Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Margalef () Re: Dárek pro kamar ... () Dibona () Furka ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa!
ze dne 22.09.2014, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 24.09.2014 00:12:09
Autor: Jirka (@)
Titulek: Re: Trochu taktu by neuškodilo
Honzo, nikdo do nikoho nekope. A už vůbec ne po bitvě,vždyť tohle žádná reálná bitva nebyla. Nehledě na to, že podobné názory se objevují už minimálně dva roky. Chápu,že vůči Tereze to může vypadat drsně, ale už to tu bylo řečeno. Tohle není zájmový kroužek,ale vrcholový sport. Podobné výpady by se stávat neměly,ale z jiného důvodu. Závodník by měl mít dostatek sebereflexe, aby vůbec na podobné závody nejezdil a v repre nebyl. A když to není schopen objektivně vyhodnotit závodník,má zasáhnout svaz. A to se nestalo, naopak Tereza byla stále Marií postrkována dále a dále a špatné výkony byly neustále omlouvány a tolerovány. Tady nejde o výkon na posledních závodech, ale o dlouhodobou výkonnost, a ta prostě v tomto případě není. Videa s časy vybraných lezců jsou na jiném serveru dávané k pobavení už dost dlouho, rok dva minimálně.

A k těm ostatním závodníkům a závodnicím - opět se o tomto mluví už dlouho. Nikdo nikdy nepřišel a natvrdo neřekl, že končí kvůli svazu. To je pravda. Ale v zákulisí je velmi dobře známo, kdo a kvůli čemu skončil a že velkou roli v tom přístup současné komise opravdu hraje. Tedy to obraťme - mladí závodníci nekončí kvůli svazu, ale dovolím si tvrdit, že kvůli svazu a podmínkám ztrácejí motivaci pokračovat a věnovat se lezení naplno. A bez toho na mezinárodní scéně úspěchy dosáhnout nejdou.Takže pár dobrých lezkyň a lezců tady opravdu máme,ale co jim můžeme nabídnout, aby měli zájem opravdu reprezentovat? Proč by tomu měli mladí závodníci a rodiče věnovat 8-10 let tvrdé dřiny a spoustu peněz? Když se podívám na nějaké závody z ČP nebo U14,naopak slyším od těch dobrých slova kritiky a nespokojenosti. Kvalitní závody se z oficiálních ČHS závodů vyškrtávají, zakládají se samostatné poháry mimo ČHS. To není zdravý stav.

Smutná ukázka nenávisti?Nenávistného zde nebylo napsáno nic. A určitě zde není napsáno nic, čeho by si nebyly Tereza s Marií vědomy.Ohledy jsou jistě potřeba, ale jak dlouho? Může se ti nepovést závod, ok, mohou se nepovést třeba dva závody. Ale když přední závodnice objíždějící vrcholné závody má nízkou výkonnost dva roky a ta výkonnost je stále klesající, co s tím chceš dělat? Pořád omlouvat, že musí sbírat zkušenosti? Jestli tu někdo měl být odpovědný a měl být ohleduplný, měli to být rodiče. A hned pak svaz. A co se dělo doopravdy? Snížila se náročnost lezení, do repre se dostane kdokoliv (4 ve skupině jdou do repre, přitom ve skupině jsou 3 závodnice), vesele se utrácí za mezinárodní závody a přijala se náhubková směrnice, která prakticky znemožnila kontrolu čerpání peněz a ověření, kolik kdo za závody opravdu čerpal.

Co tedy chceš dělat? Co navrhuješ? Chodit další dva tři roky kolem horké kaše a prodlužovat tak agónii současného českého lezení? Měla by Tereza stejnou podporu a jezdila se stejnými výsledky na všechny možné závody, i kdyby Marie nebyla v komisi? Těžko říct. Je ale zvláštní, že nikdo z lepších jezdit nechce. Proč? Takže se nediv, že lidi prskají. Jestli je něco potřeba, tak by měl svaz vyhodnotit letošní výsledky, ověřit si stav a náladu mezi závodníky, okamžitě rozpustit celou komisi a začít s jinými lidmi znovu a lépe. Ale omlouvat dlouhodobě podprůměrné výkony naší přední lezkyně, do které svaz investoval mnoho peněz i času, a nic jiného neudělat, je cesta do pekla.Jestli tohle je výsledek činnosti jakékoliv komise, měly by se z toho vyvodit pro členy důsledky. Stát se to v jiném sportu, byl by odvolaný trenér i manažer. Sice jsme za poslední dobu měli několik úspěchů na mezinárodní scéně, ale nakolik to bylo za přičinění ČHS?Jaký podíl měl ČHS nebo komise na dobrých výsledcích?Okolo Tere

Reakce na komentář
"Re: Trochu taktu by neuškodilo"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
04.12.2021 - 04.12.2021
ICEC Brno Evropský pohár v ledolezení (Lead)
11.12.2021 - 11.12.2021
ICEC Utrecht Evropský pohár v ledolezení dospělých a mládeže
14.01.2022 - 16.01.2022
ICWC Cheongsong Světový pohár v ledolezení (L,S)

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Co budeš dělat na Vánoce?


Celkem hlasovalo: 67