Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies„Ochrana“ Jizerských hor v praxi


Drancování přírody v duchu „vyšších zájmů“?

Redakční aktualizace: padly tři pokuty
Během víkendu 8.-10.2. začaly bagry a těžké náklaďáky odvážet sníh z Jizerské lyžařské magistrály (od Smědavy po Soušské silnici směrem ke Kasárenské, během pátku a soboty zlikvidován asi 1km magistrály, práce dále pokračují) a dále z louky na Jizerce u záchytného parkoviště jakožto i z dalších míst v Jizerských horách.
14.4.2008 18:00: Podle zprávy ČTK udělila Správa CHKO Jizerské hory pokuty třem firmám, které svážely sníh. Výši pokuty vedoucí Správy Jiří Hušek nesdělil, protože rozhodnutí nejsou dosud pravomocná a firmy se mohou proti výši pokut odvolat. ČTK uvádí jako neověřenou informaci výši pokuty jedné z firem na 1,8 milionu Kč.

16.2.2008 12:00: Asi stovka lidí demostruje ve Vesci proti svážení sněhu. Jak pravila zpráva ČT 24, podařilo se demonstrantům překonat bezpečnostní opatření a proniknout až do areálu tím, že si koupili vstupenky. Jestli při demonstrování též fandili Lukáši Bauerovi, který doběhl druhý, zpráva nepraví. Kateřina Neumannová podle očekávání nepřikládá protestům žádnou váhu. "Chceme-li pořádat špičkové lyžařské závody, musíme dovážet sníh", řekla v televizním rozhovoru, kde též bagatelizovala odebírání sněhu amatérským lyžařům z Jizerské magistrály.

15.2.2008 15:46: Občanská Iniciativa Liberec, Jizerky, dala do oběhu otevřený dopis vedení lyžařské federace FIS, který chce přinutit organizátory mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci 2009 a doprovodných sportovních akcí k dodržování českých zákonů, pravidel slušnosti a zabránit jim v dalším poškozování přírody a životního prostředí. Text dopisu s možností připojení svého podpisu naleznete zde, kde je také text Mainauského prohlášení, popisujícího vztah členů federace k přírodě a životnímu prostředí při pořádání sportovních akcí.

14.2.2008 21:10: V prohlášení OV z dnešního dne se opět opakují nepravdy, které vyvrátil vedoucí Správy CHKO J. Hušek již 11. 2. v Tiskové zprávě Správy CHKO Jizerské hory. Konkrétně je zde uvedeno. "Zástupce OV FIS MS Liberec byl při osobní konzultaci na Správě CHKO JH dne 7.2.2008 informován o protiprávnosti odvážení sněhu z míst, na která je vjíždění zakázáno. Konkrétně byly jmenovány louky na Jizerce, Hraběticích a Nová louka."

OV naprotitomu tvrdí, že "Organizační výbor postupoval dle instrukcí ředitele CHKO JH, Ing. Jiřího Huška. Je pravda, že povolení, které generální sekretář OV Dr. Jaroslav Honců získal, nebylo písemné, nicméně důvěra v dané slovo vždy platila i v České republice. Slib, že nedojde k zásahu do 2. pásma CHKO, byl ze strany Organizačního výboru dodržen."

Komentář redakce: Takže slib byl dodržen, k zásahu do 2. pásma nedošlo, akorát louka je rozježděna neznámými pachateli? Proč tahle arogance a žonglování s fakty tak připomíná neslavnou expedici Altaj-Cimrman? Že tvrzení o "povolení", které měl sekretář Honců, je lež, dokazuje i dodatek k tiskové zprávě. Na zmíněném jednání 7.2. "Zástupce organizátora dostal jednoznačnou informací, že které vyplývaly zákonné mantinely pro případný sběr a svážení sněhu. Tedy v tom smyslu, že v celé CHKO je zakázáno vjíždění motorových vozidel mimo silnice a místní komunikace." a "Případnou výjimku z tohoto zákazu může poskytnout v každém jednotlivém případě svým rozhodnutím Vláda ČR, Správa CHKO pouze přijme žádost a vypracuje odborné stanovisko. Není oprávněná ve věci nijak rozhodovat, tedy povolit vjíždění, a to ani v případě, kdy by nemohlo dojít ke škodám na přírodním prostředí..." Interpretovat informaci o tom, čeho se organizátoři musí při případném sběru sněhu vyvarovat, jako povolení sběru je skutečně vysoká škola slovní eskamotáže. Pozoruhodné je též prohlášení předsedy správní rady Jizerské o.p.s, že "V této lokalitě byl náš požadavek zanechat zde sníh na části silnice, aby bylo možné po úpravě přejet na zadní část Jizerek." Když se podíváte na uveřejněné fotografie, zdá se vám, že se o něco takového organizátoři závodů snažili?

