Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Dibona () Furka () Re: Lezení na vých ... () Ticino ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies

Komentáře

ke článku: MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa!
ze dne 22.09.2014, autor článku: Petr Jandík

Komentář ze dne: 24.09.2014 17:00:58
Autor: Jirka (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Trochu taktu by neuškodilo
Ne, zjednodušující to není. Jen ten postup by asi nebyl tak rychlý.

A k té tvé argumentaci lidmi a koncepcemi - přesně tohle se používá už léta. Navenek to vypadá dobře a ještě jsou lidi v komisi považováni div ne za svaté, protože se pro svaz a závodní lezení tak obětují a jsou tak vstřícní. Pravda je bohužel taková, že všechny tyhle řeči jsou pouhá manipulace a přetvářka. Lidí, co by chtěli něco změnit, je dostatek. Nápadů, jak něco změnit, je také dost. Návrhů na změny bylo bezpočet. A výsledek? Marie se vždy usměje, potvrdí příjem, slíbí, že na tom zapracuje a zkusí připomínky zapracovat, ale ve skutečnosti nevím, že by někdy něco takového udělala, jen si dál šla po svém, všechny ostatní ignorovala. Takže ano, máš pravdu, přijít s návrhem může přijít každý, Marie s Tomášem nabízejí, jak si to rádi vyslechnou, ale u toho zůstane. Stejně si to udělají po svém a bez ohledu na cokoliv a kohokoliv. Pokud se nepletu, existovaly seriózní návrhy a koncepty i na trenérskou radu, o které se v poslední době hodně mluví. A pokud vím, to zase pro změnu skončilo u Bintera, který to smetl ze stolu a bez ohledu na požadavky si závodní lezení i nadále řídí s Marii sám. Není to pravda? Pokud ti tohle nestačí, projdi si, kolik bylo připomínek k současnému U14 a dnešní koncepci. Marie to s úsměvem vyslechla, ráda se sešla se zástupci rodičů a závodníků, to ano. A výsledek? Nic, vše zahozeno do koše. A spousta lidí znechucena a odrazena od jakýchkoliv snah. Tedy přesně to, o co současnému vedení jde. Zbavit se rýpalů a dělat si to podle sebe. Takže se na mne nezlob, ale ano, podle mne za všechno opravdu může současná komise. A i kdyby se zrušila a rok tam nikdo nebyl, co by se stalo? Nestalo by se vůbec nic, možná by vzniklo více kvalitních závodů.

Chápu, že se ti moje názory nelíbí. Ale nemám je jako dogma. Také, pokud si přečteš můj příspěvek výše, jsem psal, že by svaz měl zjistit názory a náladu a stav mezi závodníky, ne že by měl v tomto věřit mě. Ale ani by neměl věřit komisi. Měl by se udělat nezávislý průzkum mezi těmi, co k závodnímu lezení mají co říct, porovnat to s realitou, posoudit výsledky a výkonnost současného stavu a teprve na tom stavět.

A tu poznámku o svazu, kde se nesoutěží, ale leze, raději nebudu komentovat. ČHS na sebe dobrovolně vzal zastřešení závodního lezení, je tedy povinen se u toto oblast starat a podporovat. Na řadě závodů třeba ani není bez ČHS možná účast (přihlášky musí jít přes národní svaz), svaz na závodníky pobírá od státu dost peněz, tedy svaz má povinnost se o závodní lezení starat a to bez ohledu na to, co si myslí nezávodící většina.

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: Re: Trochu taktu by neuškodilo"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]


horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (889 hl.)
 
Levou a listuju pravou (386 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (366 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1641