže docela provoz.. Mám tě myslím na fotce(jel jsem Kamenici a nedalo mi to se nejít podívat.) byli jsme od sebe 5 metrů ,když jste projížděli..
Větě o tý rozpolcenosti nerozumím:" snaha rozvíjet region a cestovní ruch"(profesionálně nebo jako dobrovolník?) se v tobě pere s profesí ochranáře ? ?
Ty doby jsou snad pryč...To bylo debilní, jak se Klaus vyjadřoval o ochranářích ,jestli má přednost zajíc před lyžařem.. o toleranci je moc pěkná knížka: Hana LIbrová- Zelení a pestří ( mi pomohla v rozhodování ,jestli to tam spáchat nebo ne).
Navrhoval Jsem na KÚOŽP,že to lano můžu natřít,než zešedne od potu a kyselejch dešťů(visí to na fb),nepožadovali to, ale můžu to udělat,jestli to bude přání třeba i malý skupinky lidí.. to je kompromis uplně přijatelnej..
Všechny ty návrhy ,co jsou na KÚ,asi udělat nepůjdou,možná by to fakt bylo přeplácaný(já myslím). Byl bych rád , kdyby jsme si o tom v klidu a míru popovídali..

Reakce na komentář
"Re: Hromosvod"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (626 hl.)
 
letní (534 hl.)
 
je mi to jedno (436 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1596