14.2.2008 10:10: "Turistům by se sníh brát neměl," říká v rozhovoru iDnes Lukáš Bauer. Kateřina Neumannová, která si mezitím vysloužila nominaci na Ropáka roku, říká: " Došlo k pochybení zaměstnance firmy svážející sníh. Ta měla pokyn, že těžká technika musí zůstat na zpevněných komunikacích. Tak byli od nás jasně instruováni. Jenže on to nedodržel." Zároveň přijímá jistzou část odpovědnosti. Více v rozhovoru na iDnes.

13.2.2008 14:30: Ministr Životního prostředí Bursík odřekl účast na SP v Vesci. Oznámilo to Ministerstvo životního prostředí v další tiskové zprávě. „Pořadatelé se rozhodli řešit nedostatek sněhu ve Vesci za cenu porušení zákona o ochraně přírody a krajiny a poničení přírody Jizerských hor. S tím z principu nemohu souhlasit. Těšil jsem se, že uvidím na vlastní oči výkon Lukáše Bauera a dalších sportovců světové špičky. Neuvidím,“ řekl Bursík.

13.2.2008 14:20: Ministerstvo životního prostředí podpořilo postup Správy CHKO Jizerské hory. V tiskové zprávě, publikované na stránkách Ministerstva, říká náměstek ministra, František Pelc: "„Vjezd nákladních vozidel a nakládací techniky mimo místní komunikace v chráněné krajinné oblasti je v rozporu se zákonem a Správa CHKO proto zahájit správní řízení v každém případě musí“.13.2.2008 12:00: Svážení sněhu na trať SP ve Vesci i přes včerejší oznámení, že sněhu je dost, pokračuje. Lesy ČR umožnily podle zprávy Radiožurnálu organizátorům svážení sněhu z okolí Polubného z plochy pod elektrickým vedením. Vladimír Vršovský ze Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory ČTK řekl, že odebírání sněhu z plochy pod elektrickým vedením zákonu o ochraně přírody neodporuje. "Kdyby ale nakladače opustily komunikaci, byla by situace jiná." Dnes bude tomuto tématu věnován Duel radiofóra.

.

12.2.2008 21:00: V diskusi někteří čtenáři naznačili, že místo těžení lze objet. Mezitím jsme dostali další obrázky od autora článku, jak to po těžbě v Jizerkách vypadá konkrétně.
Hraniční při odvozu sněhu
Hraniční při odvozu sněhu, foto: Ondřej Duda
Hraniční při odvozu sněhu
Hraniční při odvozu sněhu, foto: Ondřej Duda
Smědava při odvozu sněhu
Smědava při odvozu sněhu, foto: Ondřej Duda


Další článek na toto téma najdete na Horydoly. Pokud byste tam měli rozpadlou češtinu a místo nabodeníček klikyháky, přepněte si prohlížeč natvrdo do ISO Latin 2. Někteří programátoři webů pečou na standardy.

12. 2. 2008 16:00: Podle rozhlasových zpráv organizátoři zastavili svážení sněhu. Podle vyjádření ředitele Správy CHKO Jiřího Huška, předaného médiím prostřednictvím ČTK, šíří organizátoři SP ve Vesci nepravdivé informace o tom, že sníh sváželi na základě dohody se Správou ochrany přírody. Tisková zpráva o tom říká: "Zástupce OV FIS MS Liberec byl při osobní konzultaci na Správě CHKO JH dne 7. 2. 2008 informován o protiprávnosti odvážení sněhu z míst, na která je vjíždění zakázáno. Konkrétně byly jmenovány louky na Jizerce, Hraběticích a Nová louka."

Plné znění všech tiskových zpráv a dokumentů kolem tohoto případu naleznete v sekci dokumentů. Je zřejmé, že Správa CHKO upozornila organizátory na protiprávnost svážení sněhu těžkou technikou a podnikla zákonné kroky k zastavení této akce.

Protestování na mailovou adresu Správy není to správné místo, protože ona akci nepovolila. Kdo nesouhlasí s takovýmto svážením sněhu, měl by se především obrátit na stránky www.liberec2009.com a svůj názor napsat Kateřině Neumannové v rubrice "Napište nám". Ostatně to není poprvé, kdy se jméno Kateřiny Neumannové objevuje v souvislosti s porušením omezení daných ochranou přírody.


Těžká technika odváží sníh do Vesce u Liberce na dvoukilometrovou trať závodů pro několik desítek profesionálů. Přitom ničí magistrálu, kterou využívají tisíce rekreačních lyžařů a likvidují sníh na chráněných loukách památkové rezervace Jizerka.

Nákladní automobily likvidují během víkendu 8. - 10. 2. 2008 <br />Jizerskou Magistrálu u Smědavy
Nákladní automobily likvidují během víkendu 8. - 10. 2. 2008
Jizerskou Magistrálu u Smědavy, foto: Ondřej Duda


Mistrovství světa v lyžování v Liberci v nadmořské výšce 400m se ukazuje být tragickým omylem. Na něj doplácí zázemí pro rekreační lyžování využívané desítkami tisíc aktivních sportovců, jakožto příroda Jizerských hor. Tato megalomanská akce bude stát stovky milionů korun, přitom aktivním rekreačním lyžařům nic nepřinese. Za rozpočet mistrovství by bylo možno několik let upravovat běžecké tratě ve všech českých a moravských horách.

Světový pohár letošního roku je relativně malá akce proti mistrovství světa v klasickém lyžování plánovanému na příští rok. Ještě hrozivější jsou ambice uspořádat v malém zadluženém Česku olympiádu.

Jizerka - II. zóna CHKO Jizerské hory
Jizerka - II. zóna CHKO Jizerské hory, foto: Ondřej Duda
Také máte pocit, že takhle by ochrana přírody neměla vypadat?


Pokud i vás tato iniciativa pohoršila, zkuste dopomoci nápravě alespoň vyjádřením vašeho nesouhlasu na adrese Agentury ochrany přírody a krajiny ČR - Správa chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.


[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

| Autor: Jan Polák | Vydáno dne 14. 04. 2008 | Počet komentářů: 32 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Ondřej Duda, aktualizace redakce

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 12.02.2008 15:01:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Zajímavé
Zdar, byl jsem na Smědavě a na Jizerce shodou okolností tenhle víkend taky a nikde sem žádnýho huš-vršího rangera, kterej by tasil kolt, přivazoval se řetězem k bagru nebo nějak zjednával jinak pořádek neviděl. Asi všechny unavilo řešení závažnějších záležitostí (mg apod.). A že měli čas tam nějakýho vyslat - minimálně vod pátku viselo na stránkách jizerskaops.cz, že se tam bude hrabat. Jo a ten úsek, kterej vodhrabali u Smědavy, neni podle map přímo na místě součástí Jizerský magistrály.
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 17:58:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx zero (@)
Titulek: Re: Zajímavé
A mohl bys prosimte nejak presneji popsat, kde to teda rozryli? Ve ctvrtek bych chtel zdrhnout z prace na bezky. Dik.

Jinak upozorneni pro redakci: Neznamy autor te letecke fotky neni tak uplne neznamy, vzhledem k tomu, ze v dnesni Mlade Fronte s nim byl rozhovor o tom, jak chce vydat knizku.
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 19:32:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (REdakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Zajímavé
Noviny nečtu, ani starou frontu včera, ani mladou dnes a obrázek jsme dostali ze Správy CHKO bez uvedení autora. Místo lehce poťouchlého upozornění bych tedy spíš uvítal informaci, kdo tedy onen autor je abychom se s ním mohli spojit a domluvit. Budeš tedy tak laskav?
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 20:16:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vladimír Vršovský (@)
Titulek: Re: Re: Re: Zajímavé
Od včerejška se mi plní pracovní i soukromý mejl dopisy, dotazy, protesty. Protestní mejl Ondřeje Dudy mám ve schránce nejméně dvacetkrát, obletěl celý stát. Obrázek (Luftaufnahme) taky visel u jednoho mejlu, neřešil jsem, kdo je autor a přeposlal jsem ho Petrovi. Takže v podstatě, i když to bylo posláno z mé služební schránky, prostě to tam spadlo odněkud zvenčí a já to jenom poslal dál. Stejně tak mi tam od někoho spadly fotky z Hraniční a dá se tam rozhodně jet na lyžích. Pro tento úsek - asfalt posypaný pískem- doporučuji kolečkové.
Hlína
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 22:00:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx null (@)
Titulek: Re: Re: Re: Zajímavé
Ok. Papirovy noviny ma kolega. Ale myslim, ze to byl tenhle clanek:

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=036&r=mfsever ocech&c=913254

"... krumlovský fotograf Libor Sváček ..."

Jinak dik Papousovi za info.
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 22:02:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx null (@)
Titulek: oprava
Ta mezera v odkazu nema byt, druhy pokus:

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=036&r=mfsevero cech&c=913254
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 22:26:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: oprava
Díky. Fotku jsem stáhl, konec konců nemá pro posouzení situace až takový vliv. Dám jen odkaz.
Mimochodem jx zero a jx null jsou synonymové jednoho, nebo dva bráchové? Jestli není jeden konstanta a druhej literál :-). Taky se tu vyskytuje jejich funkční bratr jx void, takže jste vlastně 3? A co na to jk? JP se radši neptám.
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2008 20:23:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx nil (@)
Titulek: Re: Re: oprava
void null zero nil nula ... podle nalady. Bracha ma jinou prezdivku. jk je zrejme nekdo uplne jinej. Ta fotka uz mi prisla i emailem a docela ve vysoke kvalite, takze ten autor se s tim asi bude muset nejak smirit.
0 0

Komentář ze dne: 18.02.2008 12:44:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jk (@)
Titulek: Re: Re: oprava
jk má s jx společný - pokud mě paměť neklame - že leze, má rád hory, je matfyzák, občas edituje wikpedii ... možná něco dalšího. ...rejpání na horoserverech? :-)

Jinak s jx obvykle souhlasím, takže pokud si to někdo splete, tak mě to nějak neptrápí :-)

0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 19:33:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Zajímavé
Vodhrabali kus ze Smědavy ke Kůrovci, ale dá se to v pohodě vobjet přes Hraniční. Čili "zájmy sportující veřejnosti" dostaly na frak jen trochu - je tam jen mírná vobjížďka, ale dá se - je to prima kopeček na protažení. Ona zelená "předběžná opatrnost" nějak zůstala spát. Ve finále se ale toho zřejmě zas až tolik nestalo :-)
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 20:34:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Zajímavé
Až sem Petr přilepí fotky Hraniční, doporučuji přidat topografii, jak se to dá objet, pokud možno i s doporučením jak namazat
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 20:59:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Zajímavé
Tak jsou přilepené. Tan ten návod jak objet jsem taky zvědavý.
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 22:48:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímavé
Se teda hoši pochlapili, v neděli před polednem to ovšem projet šlo. Stejně mi ale vrtá hlavou, kde byli ty rangeři. Supr vymakaný prášící zákazy, pak přijede jeden bagřik a čágo belo.
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2008 00:40:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Boudak (@)
Titulek: Zajímavé
Papouši, Papouši. Že jsi prudič víme všichni. Ale je mi tě tak trochu líto. Silnici ze Smědavy ke Kůrovci vem čert, i když mám pocit, že tam mají auta nad 3,5 t zákaz vjezdu. Louku na Jizerce jsi asi neviděl. Kecy o poutání se k bagrům asi nemají moc velkou cenu, viď? A tak si ani já a asi ani ostatní nemyslí, že by lidi z CHKO jen tak přihlíželi. Možná je štěstí že na Jizerky jezdíš jen v zimě ...
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2008 06:16:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - hlína (@)
Titulek: Re: Zajímavé
Když už si Petr dal tu práci a sehnal ta všechna tisková prohlášení Správy CHKO Jizerské hory a když už si dal tu práci, votevřel tubu s kanagomem a přilepil je k tomuhle článku, bylo vůči němu od čtenářů jeho webu slušný, kdyby si je aspoň zběžně prolítli (ti čtenáři ty tiskové zprávy). Bylo by jim potom trochu více jasno, jak je to silnicí II.třídy a co je tu problémem pro ochranu přírody.
Tiskovou zprávu Ministrestva životního prostředí lze najít na webu MŽP www.env.cz, v tomto případě tu tubu s kanagomem použil k článku Jakuba Kašpara provozovatel serveru HD.
zdra
hli
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2008 10:42:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Zajímavé
Tiskovou zpávu si otevřelo 6 lidí, doplněk TZ 5 lidí a dopis ČTK jen 4. Tak nevím, jestli bych to neměl vlepit rovnou do článku :-)
0 0

Komentář ze dne: 13.02.2008 12:56:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Zajímavé
Sem to čet taky. Možná by stálo za to tam vetknout formou nějakýho infoboxu.
Snad to aspoň Luky Bauerů vyhraje, když kuli tomu chlapi takhle voloupali perníček
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 16:37:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - štoudev (@)
Titulek: V noci
Kdyby to měli povolený, proč by ten sníh sváželi v noci?
0 0

Komentář ze dne: 12.02.2008 19:17:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Papouš (krivinka@centrum.cz)
Titulek: Re: V noci
Ale voni ho sváželi i ve dne.
0 0

Komentář ze dne: 14.02.2008 22:36:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rekreační lyžař (@)
Titulek: Tohle Káča sama nevymyslila
Tak tohle je tedy hodně hustý, to snad Káča nemyslí vážně:
" Došlo k pochybení zaměstnance firmy svážející sníh. Ta měla pokyn, že těžká technika musí zůstat na zpevněných komunikacích. Tak byli od nás jasně instruováni. Jenže on to nedodržel."
Takže všechno to řádění, které trvalo několik nocí a dní je dílem jednoho splašenýho zaměstnance. To byla docela klika, že se třeba nerozhodl zlikvidovat nějakou vesnici, ty Caterpilary, co byly nahoře by to zvládly. A během toho řádění si toho nikdo z té firmy nevšimnul, no asi byli všichni v klídku, když to řídila Káča, která nám s úsměvem v televizi sdělila, že je největší odobornicí na svážení sběhu.
Tohle nemá Káča ze své hlavy, to pro ni vymyslili ti, co jí řídí a vždycky jí předloží na papírku, co má říci. Ona si to párkrát přečte, pak klapne kamera a rychle to vysype.
To byl jasný záměr si jí zvolit jako mediální ikonu. Rychlost, s jakou ztratila svůj kredit, který si musela vyběhat dlouhé roky, je její největší sportovní výkon.
Průhledný záměr hodit to na nějakého človíčka je jasný, stačí si zjistit výši pokuty pro fyzickou osobu a výši pokuty pro právnickou osobu. A tomu Mouřenínovi, který by tuhle práci odvedl by se jistě královsky odměnili. Nejhorší je, že loutka Káča ani snad ten pocit trapnosti necití.
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 18:22:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Marena (@)
Titulek: no jeje
Abyste se nezbláznili, jééééžiš štípli nám sníh no... Za každou cenu na sebe upozorňovat... Stejně to nikoho nezajímá.
0 0

Komentář ze dne: 16.02.2008 07:17:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: no jeje
Jak tak pozoruju treba pocet precteni tohoto clanku, ktery se uz ted radi k tem nejctenejsim, jak tak pozoruju reakce tisku, ktery jsou plny snehu a spoustu reakci lidi v okoli, tak nevim, proc si myslis, ze to nikoho nezajima
0 0

Komentář ze dne: 16.02.2008 11:10:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: no jeje
No, teď nám zrovna Kačka v televizním interview vysvětlila, že ta protestující skupina je sice hlasitá, ale malá. Těm běžkařům v podstatě sebrali jen pár metrů a sbírali vlstně jen tam, kde jim řekla Jizerská o.p.s. :-) Takže se vlastně nic nestalo a co vlastně máme....?
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 19:15:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: Blbost plodí pitomost
Kdyby nechtěli poroučet větru a dešti a k tomu sněhu, tak celá tahle opičárna nemusela být. Organizovat zimní závody v místě, kde v posledních letech sníh v zimně jednou je a dvakrát není je trotlovina. Ale dobrej kšeft pro leckoho.
Pak honěj zmrzlou vodu po horách s bagrama.
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 19:51:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Blbost plodí pitomost
Nojo. Dovoz sněhu jako takový by se ještě dal pochopit, i když to není ani moc šetrné, ani ekologické. Koli se kvůli tobu spálí nafty a profrcá peněz... Ale závody se do kalendáře dostávají dlouho dopředu a nikdo nemůže vědět, jaká bude zima. Spíš vadí ta ignorance, kdy prostě vyrazí kamkoliv, aniž by si zjistili, kde sbírat sníh lze, a kde ne.
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 20:22:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Blbost plodí pitomost
Nojo, Jenže doby, které my ještě pamatujeme, kdy v tomhle období bylo na horách sněhu buď hodně a nebo dost, jsou už dávno pryč (viz Jizerská padesátka která se musí rušit a nebo překládat termín). Už si taky nejde zamluvit termín na chatě v zimě s tím, že tam budeš lyžovat, neb tam v únoru můžou kvést sněženky.
Ať za tohle počasí může co2, imperialisi, bolševici a nebo nedostatek mg, tak je, a chovat se jako by nic je právě ta ftákovina. Nejde plánovat lyžování, sjíždění vody... nic co extrémně závisí na počasí. Však s tím také bojuji. Ale nemám ty bagry na povel. :-)
0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 20:37:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Blbost plodí pitomost
Ten nedostatek mg je opravdu nosná myšlenka :-) Jestli to vlastně není kompenzace na chybějící sníh :-)

0 0

Komentář ze dne: 15.02.2008 21:39:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - dag (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Blbost plodí pitomost
Aby se to nechytlo. :-)
0 0

Komentář ze dne: 16.02.2008 13:24:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - wendy (hirsalova.rpk@centrum.cz)
Titulek: protestní meilík
přišel celkem 8x poctivě jsem ho všem přeposlala a omlouvám se těm,kterým jako mě došel z více míst nenadávejte mi ahoj
0 0

Komentář ze dne: 02.01.2009 15:13:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ustohal Petr (petr@ustohal.cz)
Titulek:
Obsah komentáře byl smazán, neboť obsahoval hrubé výrazy.

Bez pozdravu

Petr Ustohal
664 34 Kuřim
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2009 00:32:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Ustohal (petr@ustohal)
Titulek: dsagfvsdagbvdf
Komentář bohužel obsahoval pravdu !!!
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2009 14:05:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - redakce (@)
Titulek: Re: dsagfvsdagbvdf
Váš komentář nebyl smazán pro svůj obsah, ale pro urážlivou formu. Pokud jej formulujete znovu slušným způsobem, nebude důvod jej mazat.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
13.01.2023 - 15.01.2023
SP v ledolezení Cheongsong
20.01.2023 - 22.01.2023
SP v ledolezení Champagny-en-Vanoise
26.01.2023 - 28.01.2023
SP v ledolezení Saas Fee

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Jak se ti líbí film Adam Ondra: Posunout hranice? Kolik mu dáš procent?

100 (960 hl.)
 
90 (954 hl.)
 
80 (940 hl.)
 
70 (885 hl.)
 
60 (940 hl.)
 
50 (337 hl.)
 
40 (831 hl.)
 
30 (78 hl.)
 
20 (154 hl.)
 
10 (995 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 7074